Jak oczyścić beton z mchu

Jak oczyścić beton z mchu

Jeśli chcesz, aby Twój beton wyglądał dobrze, możesz użyć kilku prostych metod, aby usunąć mech. Ocet, wybielacz i światło słoneczne to skuteczne sposoby na czyszczenie betonu. Ale czy one działają? Zważ swoje opcje i wypróbuj je najpierw. Ostatecznie to Ty decydujesz, która metoda najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Oto kilka naszych najlepszych wskazówek. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, używaj produktów ekologicznych.

Wybielacz

Aby usunąć mech z betonowego podjazdu, zmieszaj 20-częściowy roztwór domowego wybielacza z jedną częścią wody. Nałóż mieszaninę na mech, odczekaj kilka minut i zeskrob martwy mech drucianą szczotką. Użyj węża ogrodowego lub myjki ciśnieniowej, aby zmyć wszelkie pozostałości wybielacza – Ten zasób jest dostarczany przez redakcyjny zespół serwisu https://poradnikiprawne.pl. Zanim użyjesz wybielacza do czyszczenia betonu, postępuj zgodnie z instrukcjami na pojemniku. Jeśli mieszanina jest zbyt silna dla twojego betonu, przestrzegaj następujących środków ostrożności.

Jeśli mech jest odporny na inne rozwiązania czyszczące, wybielacz jest dobrym wyborem, aby go usunąć. Wybielacz jest doskonałym zabójcą mchu, a także zabija pleśń i inne plamy na betonie. Przygotuj roztwór równych części wybielacza i wody i wymieszaj je odpowiednio. Napełnij opryskiwacz ogrodowy lub butelkę z rozwiązaniem. Noś rękawice ochronne podczas używania sprayu. Następnie rozpyl roztwór równomiernie na zaatakowaną mchem powierzchnię.

Użycie mieszaniny octu i wody to kolejny skuteczny sposób na pozbycie się mchu na betonie. Metoda ta jest skuteczna do usuwania uporczywych śladów mchu, ale wymaga dobrej ilości tłuszczu łokcia. Biały ocet jest preferowany do tego celu. Można również wymieszać mieszaninę białego octu z wodą i rozpylić ją na mchu. Najlepiej sprawdza się butelka z rozpylaczem, ponieważ można nią pokryć dużą powierzchnię.

Podobne treści:  Jakie kruszywo można dodać do betonu?

Używając wybielacza do czyszczenia betonu, upewnij się, że nosisz odzież ochronną. Załóż gumowe rękawice i okulary ochronne. Przydatne jest wiadro i gąbka. Dla lepszych rezultatów możesz użyć syntetycznej szczotki do szorowania. Jednak nie należy używać metalowych szczotek do szorowania lub wełny stalowej, ponieważ materiały te zniszczą betonową powierzchnię. I pamiętaj, że wybielacz jest silnie kwasowy. Unikaj mieszania wybielacza z innymi środkami czystości. Zawsze upewnij się, że używasz wentylowanego miejsca podczas używania wybielacza.

Aby wyczyścić beton, możesz zmieszać wiadro wody z dwoma kubkami wybielacza. Jednak wybielacz tlenowy jest bezpieczny i można go stosować. Do tylnej części wiadra można wkręcić szczotkę do szorowania z przedłużonym uchwytem. Zanurz ją w roztworze czyszczącym i wyszoruj mech i plamy. Powtórz procedurę na drugim końcu podjazdu. Należy dokładnie spłukać beton po procesie. Następnie pozwól mu całkowicie wyschnąć.

Ocet

DIY rozwiązanie do czyszczenia betonu z mchu jest biały ocet zmieszany z wodą. Wymieszać roztwór dobrze i spryskać go na mchu. Niech to działa przez około piętnaście minut, a następnie szorować martwy mech z sztywnym pędzlem. Powtórzyć w razie potrzeby, aby oczyścić wszystkie mchu. Gdy mech wyschnie, należy spłukać obszar za pomocą węża ogrodowego. Można użyć myjki ciśnieniowej, aby pozbyć się pozostałego mchu i brudu.

Mieszanka chemiczna zawiera od 4% do 8% kwasu octowego. Jest skuteczny w zabijaniu mchu i chwastów, ponieważ naśladuje działanie kwaśnego deszczu. Jest on jednak niezwykle żrący, więc upewnij się, że używasz sprzętu ochronnego i rękawic podczas jego stosowania. Inną opcją jest użycie sody oczyszczonej i mieszaniny wody do wybielania betonu. Metoda ta jest również skuteczna przeciwko glonom, a także może zabić pleśń na betonie.

Inną metodą jest mieszanie równych części wybielacza domowego i wody i rozpylać roztwór bezpośrednio na mechatym obszarze. Można nawet użyć czajnika do herbaty. Po zastosowaniu roztworu dobrze opłucz ręce i pozostaw do wyschnięcia. Zastosuj ten roztwór do wszelkich obszarów, które wymagają czyszczenia. Zabieg ten wyeliminuje mech z betonu i zabić wszelkie pleśń i grzyby, które mogą być czai się pod.

Podobne treści:  Co zrobić z łuszczącym się betonem

Mech nie jest zakorzeniony w glebie. Rozprzestrzenia się poprzez rozsiewanie swoich zarodników. W ten sposób może rozrosnąć się w całą kolonię. Można jednak pozbyć się cienkiej warstwy mchu, stosując środek czyszczący na bazie octu. Stosując rozwiązanie, musisz upewnić się, że najpierw używasz go na ukrytym obszarze, aby upewnić się, że jest bezpieczny i skuteczny. Następnie można spróbować umyć ciśnieniowo lub zamieść powierzchnię, aby usunąć martwy mech.

Jeśli szukasz metody DIY, aby usunąć mech z betonu, możesz zastosować roztwór octu i wody na powierzchnię. Zajmie to około 10 minut zanim mech obumrze. Ważne jest, aby dobrze spryskać roztwór i poczekać na jego działanie. Ocet może być wystarczająco silny, aby zabić mech, ale być może będziesz musiał powtórzyć tę procedurę kilka razy. Jest to jednak dobra alternatywa dla stosowania rozwiązań opartych na środkach chemicznych.

Moc światła słonecznego

Mech jest częstym problemem na powierzchniach betonowych, a najlepszym sposobem na jego zabicie jest wystawienie go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Słoneczne promienie UV są skuteczne przeciwko mchu, więc upewniając się, że beton jest wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych po czyszczeniu może zdziałać cuda. Aby zapobiec wzrostowi mchu na betonie, można również upewnić się, że beton nie jest zacieniony przez rośliny i inne przedmioty, które zbierają wilgoć w okolicy. Usuń meble zewnętrzne i samochody, aby obszar był wystawiony na działanie promieni słonecznych. To również pomoże betonowi wyschnąć naturalnie, więc mech nie będzie przeszkadzał rosnąc ponownie.

Podobne treści:  Jak zrobić kulę z betonu

Inną metodą, która jest skuteczna jest użycie sody oczyszczonej. Soda oczyszczona jest łatwo dostępna w kuchni i działa cuda w zabijaniu mchu. Wystarczy posypać niewielką ilość sody na zaatakowany obszar i pozostawić na kilka godzin. Soda oczyszczona zabije mech poprzez neutralizację kwasowości gleby. Najlepiej stosować ją w suchy dzień. Następnie powtórz proces, aby pozbyć się mchu na dobre.

Innym sposobem na usunięcie mchu jest zastosowanie roztworu z rozcieńczonego wybielacza. Rozwiązanie powinno być stosowane do powierzchni betonu przed deszczem. Upewnij się, aby rozprowadzić roztwór równomiernie na powierzchni, ponieważ rozwiązanie nie będzie działać dobrze, jeśli obszar jest mokry. W ten sposób można łatwo usunąć mech i zapobiec wzrostowi większej ilości mchu. Ta metoda jest skuteczna w usuwaniu mchu i pleśni z powierzchni betonowych.

Inną metodą, która działa dla wielu jest ocet. Połącz równe części octu i wody w butelce z rozpylaczem. Upewnij się, że nie spryskać pożądanych roślin lub obiektów z rozwiązaniem. Pozwól roztwór do pracy na piętnaście minut, a następnie użyć sztywnego push miotły lub szczotki pokładowej do szorowania obszaru. To będzie zabić mech, jak również zabić. Możesz również użyć mieszaniny octu i wody do czyszczenia betonu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *