Hale stalowe jako efektywne rozwiązanie dla przemysłu magazynowego

Hale stalowe jako efektywne rozwiązanie dla przemysłu magazynowego

Przemysł magazynowy w Polsce rozkwita – inwestorzy budują nowe centra logistyczne, aby jeszcze lepiej zorganizować dystrybucję swoich towarów. Nie inaczej jest w wypadku mniejszych firm, które rozwijają swoją działalność i zamiast wynajmować przestrzeń, wolą zbudować własny magazyn. Dlaczego warto w tym miejscu zdecydować się na halę stalową?

Budowa przez cały rok

Decyzję o rozpoczęciu budowy w przypadku magazynowych hal stalowych można podjąć o każdej porze roku. Biorąc pod uwagę rosnące ceny surowców i wykonawstwa hala stalowa jest korzystniejszym rozwiązaniem, niż np. murowana. Naturalnie zasada ta nie dotyczy niektórych prac, np. betonowania, którego nie przeprowadza się, gdy temperatura powietrza utrzymuje się znacząco poniżej zera.

Czas realizacji

Hala stalowa jest wznoszona z prefabrykowanych elementów, co sprawia, że budowa przebiega dwutorowo – gdy przeprowadzane są roboty ziemne, producent hali tworzy poszczególne elementy hali w swoim zakładzie. Co się z tym wiąże, halę stalową przeznaczoną na magazyn można wybudować w kilka-kilkanaście miesięcy w zależności od tego, jaką ma mieć powierzchnię i jakich rozwiązań technicznych oczekuje właściciel.

Podobne treści:  Opakowania Termoformowane: Wykorzystanie, Zalety i Przyszłość

Trwałość

Hale stalowe to trwałe rozwiązania dla firm, które chcą wybudować magazyn. Hale można zgodnie z oczekiwaniami przystosować do zróżnicowanych warunków atmosferycznych czy różnic temperaturowych. Co kluczowe, kondycja techniczna i estetyczna hali magazynowej zbudowanej przez wiarygodnego partnera nie podlega dyskusji. Możemy być pewni, iż sprawdzona firma zbuduje nam obiekt, który będzie funkcjonował przez wiele lat, co przełoży się na dalsze oszczędności dla biznesu. Z tego względu warto podjąć współpracę ze sprawdzoną firmą, która ma doświadczenie w generalnym wykonawstwie hal magazynowych. To rozwiązanie, które pozwala oszczędzić zarówno czas, jak i koszty inwestycji.

Podobne treści:  Czyszczenie wentylacji - metody, trudności i dlaczego jest to ważne?

Koszty

Przedsiębiorstwa, które chcą się rozwijać, nie mogą patrzeć na inwestycję jedynie poprzez pryzmat przyszłych zysków, ale także muszą dostrzegać w nich koszty. Biorąc pod uwagę jakoś hal stalowych i ich parametry w porównaniu do finalnej ceny, jest to najkorzystniejsze rozwiązanie. Z pewnością będzie ono tańsze niż hala murowana, gdzie koszty pracy są zdecydowanie wyższe niż w wypadku hal stalowych. Ponadto na koszt budowy wpływa czas jej trwania, a ten w wypadku konstrukcji stalowych jest znacznie krótszy.

Rozwiązanie przyszłościowe i ekologiczne

Hale stalowe to budynki, które są wznoszone z recyklingowalnych materiałów – słupów, rygli, kratownic, a także płyt warstwowych, które można zdemontować i np. zadecydować o rozbudowie obiektu. Poza tym sama produkcja hali stalowej jest procesem ściśle zaplanowanym, co ogranicza wpływ tego typu działań na środowisko. Warto również wspomnieć, iż hale stalowe magazynowe są łatwe w rozbudowie i przystosowaniu do różnorodnych zastosowań, np. dla branży spożywczej czy ogrodniczej, która wymaga, aby we wnętrzu magazynu panowała określona temperatura.

Podobne treści:  Przepompownia i zbiorniki na deszczówkę naziemne

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *