Jaką dachówkę wybrać na dach bez okapu?

Jaką dachówkę wybrać na dach bez okapu?

Jaką dachówkę wybrać na dach bez okapu? W tym artykule przyjrzymy się dachówkom hiszpańskim, Scandia, betonowym, łupkowym i innym. Która z nich jest najlepsza dla Twojego domu? Zacznij od przeczytania naszych porad i wskazówek dotyczących wyboru dachówek na dach płaski. Omówimy również różne rodzaje okapów, w tym te o różnych kształtach i rozmiarach. Dachówki hiszpańskie

Być może zastanawiasz się, czy dachówki hiszpańskie są odpowiednie dla Twojego domu. Odpowiedź brzmi: tak. Dachówki te są świetną opcją dla Twojego dachu i są najbardziej atrakcyjnym wyborem pokrycia dachowego dostępnym na rynku. Dachówki hiszpańskie są również dość trwałe. Mogą wytrzymać najbardziej surowe warunki pogodowe i są niskie koszty utrzymania. Należy jednak pamiętać o sprawdzeniu lokalnych przepisów budowlanych, aby upewnić się, że są one odpowiednie dla danego dachu.

Wybierając materiały do pokrycia dachu, należy pamiętać, że większość dachówek ma określone nachylenie, które musi być spełnione, aby działały prawidłowo. W przeciwnym razie może dojść do wygaśnięcia gwarancji lub konieczności wymiany dachu ze względu na słabe parametry. Jeśli nachylenie dachu jest zbyt duże, można zdecydować się na pokrycie metalowe, gonty drewniane lub dachówki ceramiczne. Jeśli rozważasz dach z dachówki hiszpańskiej dla swojego domu, rozważ zakup hiszpańskiej 13-calowej dachówki beczkowej Ludowici. Jest ona dostępna we wszystkich standardowych kolorach firmy, można też zamówić kolory niestandardowe. Hiszpańska dachówka beczkowa Ludowici objęta jest 75-letnią ograniczoną gwarancją i posiada atrakcyjną paletę kolorów.

Dachówki Scandia

Jeśli masz płaski dach, możesz rozważyć wygląd dachówek Scandia. Ten styl dachówek jest odmianą dachówek hiszpańskich i przypomina fale w kształcie rzędów. Dachówki te mają korytka na dole, aby odprowadzić wodę i najlepiej nadają się do regionów o rzadkich opadach. Dachówki hiszpańskie dostępne są w wersji terakoty, betonu i gliny. Jeśli szukasz stylu płytek o bardziej tradycyjnym wyglądzie, rozważ płytki Scandia. Płytki te mogą pasować do stylu architektonicznego wiejskiego domu lub mogą być stosowane jako współczesna alternatywa dla płytek hiszpańskich.

Podobne treści:  Jak zrobić płytkę samodzielnie

Jeśli masz płaski dach bez okapu, powinieneś wybrać rodzaj dachówki z obfitymi ciągami wodnymi. Podwójne dachówki rzymskie mają na przemian płaskie i ostre wypustki. Te dachówki są mniej odpowiednie dla ciężkich deszczów, ale wyglądają świetnie na domach w obszarach o stałym lekkim deszczu. Mogą one kosztować od 250 do 500 dolarów za kwadrat, i mają śródziemnomorski wygląd, który jest trudny do oparcia.

Podobne treści:  Jak przygotować dach do układania dachówek

Dachówki betonowe

Pomimo wysokich kosztów dachówek betonowych, mogą one obniżyć rachunki za energię elektryczną i poprawić krawężnik. Betonowe dachówki mają również długą żywotność, która może wynosić 50 lat lub więcej. Mogą być jednak trudne do zainstalowania i mogą być trudne do pracy, dlatego najlepiej skontaktować się z profesjonalistą w celu oszacowania. Są one również znacznie cięższe niż gonty asfaltowe lub drewniane, co może zwiększyć wymagania konstrukcyjne domu.

Będziesz miał trudniejszy czas, aby dowiedzieć się, jaki jest najlepszy sposób instalacji dachówek betonowych na dachu bez okapu. Dachówki okapowe są produkowane tak, aby szczelnie i mechanicznie pasowały do okapu dachu. Nie tylko chronią one okap przed uszkodzeniem, gdy oprzemy na nim drabinę, ale także zmniejszają unoszenie się dachu podczas silnych wiatrów.

Płytki łupkowe

Gdy planujesz wymianę gontów na swoim dachu łupkowym, musisz wiedzieć, jak układać płytki łupkowe. Ogólnie rzecz biorąc, należy zacząć od warstwy podokapowej i pracować w górę. Aby zwiększyć stabilność, można układać półtorej płytki na przemian. Następnie należy ułożyć łupki na całej długości, pamiętając o wyrównaniu otworów w łupkach ze środkiem każdej łaty. Do zamocowania łupków na miejscu użyj miedzianych gwoździ.

Podobne treści:  Jakie płytki wybrać do drewnianego domu

Jeśli łupki będą zachodzić na metalową obróbkę, upewnij się, że wystają na co najmniej pół do dwóch cali. Jeśli nie, być może trzeba będzie dodać drugi otwór na gwóźdź w odległości jednego cala od krawędzi. Sprawdź, czy są one zamocowane prawidłowo, a następnie przybij je na miejscu. Jeśli pominiesz ten krok, możesz skończyć z uszkodzonymi płytkami lub nierównymi łupkami.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *