Jak wykończyć komin klinkierowy

Jak wykończyć komin klinkierowy

Używanie szczotki kominowej

Kiedy skończysz pracę z kominem klinkierowym, możesz użyć szczotki do wyczyszczenia wewnętrznego przewodu kominowego i komina. Aby ułatwić czyszczenie, możesz zaopatrzyć się w szczotkę kominiarską z przymocowanym obciążonym sznurem. Opuść szczotkę do przewodu kominowego i pracuj w górę i w dół, szorując w górę i w dół. Nie zapomnij wyczyścić dolnej części komina, jak również! Pomoże Ci w tym mała szczotka druciana lub odkurzacz warsztatowy.

Przed rozpoczęciem czyszczenia komina klinkierowego należy upewnić się, że wyczystka jest dostępna. Aby dostać się do wyczystki i otworu kominowego, należy zdjąć nasadkę kominową. Przymocuj szczotkę do elastycznego pręta gwintowanego. Pociągnij szczotkę w dół przewodu kominowego, jednocześnie przedłużając pręt, aby dotrzeć do górnej części komina. W miarę schodzenia w dół można dodać do szczotki kolejne pręty, co pozwoli na dotarcie do głębszych części przewodu kominowego.

Wysokiej jakości szczotka jest niezbędna do czyszczenia kominów klinkierowych. Podczas gdy długa szczotka jest skutecznym narzędziem do czyszczenia kominów, certyfikowany profesjonalista kominiarski użyje szczotek klasy przemysłowej i rozpuszczalników czyszczących, aby pozbyć się kreozotu i sadzy. Bez odpowiednich narzędzi i doświadczenia można ryzykować spowodowanie uszkodzenia komina i domu. Jest to również lepsza opcja niż próba samodzielnego czyszczenia komina, która pozostawi więcej szkód i bałaganu niż się spodziewałeś.

Szczotka kominiarska jest niezbędna do wykończenia komina klinkierowego. Istnieją różne rodzaje szczotek, w tym druciane i plastikowe. Niektóre z nich są sztywniejsze od innych i mogą nie być tak skuteczne jak inne do czyszczenia starszych, delikatnych kominów. Podczas gdy standardowe szczotki mogą być w porządku do czyszczenia większości kominów klinkierowych, najlepsza do tego celu jest szczotka kominowa wykonana z polipropylenu. Nie porysuje ona wewnętrznej okładziny komina ze stali nierdzewnej.

Stosowanie elastycznej metalowej wykładziny kominowej

Elastyczna metalowa wykładzina kominowa jest dobrym rozwiązaniem dla komina klinkierowego, ponieważ zapewnia dodatkową ochronę izolacji wewnątrz. Niektóre konstrukcje kominów nie pozwalają na zastosowanie wkładów wylewanych na miejscu. Elastyczna metalowa wkładka kominowa jest łatwiejsza do przeprowadzenia przez komin i może wymagać nieco więcej wysiłku. Elastyczny metalowy wkład kominowy nie tylko chroni izolację przed czynnikami zewnętrznymi, ale również zwiększa wydajność.

Podobne treści:  Jak wysoki powinien być komin?

Inną opcją jest wylewana na miejscu wykładzina. Może to być trudny proces, wymagający specjalistycznego sprzętu i mieszanki cementopodobnej. Jednak korzyści przeważają nad wadami. Ten rodzaj okładziny pomaga wzmocnić strukturę komina i jest wysoce odporny na korozję. Ze względu na swoją długowieczność, ten typ okładziny może przetrwać nawet 50 lat.

Po umieszczeniu wkładu kominowego w kominie klinkierowym, należy go przeprowadzić przez całą długość komina, aż do gzymsu. Zastosowanie elastycznej, metalowej wkładki kominowej może być trudne, dlatego pracę tę powinien wykonać za Państwa profesjonalista. Po wykonaniu tych czynności można podłączyć wkład kominowy do płyty górnej. W zakończeniu pracy pomoże Ci elastyczne narzędzie do kształtowania wkładu kominowego.

Decydując się na zastosowanie ceramicznej wkładki kominowej, należy zwrócić uwagę na sposób jej montażu. Choć płytki ceramiczne mogą być tanie, to jednak wymagają pracy, co stanowi dodatkowy koszt. Dodatkowo wyłożenie komina klinkierowego glinianą wkładką jest bardzo czasochłonne i wymaga pomocy wykonawcy. Z tych powodów wynajęcie profesjonalisty, który zajmie się tym zadaniem jest ważne.

Wybór klinkierowej obudowy kominowej

Wybierając klinkierową obudowę kominową, należy wziąć pod uwagę średnią temperaturę budynku, ponieważ wiele materiałów może ulec uszkodzeniu pod wpływem wysokiej temperatury. Również materiał okładzinowy musi pasować do projektu architektonicznego i cech konstrukcyjnych budynku. Wybór autonomicznego systemu ogrzewania dla prywatnego domu nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, ale także dopasuje się do Twoich preferencji. Co więcej, będziesz mógł dostosować system grzewczy do własnych preferencji.

Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości wykończeniu komina, możesz wybrać płytki klinkierowe lub cegły. Materiały klinkierowe mają walory estetyczne i będą się dobrze komponować z każdym pokryciem dachowym. Oprócz walorów estetycznych, cegły i płytki klinkierowe są trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych i skrajnych temperatur. W przypadku wysokich rur najczęściej stosuje się płytki klinkierowe. Jeśli chcemy jeszcze bardziej uatrakcyjnić wygląd komina, możemy pomalować je farbą silikonową lub innym odpowiednim wykończeniem.

Podobne treści:  Jak zabezpieczyć komin przed przeciekami

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów klinkierowych materiałów okładzinowych. Niektóre z nich są bardziej trwałe i mogą być stosowane na zewnątrz lub wewnątrz budynków. Inne rodzaje nadają się tylko do dekoracji na zewnątrz, podczas gdy inne najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach. Niezależnie od tego, czy szukasz trwałej i pięknej elewacji dla swojego komina, ważne jest, aby wybrać najlepszy materiał do pracy. Oto przewodnik, który pomoże Ci wybrać najlepszy rodzaj materiału na okładziny kominowe z klinkieru.

Tynkowanie rur wykonuje się w tej samej technologii co ściany elewacyjne. Można zdecydować się na tradycyjną zaprawę cementową lub wapienno-cementową albo inne, bardziej trwałe opcje. Oprócz zaprawy cementowej i wapienno-cementowej można wybrać tynk mineralny, cement silikonowy, silikatowy lub akrylowy o większej odporności na ścieranie. Oprócz cementu i cegieł można również zastosować małoformatowe płyty włókno-cementowe. Płyty włókno-cementowe są niepalne i trwałe. Gładkie płyty są dostępne w szerokiej gamie kolorów.

Naprawa pękniętego przewodu kominowego

Ważne jest, aby wiedzieć, czego szukać podczas naprawy pękniętego przewodu kominowego. Jeśli pęknięcie jest widoczne, należy rozważyć wynajęcie eksperta kominowego na miejscu. Może on zapewnić dokładną inspekcję i naprawić wszelkie uszkodzone płytki, pozostawiając Cię bezpiecznym, abyś mógł cieszyć się wakacyjnymi ogniami. Jeśli pęknięcie znajduje się na dole przewodu kominowego, jednak należy zadzwonić do profesjonalnego serwisu naprawy kominów, aby pomóc. W takim przypadku należy zrobić zdjęcie pęknięcia i kopię raportu z inspekcji.

Pęknięcia mogą powstać w przewodzie kominowym z wielu powodów. Mogą one powstać w wyniku nagłych zdarzeń, gorszego rzemiosła lub trwającego osiadania domu. Niezależnie od przyczyny, pęknięte płytki kominowe stanowią problem bezpieczeństwa, ponieważ umożliwiają wydostawanie się palnego kreozotu i gromadzenie się go na zewnątrz wkładu kominowego. Gdy pęknięcia te tworzą, palny kreozot może spalić się wewnątrz komina, powodując uszkodzenia komina. Dodatkowo kawałki pękniętych płytek kominowych mogą tworzyć niebezpieczne zatory.

Podobne treści:  Jak ozdobić komin za pomocą papy

Naprawa dymiącego komina klinkierowego

Jeśli zauważyłeś, że Twój komin klinkierowy powoduje problem z dymem, być może zastanawiasz się, jak go naprawić. Na szczęście istnieje kilka prostych wskazówek, które możesz zastosować, aby zapewnić sobie komin wolny od dymu. Oto niektóre z najczęstszych przyczyn dymiącego komina i kilka najczęstszych rozwiązań. Jeśli z komina klinkierowego wydobywa się dym, istnieje duża szansa, że przyczyną jest uszczelka komina. Pierwszym krokiem jest usunięcie uszczelki, która znajduje się bezpośrednio pod komorą dymową. Ta część jest jak gardło kominka. Jeśli masz kominek z przeciągiem, nie możesz wypuścić dymu i może on nawet dostać się do wnętrza Twojego domu!

Jeśli Twój przewód kominowy jest zatkany gruzem, powinieneś otworzyć przepustnicę. Jeśli przepustnica jest zapchana lub zablokowana, usuń ją. Następnie sprawdź, czy w kominie nie ma innych przeszkód, które blokują przewód wentylacyjny. Pajęczyny i inne zanieczyszczenia mogą być przyczyną ograniczenia. W niektórych przypadkach, jedynym rozwiązaniem jest zainstalowanie zmotoryzowanego induktora ciągu. Urządzenia te kosztują zwykle od 1000 do 2000 dolarów i są mocowane na szczycie komina.

Na początek należy usunąć warstwę kreozotu z przewodu kominowego poprzez ręczne wyszczotkowanie go. Należy pamiętać o założeniu sprzętu ochronnego i okularów. Możesz również kupić przedłużacz, szczotkę drucianą i narzędzia do czyszczenia komina, które pomogą Ci bezpiecznie wykonać pracę. Po usunięciu dymiącego klinkieru, należy oczyścić teren wokół przewodu kominowego. Jeśli to konieczne, możesz użyć latarki, aby sprawdzić swoją pracę.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *