Jak rozjaśnić beton

Jak rozjaśnić beton

Usuwanie plamy z betonu

Jeśli jesteś sfrustrowany plamą na swojej betonowej podłodze, to może być czas, aby stać się kreatywnym! Jednym z najprostszych sposobów na usunięcie plamy jest czyszczenie poplamionego betonu z betonowym środkiem czyszczącym. Produkty te można kupić w każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego, ale jeśli nie masz własnych, można wypożyczyć jeden z wypożyczalni. Po czyszczeniu betonu, należy go dokładnie spłukać, aby usunąć wszelkie pozostałości.

Podczas gdy to rozwiązanie działa, aby usunąć większość plam, może nie być skuteczne dla bardzo uporczywych plam. Użyj żwirku dla kota lub sody oczyszczonej, aby zrobić okład na plamę. Upewnia się podążać kierunki ostrożnie i używać plamę usunięcie rozwiązanie jak kierował. Starsze plamy mogą zająć aż 24 godziny, aby je usunąć. Dla upartych plam, ty możesz potrzebować powtarzać proces. Ale może się okazać, że niektóre obszary betonu nie są w stanie przyjąć plam.

Używanie chlorku wapnia do rozjaśniania betonu

Używanie chlorku wapnia do rozjaśniania betonu jest jednym ze sposobów na zmniejszenie koloru betonu, i powinno być stosowane z ostrożnością. Chociaż chlorek wapnia ma wiele zalet, może on również przyciemnić beton. Może również przyspieszyć ustawienie betonu, powodując, że pojawi się kredowy lub gumowy. Aby użyć chlorku wapnia do rozjaśnienia betonu, należy zmieszać uwodniony cement z mniejszą ilością chlorku wapnia niż wody.

Podobne treści:  Jak zrobić kulę z betonu

Ważne jest, aby przestrzegać wytycznych dotyczących domieszek, w tym limitów dla chlorku wapnia, dla każdego rodzaju składnika betonu. Chlorek wapnia jest dozwolony w betonach w klasach C0 i C1, ale nie w tych z osadzonym aluminium lub sprężeniem. ACI 318-11 nie reguluje stosowania chlorku wapnia w betonie do płyt na gruncie, chociaż jest on czasami stosowany w takich projektach. Produkt ten jest również dobrym rozwiązaniem w przypadku projektów murarskich i dachówkowych, które zazwyczaj wymagają ponad jednoprocentowej zawartości chlorku wapnia.

Używanie wody do rozjaśniania betonu

Używanie wody do rozjaśniania betonu jest doskonałym sposobem na zmianę jego koloru, ale istnieją pewne środki ostrożności, które należy podjąć, aby nie stał się on zbyt ciemny. Korzystanie z wody do rozjaśnienia betonu spowoduje mniej mieszanki wody, co sprawi, że beton wydaje się lżejszy ogólnie. Dodatkowo, betonowa powierzchnia, która nie ma wilgoci pojawi się ciemniejszy. Dlatego też, zapobieganie jest lepsze niż leczenie. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć jaśniejszy kolor dla Twojego betonu.

Podobne treści:  Jakie składniki i jak zrobić beton ogniotrwały

Najskuteczniejszym sposobem na rozjaśnienie betonu jest nałożenie cienkiej warstwy wody. Lepiej jest nakładać ten płyn w małych ilościach, aby uniknąć ryzyka spowodowania nierównomiernego zabarwienia betonu. Mieszanka betonowa powinna być dobrze wymieszana z odpowiednią ilością wody, aby nie wymieszać jej za dużo lub za mało. Jeśli zastosujesz zbyt dużo wody do mieszanki betonowej, może okazać się porowate i trudne do pracy z. Ponadto beton stanie się niestabilny, jeśli doda się zbyt dużo wody.

Używanie myjki ciśnieniowej do rozjaśniania betonu

Używanie myjki ciśnieniowej do rozjaśniania betonu na podjeździe może być bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się plam oleju. Możesz użyć tej samej techniki, jak w przypadku standardowego węża ogrodowego, ale powinieneś użyć komercyjnego środka czyszczącego. Zastosuj środek czyszczący do poplamionego obszaru za pomocą miotły lub szczotki, a następnie spryskaj go myjką ciśnieniową. Należy również pozwolić detergentowi siedzieć na poplamionym obszarze przez co najmniej pięć do dziesięciu minut, zanim go spłuczesz. Pamiętaj, aby nie używać wybielacza, ponieważ może on spowodować uszkodzenie myjki ciśnieniowej.

Zanim zaczniesz używać myjki ciśnieniowej do rozjaśniania betonu, pamiętaj o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Zawsze używaj myjki ciśnieniowej z wyzwalaczem o sile 3000 funtów. Zbyt duże ciśnienie może uszkodzić beton, więc zawsze najpierw zacznij od małej powierzchni. Następnie przejdź do komercyjnego detergentu i powtarzaj proces, aż pozbędziesz się całego brudu i zanieczyszczeń.

Podobne treści:  Jak działa suchy beton? Użyj osuszacza, aby przyspieszyć proces wysychania

Używanie szczotki do betonu, aby rozjaśnić beton

Jeśli próbujesz uzyskać lżejszy kolor dla swoich płyt betonowych, możesz rozważyć użycie białej farby, aby osiągnąć pożądany efekt. Istnieją dwa główne rodzaje farb do betonu, które mogą być używane do tego celu: miejscowe membrana-forming uszczelniacze i wewnętrzne uszczelniacze impregnacji. Topical membrana-forming uszczelniacz zwiększy kolor swojego betonu, podczas gdy wewnętrzny uszczelniacz impregnacji nie wpłynie na jego kolor. Oba rodzaje są odpowiednie do rozjaśniania betonu.

Wybielacz i ocet są skuteczne w usuwaniu przebarwionego betonu. Użyj mieszaniny 3 łyżki wybielacza do jednego galonu ciepłej wody i zastosować roztwór bezpośrednio do powierzchni betonu. Szoruj powierzchnię sztywną szczotką z nylonowym włosiem, aby pozbyć się przebarwień. Ważne jest, aby używać gumowych rękawic podczas nakładania roztworu na beton, ponieważ kawałki metalu mogą pozostać na powierzchni.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *