Co zawiera kontener mieszkalny pod klucz?

Mieszkanie w formie kontenera mieszkalnego jeszcze do niedawna brzmiało bardzo absurdalnie i kojarzyło się wręcz z bezdomnością. Dzisiaj takie rozwiązania stają się coraz bardziej modne i powszednie. Także w Polsce coraz więcej firm oferuje tego typu rozwiązania. Przede wszystkim stają się one coraz bardziej popularne ze względu na to, że jest to nadwyraz ekologiczny, szybki i zarazem nowoczesny sposób na własne mieszkanie.

Jakie są zalety domów z kontenerów?

Trend na kontenery mieszkalne rozpoczął się i rozkwitł w USA oraz w krajach skandynawskich. Jeszcze do niedawna kojarzone one były wyłącznie z kaprysem ludzi zamożnych.  Stają się one niezwykle popularną alternatywą dla zakupu mieszkania. Nie jest to wyłącznie efekt bardzo wysokich cen rynkowych, ale także coraz większej świadomości społecznej i pragnienia ekologicznego trybu życia. W obecnych czasach coraz więcej firm oferuje przygotowanie domów z kontenerów  „pod klucz”, czyli łącznie z ich ociepleniem, a także wyposażeniem ich w niezbędne instalacje oraz media. Jakie są zatem zalety  takich mieszkalnych kontenerów?

  •  Bez wątpienia cena jest jednym z ważniejszych czynników przemawiających za zakupem kontenera mieszkalnego. Koszt postawienia, zabezpieczenia i urządzenia kontenera jest znacznie niższy niż zakup nowego mieszkania czy też budowa domu. 
  • Bez problemu można zamówić i przetransportować gotowy do zamieszkania kontener mieszkalny nawet w kilka tygodni. Jego postawienie na utwardzonym gruncie zajmuje zaledwie jeden dzień. Reszta to już tylko własna inwencja twórcza w kwestii jego urządzania i montażu instalacji. W zestawieniu z długotrwałą budową domu czy też remontu mieszkania jest to ogromna zaleta. 
  • Pojedyncze kontenery są bardzo mobilne. Bez problemu możemy przenieść się w inne miejsce, gdy tylko widok zza okna nam się znudzi. Nieco komplikuje się sytuacja, jeśli posiadamy kontener mieszkalny składający się z kilku modułów. 
  • Komfort mieszkania w kontenerze jest dość wysoki. Warunki mieszkalne w kontenerach niejednokrotnie bywają znacznie lepsze niż niektórych mieszkaniach znajdujących się w starych kamienicach, gdzie znajduje się bardzo dużo mieszkań i socjalnych i komunalnych. Bardzo niskim kosztem można urządzić sobie wygodne i estetyczne mieszkanie w kontenerze. 
Podobne treści:  Ile kosztuje dobra centrala oddymiania?

Jakie są wady kontenerów mieszkalnych?

  • Jednym z najważniejszych problemów wynikających z postawienia kontenera mieszkalnego są ewentualne zgody na doprowadzenie mediów, takich jak prąd i woda. Wszystko to jest spowodowane przez brak odpowiednich regulacji prawnych. Bardzo często nieposiadające fundamentów kontenery traktowane są jako budynki mieszkalne, a to w dużym stopniu utrudnia uzyskanie kluczowych zgód. 
  • Montaż kontenera mieszkalnego, również może być nieco uciążliwy i trudny pod kątem logistycznym. Najbardziej kosztowne w całej inwestycji będzie wynajęcie dźwigu. 
  • Dodatkowo koszty ogrzewania kontenera mogą okazać się bardzo wysokie. Niezwykle istotna w tym wypadku okazuje się odpowiednia izolacja kontenera. 
  • Sama estetyka również pozostawia wiele do życzenia. Projekty bywają bardzo toporne i nie mają nic wspólnego z elegancją i luksusem. 
Podobne treści:  Wciągniki, podnośniki i krążki linowe – przegląd różnych mechanizmów podnoszenia

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *