Czy warto zainwestować w szyby samoczyszczące?

Utrzymanie okien w perfekcyjnej czystości wymaga regularnego mycia i polerowania. Jest to szczególnie trudne w dużych ośrodkach miejskich, gdzie zanieczyszczenia powietrza i opady atmosferyczne pozostawiają na szybach charakterystyczny osad, wymagający częstego mycia specjalnymi środkami. Na rynku szklanym pojawiły się szyby samoczyszczące, które stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na częste porządki w domu i nie lubią myć okien. Jak szyby samoczyszczące sprawdzają się w praktyce?

Jak działają szyby samoczyszczące?

Szyby samoczyszczące wyglądają tak samo jak tradycyjne szyby w oknach. Ich różnica polega na powłoce, która będzie obecna jedynie przy szybach samoczyszczących. Dzięki niej wszelkie zabrudzenia wynikające z niekorzystnych warunków atmosferycznych rozkładają się. Innymi słowy, powłoka na szybach samoczyszczących usuwa smugi po deszczu pod wpływem oddziaływania naturalnego promieniowania UV. Woda która spływa po powierzchni szyby tworzy na niej cienką, równomierną powłokę nie pozostawiając tym samym żadnych zacieków. 

Podobne treści:  Ile kosztuje dobra centrala oddymiania?

Gdzie stosuje się szyby samoczyszczące?

Szyby samoczyszczące są popularne szczególnie w przypadku obiektów o dużych oknach, znajdujących się na wysokościach (czyli na przykład w biurowcach). Szyby samoczyszczące to także doskonała inwestycja do budynków znajdujących się na uprzemysłowionych terenach, gdzie łatwo o zabrudzenia w wyniku zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Nie oznacza to, że szyby samoczyszczące nie są używane w domach. Osoby, które realizują projekt domów energooszczędnych, często szukają wielofunkcyjnych rozwiązań. Z tego względu szyby termoizolacyjne pokryte specjalną powłoką wpasowują się nie tylko do założeń oszczędzania energii i zwiększania szczelności mieszkania, ale także wysokiego komfortu jego mieszkańców. Jeśli chcesz zainwestować w szyby samoczyszczące musisz pamiętać, że ich skuteczność jest w dużej mierze zależna od ekspozycji okna na promienie słoneczne. Jeśli okna znajdują się pod zadaszeniem, wydajność szyby samoczyszczącej będzie znacznie mniejsza, dlatego warto uwzględnić ten fakt w swoim projekcie. 

Podobne treści:  Jak działa niwelator laserowy? Poznaj jego zastosowanie i dowiedz się jak wybrać najlepszy

Jeśli szukasz rozwiązania, które ułatwi Ci utrzymanie czystości w Twoim domu lub biurze, warto rozważyć zamówienie szyb samoczyszczących od firmy Bojar. Zamówienie szyb samoczyszczących u producenta jest bardzo proste – wystarczy wypełnić formularz kontaktowy, który znajduje się na stronie internetowej firmy Bojar. Nasz zespół fachowców dokładnie przeanalizuje Twoje potrzeby i zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że otrzymasz szyby samoczyszczące, które będą idealnie dopasowane do Twoich wymagań.

Podobne treści:  Ukończony kurs na walec i perspektywy pracy w Wielkiej Brytanii

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *