Jaką dachówkę wybrać do starego domu?

Jaką dachówkę wybrać do starego domu?

Jeśli twój dom jest zabytkowy, musisz dokładnie zbadać rodzaje płytek, których możesz użyć. Możesz wybierać spośród trawertynu, marmuru lub płytek typu Subway. Ale która z nich jest najlepsza? Odpowiedź na to pytanie jest inna dla każdego z tych materiałów. Ten artykuł ma na celu pomóc Ci dokonać właściwego wyboru. Poniżej wymieniono kilka rzeczy, o których należy pamiętać, wybierając płytki do domu:

Płytka subway

Instalacja płytki subway na starym domu nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Ale jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać, zanim zaczniesz. Po pierwsze, układ pomieszczenia, które chcesz pokryć płytkami, musi być dostosowany do pomieszczeń poza kwadratem. Ważne jest, aby zaplanować narzędzia, których potrzebujesz wcześniej, aby uniknąć niepowodzeń. Ponadto, jeśli planujesz zainstalować płytkę w obszarze o dużej wilgotności, powinieneś rozważyć użycie podkładów z płyt cementowych.

Płytka typu subway to klasyczny materiał. Ale jak wszystko inne, może wyjść z mody. Materiały wracają i wychodzą z mody, więc zbyt wiele czegoś może stać się nudne. Płytka typu subway może być zarówno modna, jak i przestarzała. Rozważ następujące wskazówki przy wyborze płytki do starego domu. Kiedy już zdecydujesz się na swój styl, możesz zacząć myśleć o swoim budżecie i o tym, ile miejsca chcesz poświęcić na przebudowę.

Podobne treści:  Pomysły na płytki do antracytowych okien

Marmur

Pomimo swojego starego wieku, marmur jest nadal niezwykle popularnym materiałem budowlanym do przebudowy wnętrz. W rzeczywistości jest tak trwały, że może być nawet transportowany z włoskich Alp do USA. Nie tylko marmur wygląda dobrze w starych domach, ale także doda wartość do twojego domu w dłuższej perspektywie. Ponadto łatwo jest znaleźć lokalnych rzemieślników, którzy mogą stworzyć oszałamiające cechy marmuru dla Twojego domu.

Zarówno marmur, jak i płytki porcelanowe mają swoje zalety i wady. Marmur jest łatwiejszy w montażu niż porcelana, natomiast porcelana jest tańsza w zakupie. Nie ma ona jednak takiej samej wartości odsprzedaży jak marmur. Porcelana jest zimna i twarda do chodzenia, a wiele osób woli bardziej miękkie uczucie marmuru. Należy jednak pamiętać, że marmur ma większą cenę niż porcelana. Na przykład, może kosztować od 8 do 15 dolarów za stopę kwadratową, co jest porównywalne z niektórymi innymi rodzajami marmuru.

Slate

Jeśli chcesz dodać trochę klasy i stylu do starego domu, należy rozważyć zainstalowanie płytek podłogowych z łupków. Łupek jest materiałem podłogowym o bardzo niskich wymaganiach konserwacyjnych. Jego ciemny kolor i teksturowana powierzchnia sprawiają, że czyszczenie podłóg to pestka. Wystarczy zamieść ją codziennie, aby usunąć kurz, który mógł się na niej zgromadzić. Następnie, można rozpocząć rozpakowywanie płytek łupkowych. Po rozpakowaniu, płytki będą łatwe do posortowania.

Podobne treści:  Jak zamontować komin pod dachówką

Chociaż może się to wydawać dużą inwestycją, korzyści płynące z dachów łupkowych są tego warte. Nie tylko Twój dom będzie wyglądał wspaniale, ale nowy materiał dachowy doda wartości i atrakcyjności. Jest to również ognioodporne, więc jest to doskonały wybór dla starych domów. Płytki łupkowe są również bardzo trwałe i występują w różnych kolorach. Istnieje kilka rodzajów łupków, ale należy wybrać typ, który pasuje do Twojego budżetu i domu.

Travertine

Jeśli chcesz zaktualizować swój stary dom, rozważ trawertyn jako płytkę. Ten kamień ma bogatą historię i może dodać piękno do każdej przestrzeni. Można go znaleźć w wielu miejscach, w tym w Turcji, Iranie i Peru. Płytki trawertynowe mogą być również stosowane w ścieżkach ogrodowych i ścianach oporowych. Materiał ten może wytrzymać ekstremalne temperatury. Jeśli jednak nie chcesz instalować trawertynu w swoim starym domu, możesz wybrać inne materiały.

Instalując trawertyn jako płytkę, należy pamiętać, że jest to materiał wytrzymały. Z czasem może ulec uszkodzeniu. Na szczęście wymiana uszkodzonych płytek jest łatwa. Możesz nawet kupić dodatkowe płytki z trawertynu, abyś mógł szybko i łatwo dokonać napraw. Jeśli nie masz pewności co do instalacji nowych płytek trawertynowych, kup kilka dodatkowych, aby mieć pewność, że idealnie dopasujesz stare.

Limestone

Jeśli chodzi o wybór odpowiednich płytek do domu, wybór wapienia jest często najbardziej oczywisty. Jest to wszechstronny kamień, który można przyciąć do dowolnego kształtu i rozmiaru. W przeciwieństwie do marmuru lub granitu, wapień jest również przyjazny dla środowiska. Niezależnie od tego, czy chcesz odnowić stary dom, czy zbudować nowy, wapień jest doskonałym wyborem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym pięknym materiale i dlaczego jest tak popularny do stosowania jako dachówka w starych domach.

Podobne treści:  Nasze pomysły na elewacje z czerwoną dachówką

Wybierając płytki wapienne do swojego domu, upewnij się, że wybierzesz takie, które wtopią się w ogólny schemat projektowy. Jasne odcienie wapienia łatwo łączą się z całym schematem projektowym. Na przykład niebieskie płytki wapienne z drobinkami koralowca sprawiają wrażenie, jakbyśmy chodzili po brzegu morza. Inne warianty kolorystyczne wapienia obejmują cięcia żył i drobne linie, które sprawiają, że te płytki są idealne do stosowania na zewnątrz. Można również wybrać płytki z teksturowanymi akcentami, aby uzupełnić współczesne akcenty.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *