Podwieszany zlewozmywak granitowy- dlaczego warto?

Podwieszany zlewozmywak granitowy- dlaczego warto?

Zlewozmywaki wykonywane z granitu cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób urządzających swoją kuchnię w nowoczesny sposób. To propozycja zlewozmywaka, który jednocześnie jest wyjątkowo estetyczny jak i praktyczny. Wygodny w użytkowaniu, ale i trwały. Dobrze wykonany zlewozmywak tego typu może bez przeszkód służyć nam przez wiele lat. Dlaczego warto zdecydować się na zlewozmywak granitowy w wersji podwieszanej? Jakie niesie to korzyści? 

Zlewozmywak idealny do nowoczesnej kuchni

Przede wszystkim, zlewozmywaki granitowe w wersji podwieszanej prezentują się nad wyraz nowocześnie, głównie ze względu na swój minimalistyczny charakter. Tego typu zlewozmywak można dopasować do kuchni o różnej wielkości. Będzie to więc odpowiednia propozycja zarówno do dużych i przestronnych kuchni jak i do tych mniejszych, często ograniczających się tylko i wyłącznie do aneksu kuchennego.

Podobne treści:  Jak wybrać idealne plisy do Twojego domu? Przewodnik po roletach plisowanych w Warszawie

Ciekawe wersje kolorystyczne

Zlewozmywaki granitowe podwieszane dostępne są w czterech różnych wariantach kolorystycznych: kolorze czarnym, kolorze czarnym w wersji metalik, czarnym w wybarwieniu złoty metalik oraz w kolorze białym. Są to kolory dość uniwersalne i klasyczne, co sprawia, że zlewozmywak można dopasować niemalże do każdej kolorystyki szafek kuchennych oraz innych elementów aranżacji wnętrza. Niesamowicie prezentuje się zlewozmywak czarny podwieszany zestawiony z blatem, który również jest utrzymany w kolorze czarnym. Taka monochromatyczna aranżacja w nowoczesny sposób ujednolica przestrzeń blatu roboczego z przestrzenią przeznaczoną na zmywanie naczyń.

Wygodne rozwiązanie podblatowe

Zlewozmywaki podwieszane prezentują się bardzo nowocześnie ze względu na fakt, że tak naprawdę znajdują się poniżej linii blatu. Są one przeznaczone do montażu z wykorzystaniem blatów wodoodpornych. Krawędzie takiego zlewozmywaka nie wystają praktycznie w ogóle ponad blat, co jest też praktycznym rozwiązaniem. Bardzo łatwo jest zrzucić okruszki z blatu do zlewu, wygodnie odkłada się też naczynia do zlewu, który dodatkowo posiada wysoką odporność na temperaturę- zarówno tę niską jak i wysoką. Jednokomorowe zlewy dają tę dużą wygodę, że zazwyczaj są dość głębokie, co sprawia, że nie tylko bardzo łatwo jest do nich odkładać naczynia, są pojemne, ale i można w nich komfortowo zmywać naczynia. Dno komory jest w specjalny sposób profilowane tak, aby ułatwić odpływ wody.

Podobne treści:  Które rolety dla siebie wybrać?

Praktyczne aspekty użytkowania zlewozmywaków

Niewidoczne krawędzi zlewu sprawiają też, że jest on stosunkowo łatwy do utrzymania w czystości. To ogromna zaleta, która sprawia, że taki zlew może być z nami przez lata. Brud się nie zbiera, a komorę zlewu można czyścić miękka szmatką z wykorzystaniem płynu do naczyń lub też specjalnego środka czyszczącego do zlewów granitowych. W przypadku zlewozmywaków podwieszanych mamy do czynienia ze specjalnym montażem na zaczepy. Dzięki temu nie trzeba się obawiać odkładania do komory nawet takich naczyń, które są dość ciężkie. Zaczepy stabilizują całą konstrukcję, a jego montaż można wykonać podążając za załączoną instrukcją.

Podobne treści:  Zlewozmywakowa bateria z wyciąganą wylewką — jaką wybrać i dlaczego

Źródło:

https://sinkquality.eu/

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *