Jak uszczelnić dach z blachy na domu

Jak uszczelnić dach z blachy na domu

Istnieją dwa główne rodzaje uszczelniaczy, które mogą być stosowane na dachu z blachy: rozpuszczalnikowe i wodne. Ponadto, należy wziąć pod uwagę rozszerzalność cieplną paneli z metalu lekkiego przy wyborze uszczelniacza. Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas uszczelniania dachu metalowego jest okrążenia końcowe. Jeśli nie uszczelnić swój dach prawidłowo, może skończyć się uszkodzeniem podłogi pod nim. Korzystanie z uszczelniacza, aby chronić swój dom przed deszczem będzie zapisać metalowy dach. Ale, należy to zrobić w porze suchej, ponieważ może wymagać więcej warstw i dłuższy czas.

Taśma butylowa uszczelniająca

Podczas instalacji nowego dachu z blachy, ważne jest, aby użyć uszczelniacza taśmy, aby zapobiec przesiąkaniu wody. Podczas gdy większość rodzajów uszczelniaczy spełni swoje zadanie, taśma butylowa jest nieco grubsza i nie powinna być stosowana pod tulejami rur. Dodatkowo, nie powinien być stosowany w dowolnym miejscu, które nie podlega kompresji. Nie powinna być również używana jako pierwsza linia obrony przed wyciekami.

Przed nałożeniem taśmy butylowej należy całkowicie oczyścić dach. Usunąć wszelkie zanieczyszczenia i nałożyć taśmę na szwy i zamknięcie z. Istotne jest, aby taśma miała intymny kontakt z metalową powierzchnią. Ważne jest również, aby postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu – Te informacje zostały zebrane przez specjalistów serwisu Centrum technologiczne. Podczas instalacji nie należy nakładać taśmy w temperaturach poniżej 40 stopni F. Używanie uszczelniacza w takich temperaturach spowoduje błędy.

Uszczelniacze wodne vs rozpuszczalnikowe

Istnieją dwa podstawowe rodzaje uszczelniaczy dachowych: wodne i rozpuszczalnikowe. Uszczelniacze na bazie rozpuszczalnika są bardziej odporne i ogólnie droższe niż opcje na bazie wody, ale mogą być trudniejsze do zastosowania i zawierać zapachy. Uszczelniacze na bazie wody mają tendencję do degradacji szybciej niż rozpuszczalnik, co oznacza, że wymagają częstszej konserwacji. Oto zalety i wady każdego typu.

Podobne treści:  Jak zaprojektować dach dwuspadowy

Płynne uszczelniacze gumowe są dostępne w różnych kolorach, takich jak biały i czarny. Są one również dostępne w różnych pakietach, które zawierają różne ilości produktu. Te typy są najlepsze dla mniejszych zadań naprawczych, takich jak łatanie drobnych wycieków. Jednak ze względu na ich grubość, nie można ich nakładać za pomocą opryskiwacza. Do większych prac lepiej jest użyć wałka malarskiego.

Rozszerzalność cieplna w lekkich panelach metalowych

Termin “ruch termiczny” to pojęcie opisujące zmiany stanu wymiarowego materiału spowodowane zmianami temperatury. Zmiana netto dowolnego wymiaru jest proporcjonalna do zmiany temperatury. Ta zmiana stanu wymiarowego nazywana jest współczynnikiem rozszerzalności liniowej (CLE). Rysunek 1 pokazuje współczynniki rozszerzalności liniowej kilku popularnych metali stosowanych w pokryciach dachowych. Współczynnik rozszerzalności liniowej określa, jak duży będzie ruch panelu w oparciu o jego wymiary od okapu do kalenicy. Ruch ten musi być uwzględniony przez długość panelu i obróbkę kalenicy.

W zależności od producenta, panele mogą mieć różną długość, ale są zazwyczaj ograniczone przez ograniczenia transportowe i wysyłkowe. Aby zmniejszyć ten problem, producenci czasami formują panele na miejscu budowy przy użyciu urządzeń do formowania rolkowego. Ogólnie rzecz biorąc, szerokość paneli wynosi od 12 do 24 cali. Jednakże, szersze panele mogą być narażone na ryzyko powstawania puszek olejowych, stanu, który powoduje falistość w płaskich panelach. Dłuższe panele będą wymagały dokładnego rozważenia podczas procesu projektowania.

Podobne treści:  Jak zrobić dach pokryty strzechą

Unikanie zakładek końcowych

Problem wnikania wody jest największym problemem w przypadku dachów metalowych. Niektórzy uważają, że 12-calowy zakład jest wystarczający, ale tak nie jest. Ze względu na działanie kapilarne, nawet najmniejsza ilość wody może gromadzić się w zakładce końcowej, powodując jej przeciekanie. Może to prowadzić do kosztownych problemów w przyszłości. Aby uniknąć tego problemu, należy upewnić się, że metalowe panele dachowe są ułożone tak, że nie ma zakładki na końcu dachu. Ponadto panel dolny powinien być ustawiony 6 do 7 cali poza krawędzią górną podpory zakładkowej, a panel górny 2 cale od krawędzi dolnej podpory zakładkowej.

Przy uszczelnianiu dachu domu z blachy kluczowe znaczenie ma przestrzeganie instrukcji producenta dotyczących zakładów końcowych. Rąbek końcowy jest krytyczną częścią panelu, ponieważ woda jest wciągana pomiędzy arkusze. Jeśli nie ma uszczelniacza między dwoma panelami, woda będzie wyciekać przez okrążenie końcowe. W przypadku nisko nachylonego dachu z paneli metalowych, zakładka końcowa powinna mieć długość około 12 cali.

Nakładanie cementu uretanowego

Aby zastosować cement uretanowy do uszczelnienia dachu z blachy na domu, należy wcześniej przygotować panele. Najpierw należy użyć szczotki drucianej, aby usunąć luźne uszczelnienie. Następnie nałóż cienką warstwę cementu do uszczelniania dachów z blachy. Następnie należy przyciąć tkaninę szklano-membranową, aby dopasować ją do paneli za pomocą nożyc do tkanin. Nałożyć cement uretanowy na tkaninę szklano-membranową, wychodząc około 6 cali poza krawędź dachu.

Aby zastosować cement uretanowy do uszczelnienia dachu domu z blachy, należy najpierw zamontować listwę łatającą. Nałożyć cement uretanowy na łatę. Zapobiegnie to przeciekom i ochroni Twój dach. Możesz również użyć paska łatającego do naprawy otworu. Upewnij się, że stosujesz cement uretanowy liberalnie, aby uniknąć szczelin. Należy również użyć gumowego młotka, aby równomiernie rozprowadzić uszczelniacz na pasku łatającym.

Podobne treści:  Czym pokryć dach altany

Nakładanie Flex Seal

Nie ma potrzeby przygotowania dachu z blachy przed nałożeniem Flex Seal. Aby uzyskać doskonałą przyczepność, obszar powinien być suchy i wolny od wszelkich zanieczyszczeń lub rdzy. Flex Seal można nakładać za pomocą pędzla lub wałka. Upewnij się, że przenosisz nadmiar na tacę do malowania, ponieważ wyschnie on szybciej, jeśli nie będzie miał kontaktu z powietrzem. Podczas nakładania Flex Seal pamiętaj, aby pracować w sekcjach. Duże otwory powinny być wypełnione taśmą Flex Tape. Po nałożeniu płynu należy odczekać co najmniej 24 godziny przed pokryciem go drugą warstwą.

Pierwsza warstwa Flex Seal powinna być całkowicie utwardzona przed nałożeniem drugiej warstwy. Zapobiegnie to pękaniu gontów. Przy prawidłowym zastosowaniu będzie to szczelna i wodoszczelna bariera. Jeżeli nie zaczekamy na całkowite wyschnięcie pierwszej warstwy, Flex Seal może nie wyleczyć przecieku. Może to być problematyczne, jeśli wycieki są rozległe i wymagają profesjonalnej pomocy. Ponadto wspinanie się na dach jest niebezpieczne, w zależności od poziomu wiedzy i rodzaju materiału dachowego, który posiadasz. Szukanie profesjonalnej porady pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *