Jak zaaranżować okno w kuchni?

Jak zaaranżować okno w kuchni?

Aranżacja okna w kuchni może być niemałym wyzwaniem. Ze względu na to, że jest ono często centralnym punktem tego pomieszczenia, warto dopasować odpowiednie dodatki czy zasłony okienne, które z jednej strony będą funkcjonalnymi elementami w tym wnętrzu, z drugiej jednak wpłyną pozytywnie na jego estetykę. Obecnie do wyboru mamy wiele różnych elementów, które warto wykorzystać, aranżując okno w kuchni. Bez wątpienia zalicza się do nich na przykład firanki, zasłony czy zazdrostki, ale również inne ciekawe gadżety. Jak więc zaaranżować okno w kuchni? Podpowiadamy.

Jakie firanki, zasłony i rolety sprawdzą się w kuchni?

Osoby, które zastanawiają się nad tym, w jaki sposób mogłyby zaaranżować okno w swojej kuchni, zazwyczaj proces ten rozpoczynają od znalezienia odpowiedniej przesłony. We wnętrzu tym możemy umieścić zarówno firanki do kuchni, jak i zasłony, niewielkie zazdrostki czy rolety. To, która z tych opcji będzie dla nas najkorzystniejsza, zależy przede wszystkim od umiejscowienia okna, a także stylu, w jakim zaaranżowaliśmy kuchnię. Jeżeli okno w tym wnętrzu znajduje się na przykład w części jadalnianej obok stołu i nie są umieszczone pod nim blaty czy szafki, z powodzeniem możemy wykorzystać firanki. 

Podobne treści:  Blaty drewniane - dlaczego warto w nie zainwestować?

 

Wbrew pozorom w kuchni pięknie prezentują się nie tylko krótkie modele sięgające do parapetu, ale również długie wersje. Jeżeli więc tylko mamy taką możliwość, możemy zdecydować się na model sięgający aż do ziemi. W wielu przypadkach jednak bardziej praktyczne są firanki sięgające do parapetu. Z kolei jeżeli okno znajduje się na przykład przy blacie lub obok zlewu wówczas, aby nieco przesłonić wnętrze i ochronić domowników przed ciekawskim okiem sąsiadów, możemy postawić na zazdrostki. Dodatkowo warto umieścić w oknie również rolety, a jeżeli jest ono umieszczone z dala od blatów roboczych, nic nie stoi na przeszkodzie, by zdobiły je także zasłony.

Podobne treści:  Zlewozmywakowa bateria z wyciąganą wylewką — jaką wybrać i dlaczego

Jak dopasować firanki do kuchni?

Wybór rodzaju przesłony okiennej to dopiero pierwszy krok. Następnie musimy dopasować model, który wpisze się w aranżację naszej kuchni. Jeżeli więc zdecydowaliśmy się na przykład na firanki, a więc klasyczną dekorację okna, dobrze jest dopasować je do stylistyki takiego wnętrza. Zwiewne, przepuszczające światło, lekkie, na przykład woalowe modele, świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, a także pomieszczeniach zaaranżowanych na przykład w rustykalnym stylu. Zazdrostki z kolei idealnie wpasują się w kuchnię urządzoną w wiejskim stylu czy sielskim klimacie. Te zdobione na przykład złotymi lub srebrnymi nićmi, z powodzeniem można wykorzystać również we wnętrzach glamour. W klasycznych pomieszczeniach warto wykorzystać żakardowe, zdobione firany w klasycznym odcieniu bieli.

Podobne treści:  Podwieszany zlewozmywak granitowy- dlaczego warto?

 

Przesłona okienna zazwyczaj stanowi centralną ozdobę okna w kuchni. Jeżeli jednak znajduje się ono w części jadalnianej, z dala od blatów roboczych, wówczas na parapecie możemy umieścić także świeże zioła lub rośliny, które będą nie tylko zdobiły to pomieszczenie, ale również przydadzą nam się podczas przygotowywania ulubionych potraw.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *