Jak zabezpieczyć beton na balkonie

Jak zabezpieczyć beton na balkonie

Jednym z najbardziej kluczowych pytań dla właściciela lub najemcy nieruchomości jest sposób zabezpieczenia betonu na balkonie. Istnieje kilka dostępnych opcji, w tym ochrona katodowa, membrany rolowane i kasety Sapphire. Podjęcie działań teraz może zapobiec przyszłym problemom. Poniżej wymienione są niektóre z najczęściej stosowanych rozwiązań. Możesz również znaleźć więcej informacji na temat konkretnych produktów czytając nasze artykuły poniżej. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, nie wahaj się z nami skontaktować.

Ochrona katodowa

Dla najbardziej niezawodnej, długoterminowej ochrony, balkony powinny być budowane z wysokiej jakości betonu i stali zbrojeniowej. Ponieważ balkony są często odizolowane i narażone na nadużycia, korozja może być szczególnie krytyczna. Niestety, tradycyjne metody ochronne dla balkonów i innych odsłoniętych konstrukcji stalowych nie są praktyczne, ekonomiczne, ani możliwe do zastosowania w przypadku balkonów. Zamiast tego, ochrona katodowa jest alternatywą, która może być włączona do napraw betonu zarówno na małą jak i dużą skalę.

Anoda z warstwą cynku jest skutecznym rozwiązaniem dla ochrony katodowej betonowych balkonów. Zabieg ten nie wymaga rozległego usuwania nieuszkodzonego betonu. Anody z warstwą cynku są szczególnie przydatne na trudnych odcinkach. Ponadto anody mogą być instalowane na powierzchni betonu. Daje to projektantom elastyczność przy ustalaniu systemu ochrony katodowej dla stali osadzonej w betonie.

Podobne treści:  Co trzeba zrobić z betonowymi krawężnikami

Permacon

Być może zauważyłeś, że na Twoim betonie balkonowym znajduje się warstwa ochronna. Warstwa ta musi być w doskonałym stanie, aby zapewnić długą żywotność Twojego balkonu. Istnieje kilka sposobów na impregnację betonu. Permacon jest najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie, ponieważ zatrzyma wilgoć podsiąkową, zapobiegnie rozwojowi grzybów i glonów, a także pomoże chronić beton Twojego balkonu przed zniszczeniem. Permacon może być stosowany zarówno na podłogach betonowych, jak i na balkonach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Głównym problemem z luźnym betonem na balkonie jest to, że naraża on na niebezpieczeństwo osoby znajdujące się pod nim. W takim przypadku balkon może się zawalić, co byłoby katastrofą dla wszystkich znajdujących się poniżej. W Hadze masywne ceglane panele elewacyjne zawiodły z powodu zniszczonych betonowych fundamentów i rdzewiejących metalowych kotew. Choć zawalenie się ceglanych paneli elewacyjnych spowodowało uszkodzenie kilku nieruchomości, to wynikająca z tego katastrofa mogła być śmiertelna.

Sapphire Cassettes

Jeśli szukasz systemu balkonowego, który jest zbudowany z prefabrykatów betonowych, nie powinieneś szukać dalej niż seria Sapphire. Produkty te zostały zaprojektowane tak, aby bezproblemowo integrować się z konstrukcją Cassette i mogą być dostarczane na miejsce budowy jako w pełni wykończone jednostki. Oprócz walorów estetycznych, produkty Sapphire spełniają surowe normy wodoszczelności. Jest to szczególnie ważne w przypadku betonowych balkonów wpuszczanych, które znajdują się bezpośrednio nad pomieszczeniami wewnętrznymi. Tradycyjnie, betonowe balkony są obarczone znacznym ryzykiem bezpieczeństwa ze względu na wodę i inne potencjalne zagrożenia. Balkony Cassette firmy Sapphire zostały zaprojektowane specjalnie w celu rozwiązania tego problemu.

Podobne treści:  Jak spoinować beton architektoniczny

Aluminiowy system kasetowy Glide-OnTM firmy Sapphire sprawia, że montaż płyt balkonowych, podsufitek i balustrad na każdym rodzaju budynku jest łatwiejszy niż kiedykolwiek. Jego opatentowana konstrukcja umożliwia łatwy i bezpieczny montaż, a sprytny system łączenia pozwala na szybką instalację. Poszczególne elementy po prostu “wsuwają się” na przygotowane wcześniej wsporniki, dzięki czemu montaż przebiega szybko i bezproblemowo.

Membrany rolowane

Jednym ze sposobów uszczelnienia betonowego balkonu jest zastosowanie papy bitumicznej w rolce. Membrany bitumiczne są produkowane w procesie destylacji ropy naftowej i są dostępne w handlu w postaci prefabrykowanych rolek. W rolce znajduje się również armatura, która może być wykonana z włókna szklanego lub poliestrowego i zwiększa właściwości wydłużające membrany. Membrany bitumiczne są najtrwalszym wyborem dla obszarów przeznaczonych dla pieszych, ponieważ są łatwe w instalacji i oferują doskonałą odporność na ścieranie. Również prefabrykowane rolki są łatwe w instalacji i są łączone płomieniowo, co zapewnia całkowitą przyczepność.

Podobne treści:  Jak mocować drewno kantowe do betonu

W przypadku bardziej szczegółowych hydroizolacji idealnym rozwiązaniem jest PROCOR Above-Grade. Ta dwuskładnikowa membrana jest przyklejana do powierzchni betonu konstrukcyjnego za pomocą kleju wrażliwego na nacisk. Zapewnia ona ochronę przed wilgocią i jest łatwa do zastosowania wokół rur i odpływów. Lekka, nie zawierająca asfaltu membrana utwardza się w ciągu godziny i jest idealna do stosowania w zimnym klimacie. Jest łatwa w montażu i nie wymaga ciepła ani specjalnego sprzętu do aplikacji.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *