Jak wyczyścić komin, gdy piec się pali

Jak wyczyścić komin, gdy piec się pali

Możesz wyczyścić komin podczas gdy piec się pali za pomocą kilku narzędzi. W celu usunięcia nagromadzonej sadzy, należy użyć balika do usuwania kreozotu oraz siarczanu miedzi, które są powszechnie stosowane do czyszczenia komina. Aby usunąć nagromadzoną sadzę, użyj miotły lub skrobaczki i przymocuj je do liny. Do końca liny przymocuj płuczkę i użyj jej do usunięcia sadzy z rury kominowej.

Czyszczenie komina

Podczas czyszczenia komina użyj miotły lub szczotki, aby usunąć kreozot, czarną substancję znajdującą się na dachu komina. Przed przejściem do następnej sekcji należy sprawdzić swoją pracę za pomocą latarki. Do usunięcia sadzy w dolnej części można również użyć odkurzacza sklepowego. Ważne jest, aby dokładnie wyczyścić komin. Należy jak najszybciej usunąć nagromadzony kreozot, aby zapobiec jego wpływowi na piec.

Przed rozpoczęciem upewnij się, że rura jest odłączona od komina. Przymocować szczotkę do pręta, a następnie wsunąć ją w górę przewodu kominowego. Uważaj, aby nie przekręcić pręta w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara – nie chcesz go popychać ani ciągnąć! Kiedy już wyszorujesz wnętrze komina, możesz ponownie założyć nasadkę. Chociaż ta metoda jest znacznie łatwiejsza niż czyszczenie komina od strony dachu, może być niechlujna i czasochłonna.

Używanie kłody do wymiatania kreozotu

Jeśli masz problemy z usunięciem kreozotu z komina, możesz zastanawiać się, jak to zrobić, gdy piec jest rozpalony. Aby pozbyć się smolistego nalotu, należy najpierw wyczyścić komin. Jeśli wydaje Ci się to zniechęcającym zadaniem, pamiętaj, że bardzo pomocne może być użycie kreozotowej kłody do wymiatania. Zawiera ona substancje chemiczne, które poluzują osad kreozotu z wkładu kominowego. Użycie kłody do czyszczenia kreozotu ułatwi czyszczenie i pomoże zmniejszyć ryzyko pożaru komina.

Podobne treści:  Jaki komin wybrać do pieca na pellet

Po pierwsze, powinieneś wyłączyć wszystkie otwory wentylacyjne i palić zwykłym drewnem przez co najmniej dwa dni przed użyciem kłody kominiarskiej. W tym czasie powinieneś również sprawdzić, czy w Twoim kominie nie ma żadnych przeszkód. Upewnij się, że przepustnica Twojego kominka jest otwarta, a palenisko katalityczne i mechanizm obejściowy są zamknięte. Przed wypaleniem polana zamknij otwory wentylacyjne i ekrany przeciwpożarowe.

Czyszczenie komina, gdy piec się pali

Do czyszczenia komina potrzebna jest szczotka dopasowana do przewodu kominowego pieca opalanego drewnem. Możesz kupić szczotkę wykonaną z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej i użyć długiego przedłużacza, aby dotrzeć do wszystkich miejsc w kominie. Użyj latarki, aby sprawdzić swoją pracę przed przejściem do następnej sekcji komina. Najpierw zdejmij pokrywę pieca i nasadkę kominową, aby zapobiec przeciągom. Następnie umieść szczotkę na czapce kominowej i szoruj w górę. W razie potrzeby powtórzyć proces.

Jeśli zauważysz nagromadzenie kreozotu, użyj silnej latarki, aby sprawdzić przepustnicę kominka. Może on wyglądać jak miękka sadza, ale w końcu skondensuje się w błyszczącą, twardą substancję, która przykleja się do wszelkich powierzchni. Jeśli zauważysz tłuste ślady na ścianie kominka lub usłyszysz zwierzęce odgłosy dochodzące z komina, prawdopodobnie masz nagromadzenie kreozotu. Jeśli znajdziesz któryś z tych znaków, powinieneś skontaktować się z profesjonalnym serwisem naprawy kominów.

Podobne treści:  Który komin jest lepszy - murowany czy systemowy?

Używanie siarczanu miedzi jako środka do czyszczenia kominów

Używanie siarczanu miedzi jako skutecznego środka do czyszczenia kominów to świetny sposób na zmniejszenie ryzyka nagromadzenia się kreozotu w Twoim piecu na drewno. Możesz również użyć tej substancji chemicznej do zabicia korzeni drzew w swoich kanałach. Jest on również bezpieczny do stosowania na dachach i pomoże zapobiec powstawaniu grzyba na pomidorach. Należy jednak zachować ostrożność.

Używanie siarczanu miedzi jako środka do czyszczenia kominów, gdy piec się pali, może być niebezpieczne. Środek ten może powodować korozję murów. Może powodować pożary kominów. Siarczan miedzi może korodować cegłę i mur. Używanie siarczanu miedzi jako środka do czyszczenia komina, gdy piec się pali, może uszkodzić komin i spowodować wybuch.

Czyszczenie komina za pomocą kłody do czyszczenia kreozotu

Jeśli masz kominek, czyszczenie go za pomocą kłody do czyszczenia kreozotu może pomóc usunąć nagromadzony kreozot w kominie i zmniejszyć ryzyko pożaru komina. Ale jak używać polana czyszczącego? Oto jak możesz to zrobić bezpiecznie. Po pierwsze, spalaj zwykłe drewno opałowe przez dwa dni, zanim użyjesz kłody czyszczącej. Następnie sprawdź, czy nie ma przeszkód. Możesz również zamknąć palenisko katalityczne i mechanizm obejścia. Gdy już to zrobisz, pozwól polanom ostygnąć przed ponownym użyciem.

Najpierw upewnij się, że kłodka do zamiatania kreozotu nie jest zbyt gruba. Jeśli nie jest wystarczająco gruba, nie musisz czyścić komina. Jeśli jednak osad kreozotu jest grubszy niż jedna ósma cala, będziesz musiał go wyczyścić za pomocą środków chemicznych. Jeśli osady są grubsze niż to, może być konieczne zeskrobanie ich z wkładu kominowego.

Podobne treści:  Jak uszczelnić komin wentylacyjny przed deszczem i śniegiem

Czyszczenie komina siarczanem miedzi

Istnieje kilka sposobów czyszczenia komina. Najskuteczniejszą metodą jest użycie pętli obrotowej. Pętla obrotowa to element wyposażenia ze stali nierdzewnej z metalowymi prętami przymocowanymi do piasty, która się obraca. Ten rodzaj czyszczenia komina jest najlepszy do usuwania kreozotu etapu 2. Ten nagromadzenie wygląda jak smoła i może nawet kapać w dół komina stronie. Po podgrzaniu smoła może się stopić i zamienić w substancję przypominającą wosk.

Po wyczyszczeniu kreozotu i sadzy z komina, jesteś gotowy do czyszczenia pieca. Aby rozpocząć, należy usunąć uszczelkę wokół przepustnicy i wymieść wszystkie nagromadzone zanieczyszczenia. Następnie użyj szczotki drucianej, aby usunąć wszelkie osady z półki na dym. Po usunięciu wszystkich nagromadzonych substancji, wyczyść wnętrze komina siarczanem miedzi lub solą kamienną.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *