Jak wyrównać beton pod panelami podłogowymi

Jak wyrównać beton pod panelami podłogowymi

Aby uzyskać równe wykończenie pod panelami podłogowymi, można zastosować beton samopoziomujący. Kluczem do samopoziomującego betonu jest użycie cienkiej konsystencji; w przeciwnym razie nie będzie on mógł się prawidłowo poruszać. Aby to osiągnąć, wlej trochę betonu do podłogi, podczas gdy druga osoba przeciąga go po podłodze za pomocą ściągaczki. Ważne jest również, aby kąt nachylenia ściągaczki był cały czas taki sam.

HENRY FloorPro

Jeśli chcesz zainstalować podłogę na betonie, najlepszym wyborem może być masa samopoziomująca. Ta uniwersalna masa samopoziomująca jest wykonana z cementu modyfikowanego polimerami, który ma wysokie właściwości przepływu. Po prawidłowym wymieszaniu, beton samopoziomujący zapewnia gładką powierzchnię, która jest idealna do instalacji podłogi. Może być stosowany na wielu różnych podłożach, w tym na betonie i sklejce. Można również stworzyć własną masę samopoziomującą od podstaw, choć HENRY zaleca komercyjny beton samopoziomujący.

Aby użyć betonu samopoziomującego, upewnij się, że twoje podłoże jest wolne od wszelkich zanieczyszczeń. Te zanieczyszczenia mogą hamować wiązanie, w tym pozostałości kleju, luźne farby lub uszczelniacze. Niektóre marki wymagają podkładu lub bariery wilgoci przed zastosowaniem samopoziomującego związku. Proces aplikacji powinien być wykonywany przez zespół pracowników, aby zapewnić pełne pokrycie. Pierwsza warstwa musi być całkowicie sucha przed nałożeniem masy samopoziomującej.

Jeśli planujemy montaż podłogi z paneli podłogowych, ważne jest, aby dokładnie oczyścić podłoże. Dzieje się tak dlatego, że beton zakrywa niedoskonałości. Nie jest on jednak w stanie naprawić głębokich pęknięć i innych niedoskonałości podłoża. Dlatego najlepiej jest gruntować i łatać wszelkie dziury i pęknięcia, jeśli to możliwe. Jeśli płyta ma ponad 3/4 cala grubości, prawdopodobnie będziesz potrzebował dwóch wylewek. Aby zmierzyć grubość podłoża, można użyć grabi mierniczych, taśmy mierniczej lub patyczka do lizania.

Podobne treści:  Jak pomalować beton architektoniczny

Podczas gdy beton samopoziomujący ma wiele zalet, musisz wybrać odpowiedni produkt. Właściwy związek jest niezbędny do sukcesu projektu i powinien być wybrany na podstawie zakresu projektu. Rozważ grubość podłogi i ilość czasu, który będzie potrzebny do wyschnięcia. Następnie, można wybrać między różnymi samopoziomujące związki betonu. W końcu, będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Środki samopoziomujące mogą być trudne do zainstalowania, ale HENRY FloorPro jest dostępny w dwóch różnych odmianach. Jeden z nich jest przeznaczony do stosowania na podłogach betonowych, a drugi do stosowania na płytkach. Niezależnie od tego, którą metodę wybierzesz, ważne jest, aby upewnić się, że podłoga jest całkowicie wyrównana przed instalacją płytek winylowych. Jeśli podłoże jest zbyt wilgotne, będziesz musiał podjąć działania w celu uszczelnienia podłogi, aby zapewnić, że wilgoć nie dostanie się do podłoża.

Możesz zakupić dodatkowy worek wyrównywacza do podłóg, jeśli planujesz wylać duże pomieszczenie. Wiadro pięciogalonowe nie jest wystarczająco duże, więc wiadro sześciogalonowe będzie idealne. Wlewając samopoziomator, należy powoli przesuwać wiadro po podłodze, trzymając je nisko, aby zminimalizować rozpryskiwanie. Małe krople mogą szybko zamienić się w duże smugi, więc pamiętaj, aby zeskrobać ich nadmiar.

Quikrete High-Performance FastSet cement resurfacer

Jeśli masz starą podłogę, która wymaga szybkiej naprawy, możesz być zainteresowany samopoziomującym produktem, takim jak Quikrete High-Performance Fastset cement resurfacer do wyrównywania betonu pod panelami podłogowymi. Produkt ten jest zarówno toppingiem podłogowym, jak i podkładem. Jego samopoziomująca właściwość sprawia, że jest idealny zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Nie jest jednak tak łatwy w aplikacji jak niektóre inne podkłady podłogowe.

Podobne treści:  Jak wbić gwóźdź w beton

Self-Leveling Cement to samopoziomująca warstwa nawierzchniowa o grubości ćwierć cala, która pokrywa około 25 stóp kwadratowych. Jest idealny do stosowania pod panelami podłogowymi i płytkami o grubości do siedmiu cali. Szybko załatwia wszelkie pęknięcia i dziury. A dzięki szybkiemu czasowi wiązania, pracę można wykonać w mniej niż cztery godziny!

Inny samopoziomujący cement resurfacer jest dostępny w kolorze białym lub szarym. Zaleca się stosowanie go nad warstwą podkładu dla dodatkowej płaskości. Niektórzy recenzenci sugerują użycie maksymalnej ilości wody dla większego wyrównania podłogi. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy użyć odpowiedniej proporcji wody i proszku cementu portlandzkiego. Czy wybierzesz szary lub biały kolor, Quikrete High-Performance FastSet cement resurfacer jest doskonałym rozwiązaniem do wyrównywania betonu pod panelami podłogowymi.

Masa samopoziomująca

Masa samopoziomująca firmy Sika to wysokiej jakości masa do resurfacingu betonu. Może być stosowana pod płytki ceramiczne, wylewana na istniejącą posadzkę lub wbudowana w celu wykonania posadzki betonowej. Produkt ten jest niezwykle mocny i trwały, co pozwala mu wytrzymać zużycie podłogi zarówno w środowisku wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Poniżej podano kilka ważnych uwag przy wyborze tego produktu:

Masa samopoziomująca Sika to modyfikowana polimerami masa na bazie cementu, która zapewnia gładką powierzchnię przed ułożeniem wykładziny podłogowej. Asortyment obejmuje produkty o wysokiej płynności i wytrzymałości, do zastosowań wewnętrznych/zewnętrznych, technologię niskopylącą i możliwość szybkiego wiązania. Sika Level-315 F jest dostępna w różnych wytrzymałościach i kolorach. Jest idealny do ogrzewania podłogowego oraz do naprawy betonowych podkładów wewnętrznych.

Produkt ten jest wodorozcieńczalną i bezrozpuszczalnikową masą samopoziomującą, która jest gotowa do użycia. Jest łatwy do wymieszania i posiada instrukcję prawidłowego stosowania. Potrzebne będzie wiadro do mieszania, cztery litry wody i worek Sika 125. Po wymieszaniu mieszanki można dodać więcej wody, aby uzyskać pożądaną konsystencję. Mieszankę można mieszać w wielu wiadrach jednocześnie, aby uzyskać maksymalną wydajność.

Podobne treści:  Jak wyjąć beton z formy po wyschnięciu

Przed nałożeniem masy samopoziomującej należy najpierw oczyścić podłoże. Zastosuj uszczelniacz nad wszelkimi otworami lub pęknięciami. Możesz również zastosować uszczelniacze parapetów, aby zapobiec wyciekowi masy. Upewnij się, że zablokowałeś odpływy przed rozpoczęciem nakładania masy samopoziomującej. Przed przystąpieniem do instalacji masy samopoziomującej, ważne jest, aby przestrzegać wszystkich instrukcji producenta dotyczących prawidłowego zastosowania.

Masa samopoziomująca Sikaflex występuje w dwóch odrębnych formułach: w wersji jednoskładnikowej – Sikaflex 1 CSL oraz dwuskładnikowej – Sikaflex 11 FC. Sikaflex 1 CSL jest poliuretanowym środkiem uszczelniającym klasy premium, charakteryzującym się zwiększoną elastycznością i sprężystością. Nadaje się również do stosowania na jastrychach ogrzewanych. Może być również stosowany na chłonnym betonie, który nie wymaga gruntowania. Masa Sikaflex 11 FC jest materiałem o podwójnym zastosowaniu, opartym na specjalnym poliuretanie utwardzanym wilgocią.

Przed zastosowaniem masy samopoziomującej Sika należy upewnić się, że podłoże jest strukturalnie zdrowe i stabilne. Należy określić porowatość powierzchni podłoża za pomocą testu ASTM F3191. Zdrowy beton będzie prawdopodobnie potrzebował jednej warstwy podkładu, natomiast nieuszczelniony Gipcrete może wymagać więcej niż jednej warstwy podkładu. Masa samopoziomująca może być stosowana zarówno na betonie, jak i na posadzce.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *