Czym zaimpregnować płytkę betonową

Czym zaimpregnować płytkę betonową

Czym zaimpregnować powierzchnię płytki betonowej? Jest wiele możliwości do rozważenia. Penetrujący uszczelniacz, papier filcowy i czysty płynny wosk to niektóre z najczęstszych opcji. Korzystanie z jednego z tych produktów jest dobrym sposobem na ochronę betonowej płytki, dodając warstwę ochronną. Postępuj zgodnie z instrukcjami ostrożnie i upewnij się, że przestrzegasz wskazówek, aby uniknąć jakichkolwiek kałuż lub plam. Po zakończeniu procesu impregnacji, usuń materiały i oczyść obszar wodą.

Papier filcowy

W budownictwie papier filcowy jest często stosowany do ochrony powierzchni podłogi lub sufitu. Filc to impregnowany naftą papier, który odpycha wilgoć i zapobiega jej wnikaniu w strukturę. Płyty betonowe nie zatrzymują wody, ale chronią filc przed zniszczeniem. Posadzki filcowo-papierowe są stosunkowo łatwe w czyszczeniu i montażu. Powinny być jednak instalowane na barierze wodoodpornej, takiej jak papier kaletniczy.

Papier filcowy to rodzaj lekkiego filcu, który jest impregnowany asfaltem. Stosowana jest przede wszystkim jako podkład w branży dekarskiej. Papa dostępna jest w dwóch gramaturach – 15 lbs. i 30 lbs. Cięższy rodzaj jest bardziej wytrzymały i lepiej sprawdzi się jako podkład podłogowy. Papier filcowy jest cięty na wymiar i umieszczany na betonowym podłożu. Papier zapobiega przesiąkaniu wilgoci do betonowego podłoża.

Podobne treści:  Jaki kąt nachylenia połaci dachowej wybrać dla dachu pokrytego dachówką?

Uszczelniacz penetrujący

Najczęstszym zastosowaniem uszczelniacza penetrującego są płytki cementowe. Materiał ten nakłada się po całkowitym utwardzeniu płytek cementowych, na podłoże z zaprawy cienkowarstwowej. Po uszczelnieniu płytki betonowej, ważne jest, aby usunąć wszystkie luźne zaprawy, przy użyciu wilgotnej gąbki. To dlatego, że penetrujące uszczelniacze mogą budować się na niektórych powierzchniach.

Inną opcją jest miejscowy uszczelniacz. Ten rodzaj uszczelniacza zapewnia fizyczną barierę na powierzchni, ale nie jest trwały i może spowodować, że podłoga stanie się śliska. Ma również krótki okres przydatności, ponieważ uszczelniacz musi być usunięty przy kolejnym uszczelnianiu. To może być również przedmiotem gromadzenia się soli, co powoduje wykwity, które mogą pojawić się mętne lub odbarwione. Na szczęście uszczelniacze impregnujące wnikają głęboko w porowatą strukturę i zapobiegają tym problemom.

Podobne treści:  Jaką dachówkę wybrać na dach bez okapu?

Płytki betonowe są popularne w południowych stanach, takich jak Texas i Floryda. Idealnie byłoby, gdyby były uszczelnione z uszczelniaczem penetrującym, aby zapobiec elementom od blaknięcia płytki i powodowania szkód wodnych. Penetrujące uszczelniacze również zapobiec rozwojowi pleśni, co ułatwia czyszczenie i zapobiega infiltracji wody. Penetrujące uszczelniacze mogą być również stosowane w miejscach zacienionych.

Bezbarwny płynny wosk

Aby stworzyć piękne satynowe wykończenie na płytkach betonowych, można użyć bezbarwnego płynnego wosku. Nałożony od czasu do czasu podczas mopowania nada płytce cementowej piękny połysk. Przezroczysty płynny wosk powinien być sprzedawany jako wosk do marmuru. Po wyschnięciu, wosk będzie przylegał do powierzchni i zapewni trwałe, długotrwałe wykończenie. Użyj produktu zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli masz pytania dotyczące produktu, skontaktuj się z producentem.

Podobne treści:  Jak przymocować gładką płytkę do ściany

Deepshield ™ jest bezbarwnym, nietworzącym filmu i bezwonnym impregnatem. Produkt ten wnika w pory zaimpregnowanej ceramiki, zapobiegając gromadzeniu się wewnątrz szkodliwej wilgoci. Deepshield(tm) można zamówić online i dostarczyć do drzwi w ciągu jednego tygodnia. Produkt zapewnia również odpowiednią żywotność powierzchniom kamiennym w otoczeniu słonej wody.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *