Jak zabezpieczyć beton na tarasie

Jak zabezpieczyć beton na tarasie

Jeśli chodzi o fundamenty tarasu, istnieje kilka różnych metod, które można wykorzystać. Jeśli chcemy zbudować prosty taras, wystarczy fundament punktowy lub płytowy. Wtedy można dodać płytę betonową do górnej części fundamentu. Jeśli jednak chcesz stworzyć elegancki, wyrafinowany taras, powinieneś rozważyć położenie na szczycie fundamentu betonowych bloków w celu zabezpieczenia betonu.

Fundamenty dla tarasów

Istnieją dwa różne rodzaje fundamentów dla tarasów betonowych. Do budowy tarasów lepiej nadają się fundamenty kolumnowe i śrubowe. Jeśli jednak Twoja gleba nie jest pusta, te dwa rodzaje fundamentów nie są równoważne. Aby uzyskać prawidłowy fundament, podstawa betonowa powinna mieć co najmniej 10 mm grubości. Możesz również użyć tkaniny krajobrazowej, aby zapobiec kiełkowaniu roślin przez taras. Aby zapewnić solidną i bezpieczną podstawę, należy ściąć górną krawędź skosu bala o promieniu od dwóch do pięciu milimetrów.

Podobne treści:  Jak usunąć beton z drewna

W przypadku terenów pochyłych najczęściej stosowanym typem fundamentu jest podmurówka. Najlepszym typem fundamentu jest ten, który może pomieścić największy ciężar. Fundament musi być odpowiednio zaizolowany, aby uniknąć wnikania wilgoci. Do tego celu zalecany jest plastyfikator. Dodatkowo plastyfikator poprawia przyczepność betonu poprzez usunięcie nadmiaru wilgoci z roztworu betonowego. W przypadku silnych mrozów plastyfikator może również zapewnić stabilne posadowienie.

Podobne treści:  Jak oczyścić beton z mchu

Oprócz palowania można również zastosować ramę zbrojoną. Do połączenia prętów w szalunku należy użyć grubego drutu. Cement i piasek powinny być odpowiednio wymieszane. Idealny stosunek tych składników to jeden:4:2.

Fundamenty do zabezpieczenia betonu na tarasie

Istnieją dwa główne rodzaje fundamentów stosowanych do zabezpieczenia betonu na tarasie: fundamenty głębokie i fundamenty płytkie. Oba typy są stosowane z różnych powodów. W pierwszym typie stopy fundamentowe są zazwyczaj bardzo głębokie, co sprawia, że są bardziej odpowiednie dla tarasów. Głębokie fundamenty są odpowiednie dla budynków z dużą ilością betonu, ale płytkie fundamenty są mniej odpowiednie dla tarasów. Niezależnie od tego, który typ wybierzemy, fundament musi być na tyle pewny, aby kontener nie zsuwał się na boki ani nie podnosił z tarasu.

Podobne treści:  Jak rozjaśnić beton

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *