Jak podnieść dach w domu drewnianym

Jak podnieść dach w domu drewnianym

Jeśli chcesz dodać więcej powierzchni do swojego drewnianego domu, podniesienie dachu jest świetnym projektem, z którym możesz się zmierzyć. Ale zanim zaczniesz, musisz uzyskać pozwolenie na budowę. W tym artykule przedstawiono kroki związane z budową kratownicy, podniesieniem dachu dwuspadowego i uzyskaniem pozwolenia. Poniżej znajduje się kilka przydatnych wskazówek:

Budowanie kratownicy

W przeciwieństwie do dachu klepiskowego, budowanie kratownicy w celu podniesienia pochyłych dachów drewnianych jest stosunkowo łatwe. Po zgromadzeniu materiałów można rozpocząć budowę kratownicy. Dobrym pomysłem jest przechowywanie ich poza ziemią i przykrywanie plandeką, gdy nie są używane. Najpierw należy rozplanować projekt i zablokować elementy, obliczając kąty i ogólne wymiary każdej części. Następnie można ciąć materiały masowo, aby zaoszczędzić czas.

Grubość używanego drewna zależy od ciężaru kratownicy. Zazwyczaj wystarcza drewno o wymiarach dwa na sześć i 2×8, choć w mniejszych konstrukcjach można użyć 2×4. Skośne części kratownicy nazywane są pasami górnymi. Podczas najzimniejszych miesięcy zimowych dolny pas będzie prawdopodobnie pokryty izolacją, więc nie będzie marznąć. Górna część kratownicy jest narażona na działanie większej ilości powietrza, wilgoci i obciążenia śniegiem.

Podobne treści:  Jak zrobić dach z poliwęglanu

W przypadku domu drewnianego można kupić wstępnie wycięte kratownice lub wykonać je samodzielnie. Jeśli używasz sklejki, możesz zaoszczędzić pieniądze i zrobić własne płytki klinowe. Jeśli wolisz użyć solidnej stali, możesz zamówić blachy węzłowe w firmie zajmującej się sprzedażą drewna budowlanego lub stali. Ta ostatnia opcja jest oczywiście droższa. Zawsze należy używać linijki i dokładnie mierzyć, aby uniknąć błędów.

Uzyskanie pozwolenia na budowę

Jeśli chcesz podnieść dach domu drewnianego, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Pozwolenia na budowę są niezbędne do wykonania każdego rodzaju prac budowlanych i różnią się w zależności od miasta i stanu. Pozwolenia te są często podzielone na pozwolenia strukturalne, mechaniczne i elektryczne. Aby ubiegać się o pozwolenie, musisz mieć plany remontu, które są zgodne z lokalnymi rozporządzeniami i kodami. W końcu remont może zmienić strukturę budynku, więc organy wydające pozwolenia budowlane chcą się upewnić, że konstrukcja jest wystarczająco mocna, aby utrzymać nowy dach.

Podobne treści:  Jak wykonać hydroizolację dachu domu z onduliny

Jeśli mieszkasz w Massachusetts, możesz ubiegać się o pozwolenie online lub za pośrednictwem lokalnego wydziału budownictwa. Upewnij się, że masz podpisaną umowę od lokatorów potwierdzającą ich zaangażowanie w projekt. Możesz również ubiegać się o pozwolenie online poprzez eCLIPSE, czyli aplikację internetową, która wymaga zatwierdzenia przez lokalny urząd kontroli. Musisz zaplanować inspekcje z inspektorem przydzielonym do Twojego projektu. Po zakończeniu wszystkich inspekcji otrzymasz Certyfikat Zatwierdzenia.

Podobne treści:  Jak zaizolować dach domu z blachy

Choć uzyskanie pozwolenia na budowę może wydawać się kłopotliwe, wcale nie musi takie być. Cały proces może być zakończony w mniej niż godzinę i będzie kosztować tylko kilkaset dolarów. Koszt pozwolenia na budowę jest warty tego w dłuższej perspektywie, ponieważ możesz uniknąć grzywien, a nawet nakazów wstrzymania prac, jeśli nie uzyskasz pozwolenia.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *