Jak wyjąć beton z formy po wyschnięciu

Jak wyjąć beton z formy po wyschnięciu

Po wyschnięciu betonu można usunąć formę, wykonując następujące czynności:

Biały ocet

Używanie białego octu do usuwania plam z pleśni to prosty, ale skuteczny sposób na czyszczenie betonu. Aby go zastosować, wymieszać trzy części wody z jedną częścią octu. Mop lub szorować dotkniętych betonu z rozwiązaniem, a następnie poczekać na to, aby wsiąknąć. Ocet jest naturalnym środkiem czyszczącym, ale będzie miał mniejszy wpływ na porowate powierzchnie. Może również zaatakować korzenie czarnej pleśni. Dla uporczywych plam pleśni, czekać dzień lub dwa, aby pozwolić roztwór wnikać do betonu.

Należy uważać, aby nie przesadzić z aplikacją roztworu, ponieważ jest on silnie kwasowy i może zniszczyć beton. Neutralne pH wynosi siedem, zasadowe pH jest wyższe niż trzy, a słabo kwaśne pH jest poniżej trzech. Do tego celu można użyć pięcioprocentowej siły destylowanego białego octu. Po wyschnięciu należy dokładnie spłukać to miejsce czystą wodą.

Chociaż rozwiązanie to jest skuteczne w czyszczeniu betonu, może nie być idealne do wszystkich zastosowań. Na przykład, ocet używany do czyszczenia betonu jest słabym kwasem, który może zniszczyć wykończenie formy i może uszkodzić beton. Oprócz niszczenia formy, ocet może degradować cement i spowodować jego pęknięcie lub złamanie. Co więcej, może nawet uszkodzić polerowany beton. Powinien być stosowany w ostateczności – tylko wtedy, gdy jesteś pewien, że możesz usunąć formę z betonu.

Usuwanie pleśni możesz wykonać samodzielnie, jeśli masz niezbędne materiały i sprzęt. Przede wszystkim powinieneś założyć maskę przeciwpyłową i stare ubranie. Noś rękawice i gogle, aby chronić oczy i ręce. Powinieneś również unikać używania wełny stalowej lub metalowych szczotek do czyszczenia pleśni. Ponadto należy pamiętać, że nie jest bezpieczne mieszanie wybielacza z innymi środkami czyszczącymi w gospodarstwie domowym, ponieważ te ostatnie będą uwalniać toksyczne opary.

Olejek z drzewa herbacianego

Powszechną praktyką jest próba użycia olejku z drzewa herbacianego do wyciągnięcia pleśni z łazienki lub prysznica. Chociaż uważa się, że jest on bezpieczny dla dorosłych, to w dużych dawkach olejek jest toksyczny dla małych dzieci i zwierząt domowych. Tak więc, przechowywać olej w bezpiecznym miejscu i zachować małe dzieci i zwierzęta domowe z dala od obszaru moldy . Wstrząśnij butelką dobrze przed zastosowaniem. Po zastosowaniu do pleśni, może to potrwać kilka godzin, aby olej został całkowicie usunięty. Należy również nosić rękawice ochronne, aby chronić ręce.

Podobne treści:  Jaki rodzaj betonu jest potrzebny do wykonania palisady?

Inny niż wybielacz, ocet, nadtlenek wodoru i inne środki chemiczne, olejek z drzewa herbacianego jest doskonałym naturalnym rozwiązaniem do usuwania pleśni. Choć może być kosztowny, dwie łyżeczki olejku z drzewa herbacianego doskonale wykonają zadanie. Jedyną wadą jest silny zapach, ale odejdzie po kilku dniach. Ekstrakt z pestek cytrusów, z drugiej strony, nie ma tego zapachu. Możesz rozcieńczyć dwie jego łyżeczki w 2 szklankach wody i rozpylić na spleśniałą powierzchnię.

Inną opcją usunięcia pleśni jest zmieszanie roztworu nadtlenku wodoru i jednej części wody. Rozpyl tę mieszaninę na pleśń i pozostaw na około godzinę. Następnie, szorowanie pleśni ze szczoteczką do zębów po tym jest doskonałym sposobem, aby go usunąć. Możesz również użyć tego roztworu jako środka do usuwania pleśni, ale pamiętaj, aby często go spłukiwać, aby uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się pleśni.

Oprócz stosowania tych naturalnych rozwiązań, możesz również użyć octu jako środka do usuwania pleśni. Biały ocet jest doskonałym wyborem do tego zadania. To rozwiązanie jest nietoksyczne i może być stosowane do betonu, drewna lub powierzchni kamiennych. Pamiętaj tylko, aby używać go odpowiednio i chronić swoją skórę i ubrania przed grzybami. Po wyschnięciu, można przetrzeć beton gąbką i powtórzyć proces jeszcze raz w razie potrzeby.

Destylowany biały ocet

Używanie pełnej siły destylowanego białego octu jako środka czyszczącego pleśń jest skutecznym sposobem na pozbycie się jej. Można go zastosować bezpośrednio na pleśń i pozostawić na godzinę. Nie należy spłukiwać octu po wyschnięciu pleśni. Inną alternatywą jest użycie mieszaniny dwóch filiżanek sody oczyszczonej i dwóch filiżanek wody i szorować pleśń z tym rozwiązaniem. Upewnij się, że używasz rękawic i ochrony oczu podczas stosowania tej metody.

Możesz użyć destylowanego białego octu na pleśń na betonie, jeśli chcesz pozbyć się grzybów. Można również użyć gąbki zanurzonej w gorącej wodzie lub sodzie oczyszczonej i szorować dotknięty obszar. Alternatywnie, można użyć roztworu wybielacza lub roztworu detergentu do prania i wody, aby usunąć pleśń z betonu. Użyj tych rozwiązań natychmiast po wyschnięciu betonu i dokładnie go wyczyść.

Podobne treści:  Jakie składniki i jak zrobić beton ogniotrwały

Ocet jest organicznym i nietoksycznym produktem, który działa w celu usunięcia pleśni. Jest również szeroko dostępny, co czyni go bezpiecznym do stosowania na różnych powierzchniach. Jest bardzo skuteczny do czyszczenia pleśni na urządzeniach kuchennych, wnętrzach lodówek, uszczelkach i innych obszarach. Ponieważ jest bezpieczny, jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska, które można znaleźć prawie wszędzie. Podczas gdy to rozwiązanie może pozostawić lekki zapach, szybko zniknie.

Innym sposobem na czyszczenie betonu jest mieszanie octu z wodą. Możesz albo wlać ocet bezpośrednio na beton lub wymieszać go z wodą i spryskać go w razie potrzeby. Jednak należy używać tego rozwiązania tylko przez krótki czas, ponieważ ocet może zacząć jeść z dala od polerowanego cementu, jeśli jest używany w nadmiarze. W takim przypadku najlepiej będzie użyć silniejszego środka chemicznego.

Gumowe maty

Jeśli planujesz umieścić betonowe patio, możesz skorzystać z pomocy gumowej maty. Przychodzą one w pakiecie czterech i ważą osiem funtów każdy. Zajmują one około 2 stóp kwadratowych przestrzeni. Maty gumowe mogą przyjąć wiele kar. Możesz także użyć wody z mydłem i WD-40, aby ułatwić proces cięcia. Nie jest konieczne używanie piły mechanicznej do cięcia gumowych mat. Piła mechaniczna to jednak przesada. Będziesz używać mat do ochrony betonu i trzeba będzie dołączyć je do betonowej podłogi. Możesz chcieć użyć taśmy dywanowej, jak również kleju.

Te maty są również idealne do stosowania w garażach i innych miejscach. Nie zostaną one uszkodzone przez pojazdy lub gruz, o ile nie uderzą w nie swoimi oponami. Są też antypoślizgowe i trwałe. W zależności od tego, jaki ciężar będzie przenoszony, można zdecydować, jak grube mają być maty. W przypadku podłogi w garażu, maty gumowe o grubości 3/8″ są zazwyczaj wystarczające. Możesz przejść do 3/4″ grubości mat gumowych, jeśli pracujesz z cięższymi ładunkami.

Biorąc beton z formy po przypuszczając, że wyschła jest również dobry pomysł. Jeśli nie jesteś uczulony na pleśń, możesz spodziewać się podrażnienia, kichania, czerwonych oczu i innych objawów. Ciężkie przypadki alergii na pleśń mogą być śmiertelne. Osoby z astmą mogą mieć nawet atak astmy. Jeśli nie jesteś uczulony na pleśń, powinieneś skontaktować się z lekarzem, jeśli poczujesz pleśń na swojej betonowej powierzchni.

Podobne treści:  Jak montować schody drewniane do betonu

Środek do prania

Aby usunąć plamy z betonu, należy go dokładnie wyczyścić i usunąć wszelkie chwasty i luźne zanieczyszczenia. Ponadto, konieczne jest czyszczenie betonu, aby uniknąć szkód spowodowanych przez pleśń i grzyby. Użyj kawałka ręcznika papierowego, aby zaprać plamę. Następnie należy wymieszać suchy detergent do prania z wodą, aby uzyskać pastę. Po wyschnięciu mieszaniny, przykryj obszar folią, aby zapobiec zmyciu detergentu przez wodę. Następnego dnia rano należy wyszorować formę za pomocą miękkiej szczotki.

W celu oczyszczenia pleśni z betonu, U.S. Environmental Protection Agency zaleca użycie mieszaniny detergentu i wody w celu zabicia pleśni. Stężenie detergentu powinno być dostosowane do czynników powodujących pleśń, ale dobrze jest użyć co najmniej 1/4 filiżanki detergentu na galon wody. W razie potrzeby można dodać więcej detergentu. Fosforan trisodowy jest doskonałym wyborem do głębokiego czyszczenia betonu. Może on również odtłuszczać i usuwać brud. Ważne jest, aby pamiętać, że jest to silny detergent, który nie jest zalecany do małych obszarów, takich jak łazienka.

Jeśli chcesz wyczyścić betonową powierzchnię, możesz użyć myjki ciśnieniowej, aby usunąć grzyby. To narzędzie ma różne dysze i może być używane do stosowania różnych ilości ciśnienia. Używanie dysz pod wysokim ciśnieniem do usuwania pleśni może uszkodzić powierzchnię betonu. Użycie dyszy o niskim ciśnieniu zapewni, że detergent zostanie wchłonięty w beton i nie pozostawi smug. Należy również zapewnić, że środek czyszczący do moczenia ma wystarczająco dużo czasu, aby wniknąć i pracować. Po tym czasie należy spłukać za pomocą dyszy płuczącej.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *