Jak zrobić dach pokryty strzechą

Jak zrobić dach pokryty strzechą

Szczury i myszy uwielbiają strzechy, a kilka prostych środków sprawi, że dom nie stanie się rajem dla gryzoni. Ten artykuł pokaże Ci jak zrobić dach pokryty strzechą. Po wykonaniu podstawy dachu nadszedł czas na zbudowanie kalenicy. Kalenica jest wykonana z konstrukcji zawijanej, którą tworzy się poprzez umieszczenie wiązki materiału strzechy na wierzchołku. Następnie nasuwa się boki i mocuje na miejscu. Proces ten powtarza się aż do uzyskania zaokrąglonej kalenicy, podobnie jak w przypadku nowoczesnego dachu z dachówek.

Szczury i myszy są przyciągane przez dziury w strzechach

Istnieje wiele metod zapobiegania przedostawaniu się szkodników na dach pokryty strzechą. Możesz zakryć druty drutem z kurczaka. Drut jest twardszy niż strzecha, a szczury i myszy mają mniejsze szanse, aby go przegryźć. Regularnie sprawdzaj dach pod kątem dziur i owiń druty plastikiem lub metalem. Ważne jest również sprawdzenie strzechy przy ponownym kryciu dachu, ponieważ małe stworzenia mogą się na niej zaczepić i uzyskać dostęp do domu.

Jeśli nie stać Cię na opłacenie wykonawcy strzechy, rozważ rozwiązanie tymczasowe. Zainstaluj drut z kurczaka, by trzymać szczury i myszy z dala od domu. Zainstaluj również karmniki dla ptaków na szczycie dachu krytego strzechą. Jeśli znajdują się one na poddaszu, pamiętaj o umieszczeniu bezpiecznych dla wiewiórek karmników na szczycie dachu. Jeśli chciałbyś zachować bardziej trwałe rozwiązanie, możesz użyć śmiertelnych pułapek. Pamiętaj tylko, aby zainstalować pułapki po zewnętrznej stronie dachu, ponieważ szkodniki będą często przyciągane do otworów i zgrzytać przez materiał.

Podobne treści:  Jak chronić dach przed ptakami

Chociaż gryzonie nie wyjdą z dachu w zimie, znajdą miejsce, w którym będą mogły się ogrzać. Oznacza to, że szczury będą próbowały znaleźć drogę do strzechy Twojego dachu, jeśli jest tam woda. Jeśli używasz zbiornika na wodę, upewnij się, że jest on również przykryty. Jeśli nie masz w pobliżu źródła wody, nie przyciągniesz gryzoni.

Innym powodem, dla którego warto wybrać dach pokryty strzechą jest estetyka. Faktura, swoopy i wałki sprawiają, że są one estetyczne. Nie tylko są one wodoodporne, ale również świetnie wyglądają na Twoim dachu. Tradycyjni strzecharze zazwyczaj używają lokalnie dostępnych materiałów, takich jak turzyca, do produkcji strzechy. Możesz nawet kupić zestaw materiałów, który został stworzony specjalnie dla dachów krytych strzechą i używać ich samodzielnie!

Podobne treści:  Co robić, gdy piorun uderzy w dach domu

Szczury są przyciągane do dziur w strzechach

Posiadanie dachu krytego strzechą może być kłopotliwe. Szkodniki będą przyciągane do dziur. Poza tym latem szukają one pożywienia, a zimą ciepłego domu. Aby rozwiązać oba te problemy, należy podjąć środki zapobiegawcze. Oto niektóre z nich. Szczury są przyciągane do dziur w strzechach, ponieważ lubią zapach i ciepło tego typu dachu.

Ogień jest również częstym problemem dla osób posiadających dachy kryte strzechą. Nierzadko zdarza się, że zabłąkana iskra z wyrzuconego papierosa może spowodować pożar na dachu krytym strzechą. Poza tym, ogniska przydomowe i wyrzucone papierosy mogą spowodować pożar. Szczury to nie jedyne szkodniki przyciągane przez strzechy. Szkodniki te często preferują niezamieszkałe domy, gdzie mieszkańcy nie będą przeszkadzać w budowie gniazda.

Jednym z najlepszych sposobów na powstrzymanie szczurów przed inwazją w Twoim domu jest utrzymanie dachu i strychów wolnych od jedzenia i wody. Wiele domów ma strychy, na których ludzie zwykli przechowywać swoje plony. Szczury są przyciągane do zapasów żywności, a nie do samej strzechy. Oprócz szczurów, ptaki takie jak gołębie i szpaki również uwielbiają strzechy.

Podobne treści:  Czym pokryć dach altany

Myszy mogą przecisnąć się przez dziurę wielkości grosza. Jednak mistrz strzechy może zapobiec pojawieniu się dziur na naturalnej strzesze. Co więcej, syntetyczna strzecha cieszy się dużą popularnością wśród klientów Endureed ze względu na swoje właściwości zabezpieczające przed szczurami. Dachy z syntetycznej strzechy używane przez Endureed są odporne na szkodniki. Dachy te są dobrą alternatywą dla osób, które obawiają się szkodników w swoich loftach.

Najpopularniejszymi materiałami na strzechy są długie słomiane serwatki i trzcina wodna. Trzcina wodna występowała kiedyś obficie w rzece Shannon, ale została zniszczona przez spływy nawozów rolniczych. Ponadto azotany w wodzie sprawiają, że trzcina rośnie szybciej i staje się bardziej krucha. Dlatego też dachy te mają krótszy okres użytkowania niż inne rodzaje strzechy.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *