Wciągarki dekarskie – pięć dobrych powodów, aby zainwestować w to urządzenie

Wciągarki dekarskie – pięć dobrych powodów, aby zainwestować w to urządzenie
Wciągarki dekarskie stanowią dziś jeden z podstawowych elementów wyposażenia profesjonalnych ekip wykonujących różnego rodzaje prace na wysokości. Dotyczy to nie tylko firm zajmujących się budową dachów, ale także m.in. firm montujących instalacje fotowoltaiczne i solarne, systemy klimatyzacji czy przedsiębiorstw ogólnobudowlanych. Jeśli działasz w którejś z tych branż i wciąż nie masz wciągarki dekarskiej, to jest to odpowiedni moment, aby zainwestować w takie urządzenie. W naszym artykule omawiamy pięć dobrych powodów przemawiających za zakupem wciągarki do firmy.

Przyspieszenie robót

Podstawowym powodem, dla którego warto wyposażyć swoje przedsiębiorstwo w windę/wciągarkę dekarską jest znaczące przyspieszenie przenoszenia różnego rodzaju towarów, ładunków czy narzędzi z poziomu gruntu na podwyższenie – na przykład połać dachu. Takie wciągarki najczęściej wykorzystuje się do transportowania dachówek, arkuszy blachy, okien połaciowych, ale też paneli PV, okablowania, materiałów murarskich i wielu innych.

Podobne treści:  Jak zaprojektować dach dwuspadowy

Jeśli dziś wnoszenie ciężkich przedmiotów na wysokość odbywa się w Twojej firmie ręcznie, to po zainwestowaniu w wciągarkę dekarską od razu zauważysz diametralne zwiększenie wydajności.

Wyższy poziom bezpieczeństwa

Bardzo ważnym argumentem za inwestycją w wciągarkę dekarską jest dbałość o bezpieczeństwo podczas pracy na wysokości. Wciągarka nie tylko odciąża pracowników, ale wręcz wyręcza ich w ryzykownych obowiązkach związanych z wnoszeniem często nieporęcznych i bardzo ciężkich przedmiotów po drabinie/rusztowaniu, tym samym znacząco minimalizując ryzyko wypadków.

Odpowiedź na problemy kadrowe

Która firma nie zmaga się dziś z niedoborem pracowników na rynku? Jeśli również masz problem ze skompletowaniem kadry, przez co pozostali pracownicy są coraz mocniej obciążeni, to warto pomyśleć o inwestycji w mechanizację pracy – a temu służy m.in. wprowadzenie do firmy wciągarki dekarskiej. Nie zastąpi ona oczywiście pracownika 1:1, natomiast z pewnością będzie dużym wsparciem dla całej ekipy.

Uniwersalność zastosowania wciągarki

Wciągarki dekarskie można wykorzystać do transportowania najróżniejszych przedmiotów, materiałów i narzędzi. Najczęściej służą one do przenoszenia:

  • dachówek,
  • blachy,
  • bloczków betonowych, cegieł,
  • worków z zaprawą, cementem etc.,
  • desek, kantówek i innych elementów konstrukcji dachowej,
  • wsporników,
  • paneli fotowoltaicznych, okablowania itd.
Podobne treści:  Jak chronić dach przed ptakami

Lepszy komfort pracy

Inwestycja w wciągarkę dekarską praktycznie od ręki poprawi komfort pracy wszystkich pracowników, zwłaszcza tych, którzy dziś są odpowiedzialni za transportowanie wyżej wymienionych przedmiotów w kierunku góra-dół. Lepszy komfort to wyższy poziom bezpieczeństwa i motywacji do pracy, co z kolei ma bezpośrednie przełożenie na wydajność przedsiębiorstwa. Są to trudne do przeceniania korzyści.

Gdzie kupić wciągarkę dekarską i jaką wybrać?

Jeśli wiesz już, że wciągarka dekarska będzie kolejną inwestycją w rozwój Twojej działalności, to w poszukiwaniu odpowiedniego modelu zapoznaj się z ofertą spółki Marut Maszyny i Urządzenia. Spółka jest generalnym dystrybutorem w Polsce renomowanej marki GEDA – producenta wysoko ocenianych wind i wciągarek dekarskich, w tym wózków połaciowych.

Marut Maszyny i Urządzenia oferuje nie tylko fabrycznie nowe, ale również używane wciągarki dekarskie, które przed dalszą sprzedażą są drobiazgowo sprawdzane i poddawane profesjonalnemu serwisowi – dzięki temu możesz kupić znacznie tańszą, a jednocześnie w 100% sprawną i bezpieczną wciągarkę renomowanego producenta.

Podobne treści:  Jak obliczyć straty ciepła przez dach

Wciąż nie masz przekonania, czy takie urządzenie rzeczywiście jest niezbędne w Twojej firmie? W takim razie skorzystaj z usługi wynajmu wciągarki dekarskiej, co pozwoli Ci przetestować sprzęt w realnych warunkach roboczych i pozbyć się wszelkich wątpliwości.

Z pełną ofertą wciągarek dekarskich GEDA – zarówno nowych, używanych, jak i na wynajem – możesz się zapoznać na stronie internetowej https://geda-polska.pl/13-windy-dekarskie-pochyle.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *