Jakie są różnice pomiędzy rodzajami bram przemysłowych?

Bramy przemysłowe to specjalne konstrukcje, które pełnią kluczową rolę w każdym magazynie lub innym obiekcie przemysłowym. Ich głównym zadaniem jest umożliwienie bezpiecznego przepływu towarów i ludzi, a także ochrona obiektu przed niepożądanymi osobami. Istnieje wiele różnych rodzajów bram przemysłowych, które różnią się między sobą konstrukcją, materiałem czy sposobem otwierania. Do najpopularniejszych zaliczamy bramy segmentowe, rolowane oraz szybkobieżne. Jakie są różnice pomiędzy rodzajami bram przemysłowych?

Rodzaje bram przemysłowych

Na rynku istnieje wielu producentów bram przemysłowych, a wielu z nich w inny sposób kategoryzuje swoje produkty. Do najpopularniejszych rodzajów bram przemysłowych należą z pewnością bramy segmentowe. Ich konstrukcja charakteryzuje się tym, że składa się z kilku segmentów, które otwierają się pionowo. Pozostawiają przy tym dużo wolnego miejsca, zarówno przed jak i za bramą. Umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Innym rozwiązaniem, które pozwala na optymalne wykorzystanie całej przestrzeni budynku, jest brama rolowana. Jej genialnie prosta konstrukcja sprawia, że jest szczególnie wytrzymała i tania w utrzymaniu. Przy otwieraniu, brama roluje się, tworząc kompaktowy zwój za nadprożem. 

Podobne treści:  Przepompownia i zbiorniki na deszczówkę naziemne

Bramy przemysłowe do zadań specjalnych

Nie zawsze priorytetem przy zakupie bramy przemysłowej jest jak najmniejsze wykorzystanie przez nią miejsca. Niektóre hale magazynowe muszą być dostosowane do odpowiednich warunków chłodniczych, np. ze względu na przechowywane w nich towary. Wtedy doskonałym rozwiązaniem będzie brama przemysłowa szybkobieżna. Otwierane pionowo lub poziomo bramy dostępne są w konfiguracji z elastyczną kurtyną lub panelami izolowanymi termicznie. Takie wyposażenie bardzo dobrze sprawdzi np. w pomieszczeniach chłodniczych, redukując utratę schłodzonego powietrza, a co za tym idzie, zużycia energii. 

Podobne treści:  Jak dobrać odpowiedni kompresor tłokowy do Twojego biznesu?

Zakup odpowiedniej bramy przemysłowej

Mnogość modeli bram przemysłowych może przyprawić o ból głowy. Dlatego najlepiej zwrócić się o pomoc do doświadczonych doradców. Takich można znaleźć u renomowanego dostawcy bram przemysłowych, firmy Nexbau. W ofercie Nexbau znajdują się produkty uznanego producenta rozwiązań do hal magazynowych, firmy Hörmann. Po analizie zapotrzebowań danego klienta, doradcy sprzedażowi dopasują najlepsze możliwe rozwiązanie dla konkretnej hali magazynowej.

Podobne treści:  Jak rozpoznać dobry serwis samochodów ciężarowych?

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *