Akustyczne ściany szklane do biura – czy to opłacalna inwestycja?

Akustyczne ściany szklane do biura – czy to opłacalna inwestycja?
Standardowo w jednym budynku biurowym może znajdować się wiele siedzib różnych firm. Chociaż w sferze projektowania biur panuje trend na tak zwane open space’y, każdy zespół potrzebuje przestrzeni ciszy. Istnieje kilka metod na oddzielanie przestrzeni biurowej. Jednym z popularnych rozwiązań są akustyczne ściany szklane, które umożliwiają stworzenie oddzielnego pomieszczenia wedle własnego projektu. Dzięki nim można oddzielić poszczególne stanowiska pracy, a jednocześnie zachować wizualną przestrzeń.

Jak zapewnić ciszę w biurze przy jednoczesnym oddzieleniu stanowisk?

Oddzielając miejsce pracy od pozostałej części obiektu, warto zadbać o odpowiednie warunki akustyczne. To właśnie mogą zagwarantować dźwiękoszczelne ściany szklane. Pomieszczenia ze szklanymi ścianami sprawdzają się zarówno jako oddzielenie przestrzeni dla kierownika, ale również poszczególnych zespołów. Dzięki ściankom izolującym dźwięk możemy zachować poczucie swobody i prywatności, która jest potrzebna do pracy w pełnym skupieniu i atmosferze ciszy. Co więcej, akustyczne ściany szklane są łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na uszkodzenia, więc inwestycja jest równoznaczna z długotrwałym korzystaniem bez konieczności wymiany.

Podobne treści:  Przepompownia i zbiorniki na deszczówkę naziemne

Szklane ściany do biura vs. alternatywne rozwiązania separujące przestrzeń

Szklane ściany są coraz częściej wybierane przez firmy jako alternatywa dla tradycyjnych ścian oddzielających przestrzenie biurowe. Chociaż rynek oferuje inne rozwiązania, takie jak biurowe parawan czy ścianki działowe z gipsu, nowoczesny i elegancki wygląd szkła akustycznego przyczynia się do poprawy estetyki biura i znacząco wyrasta poza inne możliwości separacji przestrzeni. Przeźroczystość szkła pozwala na zachowanie otwartej przestrzeni i wprowadzenie więcej światła do pomieszczenia, co również ma pozytywny wpływ na atmosferę w biurze.

Podobne treści:  Blachy kwasoodporne – wytrzymałość i wielofunkcyjność

Gdzie kupić szklane ściany akustyczne do biura?

Jednym z producentów akustycznych ścian szklanych jest MPJ Glass. Firma oferuje szeroki wybór produktów, które pozwalają na oddzielenie pomieszczeń w biurze. W ofercie znajdują się szklany akustyczne w kilku wariantach, których wybór zależy od potrzeb danej przestrzeni. Katalog MPJ Glass wskazuje m.in. na ściany szklane całoszklane (bez dodatkowych profili konstrukcyjnych, montowane do podłogi i sufitu), ściany szklane z drzwiami szklanymi w ościeżnicy systemowej, ściany szklane z drzwiami przesuwnymi oraz ściany szklane w profilu aluminiowym. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z działem ofert producenta MPJ Glass. Podczas konsultacji poznasz wycenę Twojego pomysłu oraz przybliżony czas realizacji projektu.

Podobne treści:  Jak wybrać odpowiednie wkładki do drzwi?

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *