Jak przymocować styropian do Porothermu

Jak przymocować styropian do Porothermu

Istnieje kilka sposobów mocowania styropianu do Porothermu. Należą do nich użycie kleju Corners 30 i Ct 84 CERESIT i przyklejenie bloków POROTHERM do siebie. Alternatywnie można użyć perforowanych pustaków budowlanych Fischer Porotherm 190 lub 365 wypalanych z gliny. Na przykład Narożniki 30 mogą łączyć ściany zewnętrzne i wewnętrzne. Kolejne bloczki połączą się wtedy z elementem narożnym.

Corners 30

Elementy narożne POROTHERM są wypełnione betonem i nie stanowią izolacji termicznej. Dlatego należy je zaizolować. Elementy te występują w dwóch rozmiarach. Duży nadaje się do ścian POROTHERM 30 bez izolacji, natomiast mały do ścian POROTHERM 38 i trzydzieści. Po zamocowaniu elementu narożnego, izolacja termiczna będzie zabezpieczona. Ponadto element narożny można ocieplić styropianem, jeśli szczelina jest zbyt mała.

Podobne treści:  Jak zrobić styropianowe ściany betonowe

Najpierw trzeba odtłuścić powierzchnię. Następnie można przykleić płyty styropianowe na podkonstrukcji lub parapetach zewnętrznych. Można też zastosować płyty styropianowe jako wypełniacze w wykonanym już systemie ocieplenia. Można je zastosować nawet tam, gdzie podkonstrukcja lub istniejąca ściana ma szczelinę.

Ct 84 Klej CERESIT

CT 84 to jednoskładnikowy, niskoelastyczny klej poliuretanowy do szybkiego mocowania płyt styropianowych na porothermach. Jest idealny do stosowania w różnych aplikacjach, w tym do ocieplania budynków. Zaleca się przechowywanie i transport CT 84 w chłodnych, suchych warunkach. Należy go przechowywać w temperaturze powyżej 0 st. C.

CT 84 może być stosowany do mocowania płyt EPS do ścian lub stropów porothermicznych. Przydatny jest również do mocowania płyt styropianowych do porothermu podczas termorenowacji. Klej ten można wygładzać i kołkować po dwóch godzinach od nałożenia. Można go również stosować do mocowania drewna, twardej wełny mineralnej, blachy powlekanej i suchego betonu komórkowego.

Podobne treści:  Jak działa styropian wysokoudarowy

Fischer Porotherm 190 & 365 perforowane wypalane pustaki ceramiczne

Porotherm to precyzyjnie zaprojektowany nowoczesny system murowania z pustaków ceramicznych, który łączy tradycyjne wartości ze współczesnym wzornictwem i technologią. Porotherm jest szybki, praktycznie suchy, niepalny i oferuje wyjątkową równowagę ekologiczną. Oprócz wysokiej wytrzymałości i odporności na ogień i wodę, Porotherm jest przyjazny dla środowiska, zmniejszając ślad węglowy podczas produkcji. Umożliwia także szybkie budowanie wodoszczelne, pozwalając na wybudowanie jednej kondygnacji w ciągu jednego dnia.

Cegły te zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Są lekkie, co zmniejsza obciążenia własne i koszty budowy. Są też łatwe w użyciu i można z nich szybciej budować bez konieczności utwardzania zaprawy. Ich wysoka wytrzymałość na ściskanie 3 MPa oznacza, że są w stanie wytrzymać ogień przez ponad 240 minut, co czyni je idealnymi do stosowania w zimnym klimacie. Cegły Porotherm

Podobne treści:  Czy na posadzkach betonowych ze styropianu można układać płytki?

są przyjazne dla środowiska i zmniejszają koszty energii i utrzymania. Ich niska absorpcja wody na poziomie 15% eliminuje konieczność użycia piasku lub cementu, a zawartość naturalnej gliny zmniejsza ryzyko wystąpienia wilgoci, pęknięć i skurczu. Oprócz tego wszystkiego cegły Porotherm można stosować w jedno- lub dwuskrzydłowych ścianach wewnętrznych i zewnętrznych. Cegły te nadają się również do tynkowania ubytków.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *