Jak zbudować komin systemowy krok po kroku

Jak zbudować komin systemowy krok po kroku

Kiedy planujesz instalację komina, możesz chcieć przestrzegać lokalnych przepisów budowlanych. Standard ten oparty jest na standardzie 211 Narodowej Agencji Ochrony Przeciwpożarowej, a kopię tego kodeksu można uzyskać za darmo w Internecie. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z kodem dokładnie tak, jak jest napisane, abyś mógł mieć najlepszy możliwy wynik. Następnie będziesz mógł rozpocząć budowę swojego komina systemowego.

Odlewane przewody kominowe mogą ustabilizować niesolidne gliniane przewody i kominy

Jeśli masz gliniany lub kamienny komin, możesz rozważyć instalację odlewanego przewodu kominowego. Metoda ta jest mniej inwazyjna i mniej pracochłonna niż ponowne wyłożenie komina dachówką ceramiczną. Jednak koszt robocizny może być porównywalny z kosztem przemurowania z użyciem dachówki ceramicznej. Proces instalacji może być nieco czasochłonny i prawdopodobnie będziesz potrzebował usług technika.

Tradycyjne wykładziny z płytek ceramicznych są najtańsze, ale mogą być również kruche. Płytki te są podatne na pękanie, erozję i przeciekanie. Nawet jeśli są odpowiednio konserwowane, mogą przetrwać 50 lat. Ale dachówki ceramiczne są trudne do zainstalowania w istniejących kominów i mają tendencję do złamania, pęknięcia lub chip. Na szczęście istnieją inne możliwości.

Inną opcją reliningu przewodów kominowych z gliny jest instalacja wykładziny wylewanej z cementu. Wykładzina cementowa ma doskonałe właściwości izolacyjne i jest odporna na kondensację i kwasy. Ponieważ jest wykonana z cementu, wylewane wkłady mogą również ustabilizować niesolidny gliniany przewód kominowy lub komin. Wkłady te mogą być doskonałym sposobem na naprawę komina.

Inną metodą naprawy glinianych przewodów kominowych jest instalacja elastycznej wykładziny ze stali nierdzewnej. Wykładzina ta jest instalowana na istniejących glinianych płytach kominowych. Tradycyjnie usuwa się glinianą okładzinę z płytek kominowych. Metoda ta wymaga usunięcia kilku oryginalnych płytek i ścian komina przed zainstalowaniem nowej wykładziny. W procesie usuwania wykładziny, ekipa używa ciężkiej żelaznej kwadratowej płyty na “num-chuck” na końcu długiego słupa. Do obracania płyty i usuwania płytek używa się wiertarki elektrycznej.

Podobne treści:  Jak otynkować komin wewnątrz

Materiał wykładziny jest zwykle wypełniony plastyfikatorem w celu poprawy mieszania i płynności. Jest to ważne dla uszczelnienia pustych przestrzeni lub brakujących cegieł, które mogą prowadzić do niebezpiecznych spalin i pożarów. Wkładka kominowa pomaga również zapobiegać kondensacji wody i dymu wewnątrz domu. Jeśli masz jakiekolwiek obawy, nie wahaj się uzyskać wyceny od certyfikowanego profesjonalisty.

Są bardziej trwałe niż przewody kominowe z gliny

Przewody kominowe z gliny nie są tak trwałe jak systemowa wkładka kominowa ze stali nierdzewnej lub ceramiki. Jednak wyłożenie przewodu kominowego dachówką ceramiczną jest nadal szeroko stosowane w starszych domach. Te gliniane wkłady kominowe są dobrą opcją dla starszych domów ze względu na ich trwałość i przystępną cenę. Nawet jeśli nie planujesz w najbliższym czasie wymiany wyłożenia komina, regularna konserwacja zapewni, że wyłożenia z dachówek ceramicznych będą trwały tak długo, jak to możliwe.

Przewody kominowe z gliny często ulegają pęknięciom, zwłaszcza gdy są ponownie wykładane. Najczęstszą przyczyną pęknięć są pożary, ale należy je również regularnie sprawdzać, nawet jeśli nie pojawiają się od razu. Pęknięcia w przewodzie kominowym mogą wystąpić z powodu ekstremalnych zmian klimatu pogodowego i temperatury. Ponadto pęknięty przewód kominowy z gliny jest uznawany przez kodeksy budowlane za niezdatny do użytku.

Jeśli masz komin, który został zbudowany przed 1940 rokiem, istnieje prawdopodobieństwo, że nie miał on wewnętrznej wkładki. Jeśli tak jest, to prawdopodobnie w kominie zastosowano gliniane płyty kominowe jako wkładkę. Dachówki te są ułożone w stos i uszczelnione zaprawą. Płytki te mogą z czasem ulec zniszczeniu pod wpływem ciepła i żrących substancji chemicznych. Jednak wykładziny kominowe ze stali nierdzewnej są znacznie lepszym rozwiązaniem niż gliniane przewody kominowe. Nie tylko zapewniają one lepszą wartość izolacyjną, ale także zapewniają mocniejszy komin.

Podobne treści:  Jak udekorować kominek w salonie

Wkłady kominowe ze stali nierdzewnej zapewniają również większą ochronę przed korozyjnym działaniem gazów i innych toksycznych wyziewów. Podczas gdy gliniane wkłady kominowe są podatne na pękanie i zniszczenie, wkłady ze stali nierdzewnej oferują mocniejszą, bardziej trwałą okładzinę, która nie pęka ani nie łamie się. Z tego powodu są one również lżejsze i znacznie łatwiejsze do czyszczenia niż przewody gliniane.

W przeciwieństwie do glinianych przewodów kominowych, systemowa wkładka kominowa jest tańsza niż przewód kominowy z gliny. Proces odlewania wkładów kominowych jest mniej pracochłonny niż ponowne wyłożenie przewodu glinianego. W rzeczywistości niektórzy producenci stosują zastrzeżone techniki, więc nie musisz się martwić o nieszczelny komin. Jeśli jednak nie masz doświadczenia z tego typu konstrukcjami, profesjonalista będzie w stanie doradzić Ci najlepsze podejście do Twojej sytuacji.

Są tańsze

Istnieją dwa sposoby na stworzenie własnego niestandardowego systemu kominowego. Pierwszym z nich jest wykonanie niestandardowych adapterów rozmiaru przewodu kominowego. Adaptery są wykonane specjalnie do zestawu kominowego, który posiadasz. Drugi sposób to wykonanie własnego systemu kominowego i zakup materiałów, które będą niezbędne do jego wykonania. Przepisy budowlane zabraniają stosowania adapterów, które nie są zatwierdzone przez producenta systemu rurowego.

Są łatwiejsze w montażu

Podczas gdy tradycyjne kominy wymagają pewnego poziomu profesjonalnej instalacji, kominy systemowe są zazwyczaj łatwiejsze w montażu. Komin systemowy przyjeżdża z fabryki jako kompletna jednostka i jest zaprojektowany tak, aby ułatwić montaż. Jedyną różnicą jest koszt materiałów, który może wynosić od 5 000 do 7 000 dolarów.

Niektórzy właściciele domów będą próbowali zainstalować własne kominy, próbując zaoszczędzić pieniądze. Jednak źle zainstalowany komin może spowodować kosztowne uszkodzenie domu, i może unieważnić gwarancję komina. Jako takie, najlepiej jest zatrudnić profesjonalistę, aby zapewnić prawidłową instalację. Pozwoli to uniknąć wszelkich potencjalnych problemów z kominem w dół drogi. Poza tym, profesjonalista będzie miał odpowiednie narzędzia do wykonania prawidłowej instalacji.

Podobne treści:  Jak ozdobić komin za pomocą papy

Systemy kominowe All-Fuel, ze względu na ich najwyższą trwałość, przeznaczone są do różnych urządzeń domowych, w tym na gaz, paliwo płynne i stałe. System jest bezpieczniejszy, trwalszy i wymaga mniejszej konserwacji niż kominy z gliny lub stali nierdzewnej. Dzięki unikalnej konstrukcji, komin System jest bardziej wydajny i łatwiejszy w instalacji. Jest również bardziej przystępny cenowo niż inne systemy kominowe. Jest również bardziej wydajny i łatwiejszy w czyszczeniu.

Komin klasy A to zazwyczaj łatwa instalacja. Pod kominem umieszcza się piec lub pompę ciepła. Komin przechodzi przez dach i sufit. Prosta instalacja wymaga podstawowych umiejętności budowlanych i prostego komina, który nie ogranicza przepływu dymu. Zapewnia również dobry ciąg i utrzymuje ciepło w domu nawet wtedy, gdy nie jest używany. Jednak wycięcie otworów przez dach i sufit może być wyzwaniem. Dlatego zaleca się wynajęcie profesjonalisty.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, komin systemowy jest również łatwiejszy w montażu. Komin systemowy jest łatwiejszy w montażu niż komin tradycyjny. Jego pierścień siatkowy zapobiega wydostawaniu się żaru na zewnątrz. Dodatkowo do kominów DIY dostępny jest ogranicznik iskry, który pomoże zapobiec wydostawaniu się żaru z komina. Ogranicznik iskry jest niezbędny, aby zapobiec niebezpiecznemu uszkodzeniu komina przez żar.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *