Czy na posadzkach betonowych ze styropianu można układać płytki?

Czy na posadzkach betonowych ze styropianu można układać płytki?

Czy można układać płytki na posadzkach betonowych ze styropianu? Jeśli tak, to odpowiedź na to pytanie zależy od grubości izolacji styropianowej. Pęknięcia w podłożach betonowych muszą mieć charakter zygzakowaty. Dlatego pęknięcia muszą mieć co najmniej trzykrotną szerokość płytek. Membrana izolująca pęknięcia musi być trzykrotnie większa od szerokości płytek, aby uniknąć miękkich spoin i lekkich nierówności na powierzchni płytek.

Problemy z płytkami betonowymi ze styropianu

Materiał stosowany do produkcji płytek betonowych ze styropianu składa się z polistyrenu. Podczas montażu należy go odpowiednio przymocować, a krawędzie muszą być równe. Jeśli krawędzie nie są równe, wówczas płytki mogą odrywać się od podłoża i hałasować. Nadmierne ugięcie sklejki może spowodować pęknięcia i luźne warstwy płytek. Jeśli te problemy nie zostaną wcześnie rozwiązane, to płytki mogą ulec uszkodzeniu.

Podobne treści:  Czy można podgrzewać polistyren w mikrofalówce?

Styrobeton ma wiele wad. Po pierwsze, jego żywotność jest krótka. Jego właściwości absorpcji wody sprawiają, że jest podatny na zamarzanie, a nagłe zmiany temperatury mogą zetrzeć jego powierzchnię. Ponadto granulki mogą powodować skurcze, co zwiększa koszty prac – Ta część pochodzi od redaktora portalu https://mebleramadan.pl. Jego montaż nie zawsze jest łatwy, gdyż wymaga wykwalifikowanego pracownika.

Najbezpieczniejszy rodzaj cienkiej warstwy do izolacji styrenu

The Safest Type of Thin-Set For Styrene Insulation On Concrete

Wśród różnych dostępnych rodzajów izolacji najpopularniejsza jest izolacja kocowa. Występuje w rolkach i batach i jest wykonana z elastycznych włókien, takich jak włókno szklane lub wełna mineralna. Większość z tych materiałów jest pokryta asfaltem w celu zwiększenia odporności na wilgoć. Inne opcje obejmują włókna naturalne, takie jak wełna i bawełna. Są one odporne na ogień i wilgoć i mogą być instalowane bez naruszania integralności strukturalnej.

Podobne treści:  Beton styropianowy - Jakie proporcje materiałów występują w betonie styropianowym?

Aby instalacja była najbardziej efektywna, należy użyć grubszej warstwy cienkiej warstwy. Najbezpieczniejszy rodzaj cienkiej warstwy do izolacji styropianowej na betonie składa się z kulek styropianowych lub piany natryskowej. Aby zainstalować izolację na betonowej jednostce murarskiej, musisz zatrudnić profesjonalistę. Stowarzyszenie Izolacji Form Betonowych może pomóc w znalezieniu wykonawcy w Twojej okolicy.

Inny rodzaj cienkiej warstwy do izolacji styropianowej na betonie

Maksymalne dopuszczalne odchylenie przy układaniu płytek na betonie styropianowym

Przy układaniu płytek ceramicznych na płaskiej, styropianowej podłodze betonowej ważne jest przestrzeganie instrukcji producenta dotyczących montażu płytek. Ogólnie rzecz biorąc, maksymalne dopuszczalne odchylenie to jedna ósma cala na trzy stopy lub mniej od wymaganej płaszczyzny. Jeśli jednak podłoże jest zakrzywione lub nieregularne, maksymalne dopuszczalne odchylenie może wynosić nawet jedną ósmą cala.

Podobne treści:  Jak przykleić styropian obok okien

Dopuszczalne odchylenie każdej płytki jest inne, ale maksymalne wynosi 1/16″ dla większości płytek. Jest to mniej niż dopuszczalne odchylenie dla niektórych materiałów, takich jak płytki akustyczne. Czynnikiem może być również wypaczenie, dlatego płytki należy układać z większym przesunięciem niż 1/32″, aby zapobiec nadmiernemu wypaczeniu. Spoiny fugowe muszą być wystarczająco szerokie, aby uwzględnić wszelkie różnice w grubości płytek.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *