Jak ukryć komin przy ścianie w łazience

Jak ukryć komin przy ścianie w łazience

Istnieje kilka sposobów na obramowanie przestrzeni na ścianie, w której normalnie znajdowałby się komin. Jedną z opcji jest użycie listwy wykończeniowej. Używając deski 1x2in (REAL size: 3/4 x 1.5 in) możesz obramować otwór. Spróbuj rozstawić listwy wykończeniowe w ten sam sposób, jak również. Użyj strony internetowej, aby określić dokładne rozmieszczenie każdej deski.

Tworzenie

W łazience można ukryć komin, stosując umywalkę lub postument. Można również użyć fałszywych ścian, aby zamaskować rury. To rozwiązanie jest świetną opcją dla wynajmujących, ale może być nieco kłopotliwe dla właścicieli domów. Mogą oni również wybrać toaletę wiszącą na ścianie, aby ukryć rurę. Ale niezależnie od wybranej opcji, upewnij się, że jest ona ukryta, ponieważ kominek nie zawsze jest bardzo atrakcyjny.

Stwórz funkcjonalną alkowę

Jednym ze sposobów na stworzenie alkowy w łazience jest zainstalowanie okna w suficie. Alkowy mogą być dekoracyjne i funkcjonalne w zależności od Twoich wymagań. Niezależnie od tego, czy chcesz funkcjonalnej alkowy, czy tylko dekoracyjnej alkowy, możesz znaleźć rozwiązania swoich problemów z niewielką pomocą. Możesz potrzebować dodatkowego przechowywania, ale możesz uzyskać szafki i półki na zamówienie, aby wypełnić przestrzeń. Wolnostojące meble mogą być zainstalowane, jak również.

Alkowy to przydatne miejsca do przechowywania, a także fajne elementy dekoracyjne. Można je przekształcić w funkcjonalną strefę rodzinną. Użyj niskich półek, aby stworzyć relaksujący, nowoczesny klimat lub umieść pojedynczą, długą półkę, aby wyeksponować dzieła sztuki i media. Wnęka w ścianie lub gruby kosz mogą służyć jako miejsce do przechowywania zestawu gier, książek i dzienników.

Podobne treści:  Jak czyścić komin ceramiczny

Ukryj komin

Jeśli nie jesteś pewien, jak ukryć komin przy ścianie łazienki, jest wiele opcji. Możesz udekorować rurę za pomocą elementów wykończeniowych i stolika bocznego. Te elementy wtopią się w ścianę i pomogą ukryć rurę. Jeśli nie jesteś pewien, jak używać listew wykończeniowych, odwiedź stronę internetową, która obliczy, ile sztuk potrzebujesz na ścianę i jak powinny być rozmieszczone.

Zapobiegaj wchodzeniu zwierząt do komina

Choć może nie jest to atrakcyjne, komin z tyłu łazienki jest naturalnym miejscem dla szopów do zakładania gniazd i wychowywania młodych. Sezon rodzenia szopów przypada na okres od końca marca do czerwca i czasami przedłuża się do sierpnia. Szopy mogą wydawać dźwięki, a nawet utknąć w kominie. Dlatego bardzo ważne jest zapobieganie przedostaniu się szopa do łazienki.

Kiedy temperatury rosną, zwierzęta są bardziej aktywne i szukają ciemnych, ciepłych miejsc, aby założyć dom. Kominy są doskonałym wyborem dla tych potencjalnych szkodników. Jeśli chcesz zapobiec wchodzeniu zwierząt do domu, zainstaluj nasadkę lub kratkę kominową. Proste rozwiązanie DIY może nie wystarczyć, aby zapobiec szopom przed dostaniem się do środka. Na szczęście istnieją pewne dostępne na rynku produkty kominowe odporne na działanie zwierząt, które mogą pomóc w uniemożliwieniu tym zwierzętom uzyskania dostępu do domu.

Aby uniemożliwić zwierzętom wejście do komina, możesz zainstalować na nim nasadkę z siatki. Sito siatkowe powinno być wystarczająco duże, aby umożliwić przepływ powietrza przez komin, ale wystarczająco małe, aby uniemożliwić zwierzętom wejście do środka. Na szczęście większość czapek posiada siatki ekranujące. Jeśli masz komin wychodzący na łazienkę, dzięki temu myszy, szczury i inne szkodniki nie dostaną się do domu. Jeśli nie masz nasadki z siatką, możesz ją zainstalować samodzielnie.

Podobne treści:  Jak wyciszyć komin wentylacyjny

Freestanding storage vs built-in alcove storage

W niektórych nieruchomościach nisze są interesującą cechą projektową i mogą również funkcjonować jako użyteczne miejsce do przechowywania. Można wykorzystać alkowę do ukrycia komina przy ścianie łazienki lub do przechowywania polan. Jeżeli ty chcesz używać alkowę jako sypialnię, ty możesz mieć cieślę budować ciebie szafę dopasowywać w alkowie. Aby nadać alkowie jeszcze bardziej indywidualny wygląd, można ją wyposażyć w oświetlenie ścienne.

Zanim wybierzesz między wolnostojącym i wbudowanym przechowywaniem alkowy, zdecyduj ile i jaki rodzaj przechowywania potrzebujesz. Możesz wybrać szafkę lub regał, które mieszczą się w jednej płaszczyźnie z alkową, lub wybrać takie, które są lekko wpuszczone i rozciągają się na wysokość pomieszczenia. Istnieje wiele różnych opcji przechowywania dla alkowy, w tym wolnostojące meble, wbudowane szafki, pływające półki, a nawet półki na zamówienie.

Jeżeli ty rozważasz alkowy jako składowy rozwiązanie dla komina przeciw łazience ścianie, ja jest znacząco wybierać prawego typ. Będziesz mógł ukryć komin dzięki wbudowanej lub wolnostojącej alkowie. Alkowy są świetne do wielofunkcyjnego przechowywania, ponieważ mogą być również używane jako miejsca do siedzenia. Możesz również zbudować nisze wokół okien, aby stworzyć stylowe rozwiązanie do przechowywania.

Znajdź źródło przecieków

Jeśli ukrywasz komin przy ścianie łazienki, powinieneś wiedzieć, jak zidentyfikować przecieki. Niektóre przecieki są widoczne, np. woda kapiąca z sufitów lub wilgotne obszary ścian. Inne są mniej oczywiste, ale powinieneś mieć oko na oznaki wyciekającej wody, w tym łuszczącej się farby i bąbelków. Możesz nawet zauważyć biały proszkowy osad z wypłukiwanej soli. Podczas gdy wyciek może nie być wielkim problemem, problem może szybko przerodzić się w inkrustację.

Podobne treści:  Jak zrobić komin w domu drewnianym

Jeśli zauważysz, że komin ma zielone plamy, może to oznaczać, że wycieka z niego woda. Woda może powodować rozwój pleśni i bakterii, więc znajdź źródło wycieku. Wyciekająca woda może być również oznaką wadliwej obróbki blacharskiej, czyli metalowych pasków i innych materiałów hydroizolacyjnych używanych do uszczelnienia połączenia komina z dachem. Jednak z powodu niewłaściwego montażu i narażenia na działanie czynników atmosferycznych, obróbka blacharska może stracić szczelność i umożliwić przesiąkanie wody do wnętrza ściany.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jeśli zauważysz wyciek z komina, jest sprawdzenie wnętrza pomieszczenia. Sprawdź, czy nie ma plam. Mogą one być spowodowane złą czapką przeciwdeszczową, uszkodzonym kołnierzem dachowym lub wodą gruntową przenikającą do podstawy komina. Należy również sprawdzić, czy nie ma zapachów, które mogą pochodzić z nieszczelności. Jeśli poczujesz zapach stęchlizny, jest to kolejny znak, że komin jest nieszczelny.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *