Wymiana uszczelek w starym oknie – czy to dobry pomysł?

Czy jest sens wymieniać tylko uszczelki okienne? Aby uzyskać lepszą szczelność okuć i wyeliminować przeciągi, wiele osób zaleca montaż podwójnych szyb na starych okuciach lub po prostu wymianę zniszczonych uszczelek, które nie są już w stanie zagwarantować doskonałej izolacji termicznej okien. Zanim zadasz sobie pytanie „jakie są najlepsze uszczelki okienne?” lub „Jak wymienić uszczelki okienne?”, lepiej dokładnie przeanalizuj swój problem.

Dlatego wymiana uszczelek okiennych nie rozwiąże problemów ze złą izolacją termiczną?

Najważniejsze jest zrozumienie, jakiego rodzaju okna są w twoim domu i jak zostały zainstalowane. Być może są to okna aluminiowe cięte na zimno (słabo izolujący materiał), czy okna z pojedynczą szybą, które raczej nie będą w stanie zagwarantować Ci doskonałych wyników z punktu widzenia izolacyjności termicznej.

Podobne treści:  Ile kosztuje dobra centrala oddymiania?

A jeśli te same okna zostały zamontowane bez odpowiedniego montażu, ​​to nawet najlepsze uszczelki okienne nie rozwiążą Twojego problemu. Wszystkie te czynniki wpływają na szczelność Twoich okien i z pewnością wymiana uszczelek w starych oknach nie przyniesie oczekiwanych korzyści.

Jest też inny problem. Stare okna nie były dopasowane do nowoczesnych uszczelek, działają dobrze tylko wtedy, gdy po zamknięciu mogą pracować pod ciśnieniem na całym obwodzie. Zainstalowanie nowych uszczelek okiennych doda nieoczekiwanej grubości do okna. Być może uda się ograniczyć problem strat wentylacyjnych – ograniczyć, a nie wyeliminować przeciągi – ale nie przyniesie to długotrwałego oczekiwanego rezultatu. 

Podobne treści:  Mieszadło do oczyszczalni ścieków: Kluczowe urządzenie w procesie oczyszczania

Co powinieneś zrobić, by ograniczyć nieszczelność okien?

Stare okna są zaprojektowane w określony sposób i raczej nie nadają się do nowoczesnych elementów, takich jak znacznie cięższa szyba termiczna lub nowe, bardziej obszerne uszczelki. Dlatego renowacja starego okna nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. 

Jeśli chcesz rozwiązać problemy z izolacją, przeciągami, brakiem akustyczności, na dłużej, warto podejść do problemu kompleksowo. Wymiana starych opraw może być najlepszym wyborem, zwłaszcza gdy mówimy o oprawach sprzed 10 czy 20 lat, zaprojektowanych w czasach, w których nie istniało wiele technologii, które dziś stały się standardem.

Wystarczy, że zgłosisz się do Poldom.co.uk – wykwalifikowanego konsultanta, który dokładnie przeanalizuje Twoją sprawę, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie Twoich problemów. A jeśli konieczna będzie wymiana starych okien, ten sam konsultant wesprze Cię na każdym etapie od wyboru okien po zakończenie instalacji i sposobu dbania o okna by służyły jak najdłużej. 

Podobne treści:  Wózek widłowy LPG – poznaj jego zalety i wady

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *