Jak obliczyć ilość wełny na dach

Jak obliczyć ilość wełny na dach

Jeśli chcesz zbudować nowy dom, możesz się zastanawiać jak obliczyć ilość wełny na projekt dachu. Pierwszym krokiem w obliczaniu ilości wełny do użycia jest zmierzenie przestrzeni. Na przykład, jeśli pokój ma trzy okna, trzeba będzie określić, ile wełny jest potrzebne dla czterystu sześćdziesięciu stóp kwadratowych przestrzeni. Jeśli w pomieszczeniu znajdują się jedne drzwi, należy również obliczyć ilość wełny do wykorzystania dla tego pomieszczenia. Zazwyczaj głębokość kolców określa się jako 2×6″.

ROCKWOOL jest łatwy w pracy

Dodanie izolacji ROCKWOOL do dachu jest stosunkowo proste. Można łatwo przyciąć batuty izolacyjne za pomocą długiego ząbkowanego noża lub piły do izolacji, a następnie dopasować je na miejscu bez użycia zszywek. Włókna ROCKWOOL są mocno ściśnięte, tworząc skuteczną barierę przed przeciekami powietrza i szczelinami. Można również użyć tych produktów izolacyjnych do wypełnienia szczelin i uszczelnienia przecieków powietrza w przegrodzie budowlanej.

Izolacja ROCKWOOL występuje w wielu różnych formach, w tym w postaci arkuszy, rolek i folii. Te rodzaje izolacji są często trudniejsze do zdobycia w sklepach budowlanych i mogą wymagać zakupu od wyspecjalizowanych dostawców. Jeśli kupujesz maty foliowe, pamiętaj, aby zmierzyć przestrzeń między każdą warstwą i upewnić się, że folia jest skierowana do góry. Niektóre z tych mat są raczej nieporęczne i mogą wymagać przycięcia, aby dopasować je do dostępnej przestrzeni.

W przeciwieństwie do włókna szklanego, wełna ROCKWOOL jest grubsza. Redukuje ona również hałas o 10 do 15 decybeli. Wartość R izolacji ROCKWOOL wynosi trzy do czterech na cal i zatrzymuje znaczną ilość hałasu. Jest to również ogień, wilgoć i dźwiękoszczelność. Możesz również wybrać pomiędzy izolacją dachową z włókna szklanego i Rockwool w oparciu o swoje potrzeby.

Podobne treści:  Wady dachu mansardowego

W zależności od potrzeb, można zastosować jedno- lub wielowarstwową izolację ROCKWOOL. Jednowarstwowa izolacja ROCKWOOL jest oznaczona symbolem Ruf Butts N lub V. Mają one większą gęstość i niższą przewodność cieplną. Warstwa jastrychu jest wyłożona Ruf Butts N lub V, a następnie warstwy leżące poniżej są izolowane wełną ROCKWOOL. Jeśli planujemy zastosować połączenie wełny mineralnej i celulozy, najlepiej użyć Ruf Butts C lub K.

Jest ognioodporny

Jak obliczyć ilość wełny do obudowania dachu? Ilość materiału ognioodpornego wymaganego na dachu będzie różna w zależności od rodzaju materiału. Zarówno materiały drewnopochodne jak i izolacja z wełny mineralnej mają zmienne temperatury zapłonu. Krótkotrwałe wystawienie na działanie ognia spowoduje zapłon tych materiałów, ale kilka godzin później będą się one tliły. Izolacja z włókien drzewnych będzie się tlić w temperaturze około 230-290 stopni Celsjusza. Inne materiały, takie jak sztywna pianka poliizocyjanurowa, mają wyższą temperaturę zapłonu i stopią się zanim nastąpi piroliza.

Część 5 norm dotyczących trudnopalności dotyczy wykładzin podłogowych. Na przykład tkaniny dywanowe muszą być zaprojektowane tak, aby miały niski współczynnik rozprzestrzeniania się płomienia w orientacji pionowej. W tym przypadku mierzony strumień ciepła musi wynosić 49,5 kW m-2 na początku długości próbki i 1,5 kW m-2 po 740 mm. Podobnie, tkaniny dywanowe muszą być ognioodporne i mieć wyższą niż zwykle odporność na płomień przy układaniu poziomym. W tych zastosowaniach wełna trudnopalna będzie głównym włóknem stosowanym w odpowiednich strukturach tuftowanych lub tkanych.

Jest łatwa w instalacji

Wełna mineralna jest dobrym wyborem do izolacji dachu. Jest łatwa do zainstalowania na dachu i zwykle jest produkowana w batach, które pasują do siebie między drewnianymi liniami. Jednakże, jeśli chodzi o izolację dachu skośnego, ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj wełny mineralnej dla danego klimatu. Na przykład, jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie, możesz chcieć użyć izolatora o gęstości 160 kg/m3. Ponieważ wełna nie ma zdolności do utrzymania swojego kształtu po skompresowaniu, potrzebuje skrzyni, aby utrzymać się w miejscu. Podobnie w przypadku pokryć dachowych na poddaszu, można ułożyć materiał wewnątrz ramy, co ułatwia montaż na dachu i skraca czas eksploatacji.

Podobne treści:  Jak wyczyścić komin bez wchodzenia na dach

Wełna mineralna jest doskonałym wyborem na pokrycia dachowe ze względu na wysokie właściwości dźwiękoizolacyjne. Zmniejsza ona straty ciepła, jednocześnie ograniczając przenikanie głośnych dźwięków z zewnątrz. Zastosowana wełna mineralna jest niealergiczna i bezpieczna w dotyku dla człowieka. Również montaż jest prosty. Ponieważ jej żywotność wynosi 70 lat, nie trzeba jej często wymieniać. Wełna mineralna jest doskonałym wyborem na izolację, ale ma swoje wady. Wełna mineralna jest droższa od włókna szklanego, ale na dłuższą metę jest tego warta.

Wełna mineralna ma wyższą wartość R na cal niż włókno szklane, co czyni ją świetną opcją dla projektów dachowych. Jest to świetny wybór dla dachów wysokiej klasy, ponieważ jest przyjazny dla środowiska i zawiera 70% materiałów pochodzących z recyklingu. Jest również lepsza pod względem tłumienia dźwięku niż włókno szklane. W przeciwieństwie do włókna szklanego, patyki wełny mineralnej są również sztywniejsze, więc nie trzeba używać drutu lub zszywek, aby utrzymać je w miejscu. Jest również ognioodporna, co jest dodatkowym atutem.

Jest to dobry materiał izolacyjny na pleśń i grzyby

Istnieje wiele powodów, dla których wełna jest dobrym materiałem izolacyjnym dla domów i budynków. Ten naturalny materiał jest higroskopijny i ma dużą zdolność buforowania wilgoci, przepuszczając parę wodną. Może wchłonąć do 33% swojej wagi, a ta wilgoć jest następnie zatrzymywana wewnątrz włókna. Ta właściwość pozwala również na regulację wilgotności względnej w zagłębieniu ściany.

Podobne treści:  Jak pokryć dach nad tarasem

Oprócz tego, że wełna jest naturalna, jest również przyjazna dla środowiska. Jest odnawialna i produkowana ekologicznie. Jest również ognioodporna, odprowadza wilgoć i jest hipoalergiczna. Wełna zmniejsza również wilgotność i możliwość rozwoju pleśni. Jest to również idealny materiał izolacyjny, dostępny w postaci pałeczek, rolek i wdmuchiwanych form. Wełna jest dobrym wyborem na izolację, ponieważ nie podtrzymuje wzrostu grzybów i innych szkodliwych pleśni.

Innym powodem, dla którego wełna jest doskonałym materiałem izolacyjnym jest to, że filtruje powietrze i zapobiega przedostawaniu się do domu szkodliwych substancji chemicznych. Zawiera ona aminokwasy, które wiążą się ze szkodliwymi chemikaliami w powietrzu i zapobiegają ich uwalnianiu do środowiska. To naturalne włókno pochłania również wilgoć i zapobiega jej gromadzeniu się przy wilgotności względnej 65%. Jest doskonałym buforem akustycznym, przewyższającym inne rodzaje izolacji. Ponadto włókna wełny nie wydzielają substancji chemicznych i są całkowicie bezpyłowe. Montaż wełny jest procesem prostym i nie wymaga specjalnej odzieży ochronnej.

Pomimo swojej reputacji naturalnego materiału izolacyjnego odpornego na pleśń i grzyby, wełna ma swoje wady. Jej łatwość utrzymania w czystości czyni ją doskonałym materiałem izolacyjnym dla domów i budynków, podobnie jak jej zdolność do odprowadzania wilgoci. W przeciwieństwie do innych syntetycznych materiałów izolacyjnych, wełna nie musi być czyszczona przed instalacją. Można ją również poddać recyklingowi, kompostowaniu lub biodegradacji.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *