Jakie płytki wybrać do drewnianego domu

Jakie płytki wybrać do drewnianego domu

Jeśli chcesz dodać autentyczny akcent do swojego drewnianego domu, podłogi z litego drewna są idealnym wyborem. Jeśli jednak obawiasz się o trwałość drewnianej podłogi, rozważ montaż płytek porcelanowych lub kamiennych. Oto kilka wskazówek, jak uzyskać rustykalny wygląd:

Kamienne płytki naśladują prawdziwe drewno

Jeśli masz drewniany dom, możesz być zainteresowany wyborem kamiennych płytek na podłogę. Wygląd i odczucia związane z płytkami kamiennymi są zarówno ponadczasowe, jak i eleganckie. W przeciwieństwie do porcelany, płytki kamienne nie mają wiekowego wyglądu i odczuć. Porcelana jest produktem wytwarzanym, który imituje wygląd twardego drewna i kamienia naturalnego. Tylko ekspert może odróżnić kamień od drewna. Jeśli jednak jesteś na rynku podłóg kamiennych, porcelana jest dobrym wyborem.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów podłóg drewnopodobnych. Płytki drewnopodobne posiadają nadrukowany obraz słojów drewna. Niektóre wzory słojów drewna są bardziej złożone i unikalne niż inne, a niektóre płytki mają więcej niż jeden wzór. Tańsze opcje mają zwykle mniej unikalnych wzorów słojów, podczas gdy produkty wyższej jakości często mają więcej wyraźnych wzorów. Płytki drewnopodobne mogą być jednak trudne w montażu i powinny być stosowane tylko tam, gdzie jest to absolutnie konieczne.

Podobne treści:  Jak czyścić płytki ceramiczne

Linoleum

Linoleum to trwały, elastyczny materiał podłogowy wykonany z oleju lnianego i nasion lnu. Produkuje się go również z korka, wapienia, mączki drzewnej i pigmentów. Płytki linoleum mogą być układane na każdej drewnianej podłodze. Ten materiał podłogowy jest znany ze swojej niskiej konserwacji i trwałości. Jeśli jednak planujesz użyć linoleum jako płytki w swoim drewnianym domu, powinieneś rozważyć następujące punkty przed wyborem tego materiału:

Koszt: Płytki i arkusze linoleum będą Cię kosztować od 3,50 do 7,50 USD za stopę kwadratową i będziesz musiał zatrudnić profesjonalistę, aby je zainstalować. Po zainstalowaniu prawidłowo, linoleum jest łatwe do czyszczenia i utrzymania. Większość podłóg z linoleum ma fabrycznie nałożone wykończenie utwardzane promieniami UV, które czyni je odpornym na wodę, ale będzie wymagało sporadycznego polerowania płynną pastą lub buforem, aby utrzymać jego najlepszy wygląd.

Lite drewno to najlepszy wybór dla drewnianego domu

Chociaż płyty wiórowe, forniry i inne materiały kompozytowe mogą być używane do naśladowania drewna, nie są one tak mocne jak prawdziwe drewno. Prawdziwe można jednak odsłonić za pomocą strugarki lub szlifierki. Warto również zauważyć, że solidnie wyglądające drewno może być wykonane z wiórów drewnianych. Najlepszym sposobem na stwierdzenie, czy kawałek drewna jest lity czy fałszywy, jest spojrzenie na jego wzór końcowy. Twarde drewno ma zazwyczaj otwartą strukturę porów, podczas gdy miękkie drewno ma gładką teksturę i brak wgłębień na słoje.

Podobne treści:  Pomysły na płytki do antracytowych okien

Naturalne drewno jest piękne. Meble z litego drewna są o wiele bardziej eleganckie niż malowane płaskie paczki i wzbogacą wygląd Twojego drewnianego domu. Chociaż płyty MDF są tanią i wygodną alternatywą, nie są w stanie odtworzyć naturalnego wyglądu i odczucia, jakie daje prawdziwe drewno. Niektóre z najbardziej popularnych gatunków drewna to teak, mahoń, orzech i czerwony dąb, a także oregon. Jesion jest również popularny w meblach w stylu shabby-chic.

Płytki porcelanowe są bardziej ekologiczne

Istnieje wiele powodów, dla których warto zastosować płytki porcelanowe w swoim drewnianym domu. Jest zrównoważona i biofilna. Jest również łatwa w czyszczeniu i nie wymaga wielu zabiegów konserwacyjnych, co jest dobrą wiadomością dla mieszkańców Twojego domu. A dodatkowo możesz zmniejszyć swój ślad węglowy, używając płytek z recyklingu. Płytki porcelanowe są również doskonałe dla środowiska, ponieważ są wykonane z naturalnych materiałów, więc nie będą uwalniać szkodliwych substancji chemicznych do atmosfery.

Podobne treści:  Pomysły na elewację z wykorzystaniem zielonych płytek

Kolejnym powodem, dla którego warto stosować płytki porcelanowe jest fakt, że łatwiej jest je poddać recyklingowi. Ponieważ płytki porcelanowe są wykonane z naturalnych surowców, można je wykorzystać do produkcji mebli i ścian akcentowych. Możesz również przekazać swoje stare podłogi z twardego drewna firmie produkującej pelety drzewne do pieców. Używanie płytek porcelanowych w drewnianym domu pozwala na recykling w inny sposób, w tym mozaiki i sproszkowane płytki na drogi i podjazdy. A wiele opcji płytek porcelanowych jest wykonanych z przetworzonego szkła i odpadów produkcyjnych.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *