Jak pozbyć się pozostałości styropianu z trawy

Jak pozbyć się pozostałości styropianu z trawy

Istnieje kilka sposobów na pozbycie się polistyrenów z trawy. Ścinki trawy mogą być kompostowane jako nawóz dla trawnika. Jednak ścinki te mogą stanowić problem podczas kompostowania, ponieważ blokują przepływ powietrza. Jeśli rozważasz kompostowanie, oto kilka wskazówek:

Ścinki trawy stanowią nawóz

Ścinki trawy mogą dostarczyć Twojemu trawnikowi 25 procent potrzebnych mu składników odżywczych. Zawierają one bogatą równowagę azotu, potasu i fosforu. Stanowią również doskonałe pośrednie źródło nawozu dla gleby, zapobiegając zanieczyszczeniu wód gruntowych. Ścinki trawy zawierają średnio od 3 do 4 procent azotu, potasu i fosforu, w zależności od rodzaju trawy.

Ścinki trawy są naturalnym źródłem nawozu. Świeże ścinki zawierają do 4 procent azotu. Ich stosunek NPK wynosi 4-0,5-2. Ścinki trawy są również bogate w potas i dobrze wpływają na wczesny wzrost roślin. Wielu ogrodników uważa, że ścinki powodują gromadzenie się strzechy, ale tak nie jest. Zawierają one mało soli, siarczanów i sodu.

Ścinki traw są darmowym źródłem azotu i mogą być ponownie wykorzystane w ogrodzie. Kompostowanie ścinków może poprawić stan gleby w ogrodzie i zachować wilgoć. Po zmieszaniu z brązowym materiałem ulegają one rozkładowi i stanowią bogate źródło składników odżywczych. Ten organiczny nawóz pozwala również zaoszczędzić pieniądze na kosztach transportu i zapobiega marnowaniu cennych składników odżywczych roślin. Aby skompostować ścinki trawy, należy połączyć je z innymi brązowymi materiałami, takimi jak fusy z kawy lub gazety.

Podobne treści:  Jak zabezpieczyć styropian przed myszami

Najlepszym momentem na wykorzystanie ścinków trawy jest czas, gdy znajdują się one w fazie wegetacyjnej roślin. Zmieszaj jeden funt herbaty ze ścinków trawy z 1 litrem wody i pozostaw na godzinę. Następnie rozpyl tę mieszankę na wszystkie części swoich roślin lub bezpośrednio do gleby. Pamiętaj jednak, że niektóre herbaty zawierają kofeinę i mogą zwiększyć poziom kwasowości w Twojej glebie. Stosując nawóz do ścinania trawy, należy unikać nawozów o wysokiej zawartości azotu, ponieważ mogą one prowadzić do nieproporcjonalnego wzrostu.

Glifosat może mieć właściwości rakotwórcze

Chociaż ryzyko rakotwórczości związane z glifosatem jest nadal kontrowersyjne, kilka ostatnich raportów stwierdza co innego. W jednym z raportów Unii Europejskiej stwierdzono, że glifosat jest “prawdopodobnie rakotwórczy” dla ludzi i stanowi “umiarkowane ryzyko”. Jednak wnioski z ocen IARC różnią się od wniosków z oceny UE. W rzeczywistości ustalenia z tego badania były niespójne z ustaleniami IARC i dlatego są niewiarygodne.

Podobne treści:  Jak zabezpieczyć styropian przed zgnieceniem

Podczas gdy organy regulacyjne wielokrotnie potwierdzały bezpieczeństwo glifosatu, wnioski z badania są niespójne z badaniami opublikowanymi przez firmy agrochemiczne. Grupa ta, do której należy Monsanto, również wielokrotnie stwierdzała, że glifosat stanowi niewielkie zagrożenie dla ludzi, gdy jest stosowany zgodnie z instrukcjami. W marcu 2017 roku Glyphosate Task Force, grupa branżowa złożona z firm agrochemicznych, stwierdziła, że “ogólny wniosek IARC jest niespójny z przeglądami regulacyjnymi profilu bezpieczeństwa glifosatu.” IARC celowo zignorował dziesiątki badań, w tym badania toksyczności genetycznej, które sponsorowały zarówno Monsanto, jak i Bayer AG.

Natomiast glifosat stanowi zagrożenie, gdy jest spożywany w dużych ilościach. Chociaż może on powodować skutki zdrowotne u ludzi i zwierząt, ilość glifosatu w żywności to zupełnie inna kwestia. Pomimo dowodów na to, że spożycie glifosatu jest szkodliwe, nie ma jednoznacznych dowodów. Oprócz raka, glifosat może również wpływać na wątrobę i nerki. Badanie wykazało również, że krowy mleczne narażone na duże ilości herbicydu były bardziej narażone na uszkodzenia wątroby i problemy z nerkami.

Podobne treści:  Jak wylać posadzkę betonową ze styropianu

Kompostowanie może zablokować przepływ powietrza w Twojej kupie

Aby poprawić przepływ powietrza w kupie styropianu trawiastego, zapobiegaj wysychaniu materiału. W tym celu użyj spulchniacza do kompostu lub wideł ogrodowych do obracania kupki. Możesz też podziurkować materiał trzonkiem od miotły. Musisz zadbać o to, aby materiały były równomiernie wymieszane i dobrze napowietrzone.

Materiały zielone to takie, które zawierają azot w wysokich proporcjach. Materiały bogate w węgiel mają niski stosunek azotu do węgla, są suche i kruche. Mogą przyciągać szkodniki i wytwarzać nieprzyjemne zapachy. Różne pojemniki mają różne korzyści. Jednak wszystkie systemy kompostowe muszą być odpowiednio zbilansowane, aby uzyskać maksymalne wyniki. Istnieje wiele sposobów na stworzenie stosu kompostowego. Poniżej wymieniono kilka pomocnych wskazówek, które zapewnią udany system kompostowania.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *