Patynowanie betonu ma kilka korzyści. Zapewnia atrakcyjne, ochronne wykończenie i jest estetycznym zapisem czasu i zdarzeń. W tym artykule omówimy, jak wykonuje się patynowanie i dlaczego jest ono tak atrakcyjne. Jeśli zastanawiasz się, czy patynowanie jest odpowiednie dla Ciebie, czytaj dalej! Oto bliższe spojrzenie! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Oto kilka przykładów zastosowań patynowanego betonu.
Zapewnia ochronną
Proces patynowania może zapewnić ochronną warstwę betonu na powierzchni budynku. Ta warstwa ochronna jest stosowana na różnych materiałach, w tym na betonie, stali i aluminium. Proces ten jest często stosowany do ochrony betonu przed skutkami korozji. Ta warstwa ochronna ma zwykle co najmniej 20 mm grubości. Patynowany beton nadaje się również do murów. Można go zastosować do każdego rodzaju konstrukcji betonowej, także tej, która nie jest wylewana na miejscu.
Przy nakładaniu patynowania na beton ważne jest zastosowanie odpowiedniego uszczelniacza, aby zapobiec utlenianiu się betonu. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów uszczelniaczy penetrujących, w tym DECRA-SEAL W/B i SPECTRUM 930. Oba te produkty są bezwonne, bezzapachowe i przezroczyste. Dla ostatecznego wykończenia można zastosować wosk twardy.
Jest to zapis zdarzeń
Oprócz oczywistych korzyści estetycznych wynikających z patynowanej powierzchni, sekret długowieczności każdej struktury leży pod powierzchnią. Małe kawałki kruszywa i piasku są osadzone w betonie, aby zmienić jego estetykę. Proces ten znany jest jako patynowanie i jest wizualnym wskaźnikiem czasu i zdolności materiału do wytrzymania prób i czasu. Istnieje kilka naturalnych i sztucznych patyn do wyboru.
Podobne tematy
- Jak pomalować beton architektoniczny
- Do czego służy beton płukany?
- Jak zabezpieczyć beton na balkonie
Jestem po szkole budowlanej i ukończyłam kilka kursów doszkalających z budowania oraz planowania budowy. Od lat jestem aktywna w zawodzie. W moich postach znajdziecie wiele pomocnych dla was treści.