Jak usunąć beton ze skóry

Jak usunąć beton ze skóry

Kiedy pracownik zauważy objawy oparzenia skóry, powinien natychmiast założyć, że został narażony na kontakt z betonem. Następnym krokiem jest zdjęcie wszelkich środków ochronnych i zwrócenie się o pomoc do lekarza. Naturalne oleje i ocet domowy są bezpieczne w użyciu. Należy nosić sprzęt ochronny, taki jak rękawice i gogle. Beton jest szczególnie toksyczny, więc najlepiej unikać kontaktu z nim, jeśli to możliwe. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych metodach usuwania betonu.

Naturalne oleje

Aby usunąć beton ze skóry, możesz zastosować naturalny olej na dotkniętym obszarze. Olej kokosowy lub olej z masłem świetnie sprawdzają się w tym celu. Aby zastosować olej, po prostu namocz ręce w wodzie, dokładnie je opłucz, a następnie delikatnie masuj olejem dotknięte miejsce. Pozostaw olej na 30 minut przed spłukaniem. Po tym czasie, w razie potrzeby, powtórz proces. Jeśli okaże się, że skóra jest nadal poplamiona, możesz nałożyć kolejną warstwę naturalnego oleju, aby pomóc mu usunąć beton.

Ocet domowy

Czy to łatka suchej skóry na stopie lub kawałek betonu na chodniku, pierwszym krokiem do usunięcia betonu jest spłukanie go roztworem octu domowego i wody. Ocet jest łagodny kwas, który jest bezpieczny do stosowania na beton. W przeciwieństwie do kwasu solnego, który jest bardzo żrący i może uszkodzić tkanki miękkie, ocet jest łagodny i bezpieczny. Jego działanie polega na neutralizowaniu substancji aktywnych zawartych w betonie, które są odpowiedzialne za powodowanie uszkodzeń skóry.

Jeśli szukasz sposobu na usunięcie pleśni na betonie, ocet jest najlepszym wyborem. W porównaniu z wybielaczem, ocet zabija większość pleśni i glonów oraz może zapobiec rozwojowi nowej pleśni. Użyj destylowanego białego octu, aby pozbyć się pleśni i glonów z powierzchni betonowych. Można nawet zostawić go na dłuższy okres czasu, aby zabić wszelkie pozostałe zarodniki. Jest to bezpieczne i skuteczne na niewykończonych powierzchniach i jest znacznie bezpieczniejsze niż ostre chemikalia.

Kwaśny charakter octu przeciwdziała zasadowym właściwościom cementu, a więc kwaśna substancja rozpuści pozostałości. Po zastosowaniu roztworu dokładnie spłucz, aby upewnić się, że nie rozprowadzasz pozostałości cementu. Być może trzeba będzie powtórzyć ten krok dwa lub trzy razy, a następnie zastosować prysznic. Jeśli pozostałości cementu są uporczywe, możesz powtórzyć te czynności jeszcze raz. Alternatywnie można po prostu zastosować roztwór na dotkniętym obszarze i poczekać, aż beton wyschnie.

Podobne treści:  Jak usunąć beton z drewna

Jeśli szukasz bardziej skutecznego, przyjaznego dla budżetu sposobu na pozbycie się pleśni, rozważ namoczenie pędzli w roztworze octu. Ocet zawiera od 5 do 8 procent kwasu octowego i ma poziom pH 2,5. Można go również używać do czyszczenia samochodu, polerowania chromu i ożywiania wysuszonych pędzli. Kwas zawarty w occie pomaga również poluzować zardzewiałe śruby i zawiasy.

Substancje chemiczne w cemencie

Posiadanie dużej ilości cementu na rękach jest niezwykle niebezpieczną sytuacją. Kiedy do cementu dodaje się wodę, zamienia się ona w wodorotlenek wapnia, podnosząc pH związku. Skóra człowieka ma pH około 7, a cement ma pH 14. Jeśli przypadkowo dostaniesz cement na ręce, możesz odczuwać pieczenie i ból. Tu właśnie może przydać się hydroterapia.

Inna metoda polega na użyciu mieszaniny soku z cytryny i wody do czyszczenia rąk. Sok z cytryny posiada naturalny kwas, który neutralizuje działanie substancji chemicznych zawartych w cemencie na skórę. Następnie należy spłukać rękę ciepłą wodą, aby usunąć nadmiar cementu. Alternatywnie, można moczyć rękę w mieszaninie soku z cytryny i wody i szorować ją przez 10 minut. Pamiętaj, aby szorować ręce szczoteczką do zębów, skupiając się na liniach dłoni.

Jeśli przypadkowo narazisz swoją skórę na kontakt z mokrym betonem, najskuteczniejszym sposobem leczenia jest umycie jej wodą. Jeśli to możliwe, należy również założyć odzież ochronną, taką jak rękawice i spodnie. Beton może zostać uwięziony w odzieży i siedzieć przy skórze przez wiele godzin. Po starciu betonu należy nosić odzież o neutralnym lub lekko kwaśnym pH. Oparzenia od ekspozycji na beton mają tendencję do powolnego postępu, więc ważne jest, aby podjąć działania tak szybko, jak to możliwe.

Podobne treści:  Jak położyć żywicę na betonie

Innym sposobem ochrony ciała przed toksycznym działaniem cementu jest noszenie respiratora. Maska może pomóc zapobiec zbyt głębokiemu oddychaniu i może zmniejszyć ryzyko wystąpienia alergii oddechowych. Wdychanie pyłu cementowego może prowadzić do alergii oddechowych, które charakteryzują się przewlekłymi objawami, takimi jak świszczący oddech, trudności w oddychaniu i kaszel. Jeśli jesteś na placu budowy, upewnij się, że nosisz odzież ochronną i używasz maski przeciwpyłowej.

Odzież ochronna

Chociaż pył z suchego betonu jest tylko uciążliwy, może podrażniać skórę. Cement zawiera śladowe ilości chromu, który u niektórych osób może wywołać łagodną wysypkę lub nawet poważne wrzody. Sprzęt ochronny jest dostępny w różnych formach i może obejmować spodnie o pełnej długości, rękawice robocze i koszule z długimi rękawami. W tym artykule omówiono różne rodzaje PPE i ich zalety.

Oprócz odzieży ochronnej pracownicy wykonujący prace betoniarskie powinni nosić okulary ochronne i ochronę twarzy. Okulary ochronne powinny być oczyszczone z pyłu i wyczyszczone przed użyciem. Ochrona twarzy jest również ważna, ponieważ zapobiega problemom z płucami spowodowanym wdychaniem pyłu betonowego. Wdychanie znacznych ilości pyłu krzemionki krystalicznej przez lata może spowodować krzemicę. Krzemionka jest naturalnie obecna w wielu rodzajach skał i piasku, i często jest zawarta w kruszywie betonowym. Narażenie na pył betonowy może również powodować przewlekłe zapalenie oskrzeli i astmę zawodową.

Oprócz ochrony twarzy, pracownicy powinni nosić koszule robocze z długimi rękawami, wodoodporne rękawice i buty. Ponadto pracownicy powinni nosić sprzęt ochronny, który jest odporny na alkaloidy. Ten sprzęt PPE musi być przechowywany oddzielnie od ubrań ulicznych, tapicerki i innych materiałów. Pracownicy powinni nosić nakolanniki, gdy klęczą na mokrym betonie. Ponadto ochrona oczu jest niezbędna, aby uniknąć dalszych obrażeń. Na przykład w pobliżu stref, w których występuje beton, powinny znajdować się stanowiska do płukania oczu.

Poza ochroną twarzy, pył betonowy jest niebezpieczny i może powodować oparzenia chemiczne lub otarcia u pracowników. Narażenie na pył cementowy może spowodować uszkodzenie płuc, a także uszkodzenie skóry. Aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, firmy betoniarskie powinny zaopatrzyć się w dużą ilość środków ochrony indywidualnej. Ponadto, jednorazowe osobiste ubrania ochronne mogą być używane jako koszule z kapturem. Ten rodzaj PPE zapewnia dodatkową ochronę przy codziennym stosowaniu.

Podobne treści:  Jak pomalować beton architektoniczny

Inne metody

Jeśli rozlałeś beton na swoją skórę, powinieneś wiedzieć, że może to być dość bolesne. W rzeczywistości może nawet doprowadzić do podrażnienia skóry, ponieważ beton zawiera substancje podnoszące pH, które jest niższe niż poziom skóry. Hydroterapia jest jednym ze sposobów na usunięcie plamy, ale ma zastosowanie tylko wtedy, gdy ilość betonu w Twoich rękach nie jest zbyt duża, a plama z betonu jest niewielka. Hydroterapia to doskonały domowy środek, ale tylko wtedy, gdy nie obawiasz się bólu i ryzyka powstania blizn.

Jeśli beton wsiąkł w Twoją skórę, powinieneś natychmiast spłukać go chłodną wodą. Powinieneś również umyć ręce mydłem i octem, które są zarówno kwaśne, jak i neutralne. Dzięki temu beton nie uaktywni swoich właściwości żrących, co doprowadzi do powstania oparzeń. Należy jednak pamiętać, że kontakt z betonem może również prowadzić do oparzeń chemicznych, a im szybciej się z tym uporamy, tym lepiej.

Aby uniknąć problemów ze skórą, należy nosić odzież ochronną. Noszenie rękawic i długich spodni lub koszul może pomóc, ale beton jest bardzo drażniący i może nawet spalić skórę. Może powodować zaczerwienienie, swędzenie, pęcherze, a nawet łuszczenie się skóry. Beton może również zmienić kolor skóry na zielony lub czarny. Jeśli nie nosisz odzieży ochronnej, beton pozostanie uwięziony wewnątrz ubrania i będzie przylegał do skóry przez wiele godzin.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *