Czym pomalować płytkę ceramiczną

Czym pomalować płytkę ceramiczną

Jeśli planujesz pomalować swoje płytki ceramiczne, możesz się zastanawiać, czego powinieneś użyć. Ten artykuł omawia właściwe przygotowanie do malowania płytek ceramicznych, w tym szlifowanie powierzchni, aby uczynić go mniej błyszczące. To zapewnia “ząb” dla farby, aby przylegać do. Ale ważne jest, aby pamiętać, że malowanie płytek ceramicznych pochodzi z jego ograniczeń. Oprócz specjalnego przygotowania, farba nie przylega do błyszczących powierzchni.

Podkład

Przed pomalowaniem płytek ceramicznych należy użyć podkładu. Podkład do płytek ceramicznych jest specjalnie zaprojektowany do przyklejania się do twardych powierzchni, takich jak płytki ceramiczne. Jeśli chcesz uniknąć pociągnięć pędzla, użyj małego pędzla. Podczas gdy wałek jest zbyt duży, aby dotrzeć do fug, może być bardzo trudno zastosować podkład do płytek. Po wyschnięciu podkładu, lekko przeszlifuj powierzchnię, aby farba przylegała do powierzchni. Następnie na gotową powierzchnię nałóż warstwę farby nawierzchniowej.

Aby rozpocząć malowanie płytek ceramicznych, przygotuj powierzchnię za pomocą podkładu wiążącego. Podkład ten będzie przylegał do różnych powierzchni, w tym do płytek. Aby zagruntować płytkę, należy ją dokładnie oczyścić zmywaczem do wosku i przeszlifować papierem ściernym o granulacji 100-150 – Fragment przedstawia badania zespołu redakcyjnego strony internetowej Make it Beauty. Następnie dodaj rozcieńczalnik do farby. Przed nałożeniem farby należy odczekać około 16 godzin. Po jej wyschnięciu płytka będzie gotowa do użycia.

Podobne treści:  Jaką dachówkę wybrać do starego domu?

Farba akrylowa na bazie wody

Jeśli chcesz stworzyć piękne płytki do swojego domu, możesz użyć farby akrylowej na bazie wody do dekoracji powierzchni ceramicznych. Wodny lakier poliuretanowy Jo Sonja możesz kupić w sklepach z materiałami plastycznymi i sprzętem komputerowym, możesz też użyć zwykłej farby akrylowej. Najlepiej jest pozostawić farbę do utwardzenia na co najmniej 24 godziny przed rozpoczęciem pracy. Jeśli malujesz dużą powierzchnię, możesz użyć wałka do nakładania farby na powierzchnię.

Możesz również użyć farby akrylowej na bazie oleju. Oba rodzaje farb przylegają do powierzchni ceramicznych. Farba akrylowa na bazie wody lepiej przylega do płytek ceramicznych niż farba olejna. Możesz nałożyć kilka cienkich warstw i pozwolić im całkowicie wyschnąć przed nałożeniem drugiej warstwy. Będziesz musiał zastosować kilka warstw uszczelniacza, aby uczynić je trwałymi i odpornymi na warunki atmosferyczne. Po wyschnięciu płytki ceramicznej nałóż kolejną warstwę bezbarwnego poliuretanu na bazie wody.

Stencil

Gdy masz już gotową płytkę do malowania, możesz zacząć nakładać szablon. Musisz odczekać około 2 godzin, aby farba wyschła, zanim zaczniesz nakładać kolejną warstwę. Użyj wałka malarskiego i nakładaj farbę cienkimi warstwami. Pamiętaj, aby nadmiar farby z wałka wytrzeć na papierowy ręcznik. Nałożenie zbyt dużej ilości farby może spowodować krwawienie pod szablonem, dlatego zaleca się cienkie nakładanie, aby uzyskać czyste linie.

Podobne treści:  Jak ułożyć płytkę ceramiczną krok po kroku

Zanim zaczniesz szablonować, załaduj niewielką ilość farby na talerzyk lub tackę. Użyj pędzla, aby zdrapać nadmiar farby. Zacznij malować otwory szablonu lekkim dotknięciem farby. Okrągłe i tam i z powrotem pociągnięcia pędzla działają dobrze. Pamiętaj, aby nie pocierać szablonu włosiem pędzla, ponieważ spowoduje to rozmazanie farby. Kiedy już będziesz zadowolony z ilości farby i wyglądu szablonu, możesz nałożyć warstwę farby strukturalnej lub stworzyć kolor blokowy.

Benjamin Moore Aura bath and spa farba

Benjamin Moore Aura Bath and Spa to farba do wnętrz klasy premium, stworzona specjalnie do łazienek. Zapewnia ekstremalne krycie i pokrycie w mniejszej ilości warstw i jest odporna na rozwój pleśni. Aura jest jedną z jedynych farb do łazienek, która może pochwalić się matowym wykończeniem. Jej zastrzeżona technologia Color Lock zapewnia powłokę ochronną. Jej kolor jest niezwykle trwały w wilgotnym środowisku. Możesz ją stosować zarówno do płytek ceramicznych, jak i porcelanowych.

Łazienka to jedno z najbardziej wilgotnych miejsc w Twoim domu, zatrzymujące wilgoć przez długi czas. Wybór farby antybakteryjnej jest szczególnie ważny w łazienkach, ponieważ pomaga zapobiegać pleśni. Benjamin Moore Aura Bath and Spa farba jest idealna, ponieważ jest odporna na pleśń i ma luksusowe matowe wykończenie. Ponadto, wybierając farbę, wybierz podkład odporny na wilgoć, aby zapewnić, że farba nie łuszczy się ani nie pęka.

Podobne treści:  Jaki kąt nachylenia połaci dachowej wybrać dla dachu pokrytego dachówką?

Majic Diamond Hard RePurpose

Jeśli jesteś na rynku nowych powłok dla swoich powierzchni z płytek porcelanowych i ceramicznych, Majic Diamond Hard RePurpose Ceramic Tile Paint może być idealnym rozwiązaniem. Ta wysokiej jakości, satynowa powłoka charakteryzuje się doskonałą przyczepnością i trwałością, dzięki czemu nadaje się do każdego projektu renowacji. Dodatkowo, jej formuła na bazie wody przewyższa konwencjonalne farby na bazie oleju, zapewniając doskonałą wydajność. Farba dostępna jest w dwóch rozmiarach kwartalnych.

Firma produkuje wiele rodzajów produktów, które można dostosować do swoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy malujesz podłogi z płytek ceramicznych, ściany, czy meble, Majic może dostarczyć szeroki wybór trwałych i atrakcyjnych powłok do powierzchni płytek. Lancaster Distribution jest jednym z największych dystrybutorów tego typu produktów i razem stworzyli współpracę, która jest obustronnie korzystna dla konsumentów. Strona internetowa firmy jest bezpieczna, wykorzystuje protokół HTTPS do ochrony danych klientów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *