Jaki komin wybrać do pieca z nadmuchem

Jaki komin wybrać do pieca z nadmuchem

Jeśli chodzi o wybór komina do twojego pieca, masz kilka opcji. Chociaż może być kuszące, aby kupić pierwszą markę, którą zobaczysz, to tylko sprawi, że będziesz miał kłopoty, jeśli będziesz miał zły typ. Poza tym kominy występują w różnych materiałach, więc musisz wybrać mądrze. Możesz przejść do stali ocynkowanej lub stali nierdzewnej w zależności od materiału, który wolisz. Chociaż stal ocynkowana jest tańsza, należy ją trzymać z dala od pogody, ponieważ łatwo ulegnie korozji i rdzewieniu. Aby nie rdzewieć, upewnij się, że jest pomalowana farbą odporną na rdzę w wysokiej temperaturze.

DURATECH

Komin DURATECH do pieca nadmuchowego ma konstrukcję dwuścienną, która pomiędzy dwiema metalowymi ścianami posiada Koc Termoizolacyjny. Jego wewnętrzna ściana jest o 25 procent grubsza od typowych kominów, co skutkuje dodatkową ochroną przed przenikaniem ciepła. Kominy te są również świetne dla kominków o zerowym prześwicie. Są one zatwierdzone przez UL dla wszystkich rodzajów urządzeń paliwowych i są sprzedawane wyłącznie przez profesjonalistów kominiarskich. Obie marki są dostępne u specjalistów kominiarskich w całych Stanach Zjednoczonych.

W Kanadzie komin DuraTech jest jedynym wyborem dla pieca na drewno. Charakteryzuje się on izolacją o grubości dwóch cali. W przeciwieństwie do innych produktów, 7-calowa rura nie będzie działać z 6-calowym piecem. Komin dwuścienny jest lepszym wyborem dla tego typu urządzenia i może być używany w Kanadzie – Ten cytat jest owocem zespołowej analizy serwisu poradniksocialmedia.pl. Produkty te nie przejdą kanadyjskiego testu ULC-S629.

Przy zakupie komina DURATECH do pieca nadmuchowego należy pamiętać o zakupie wymaganego adaptera do rur o małym prześwicie. Urządzenie to skraca rzeczywistą długość rury o jeden cal. Double-Wall Stovepipe to dwuścienna rura wewnętrzna, która łączy piec na drewno z kominem fabrycznym. Jest koloru czarnego, ma 6 cali prześwitu między ścianami i jest wymieniona na ULC S641 (MH14089).

Podobne treści:  Jak wyciszyć komin wentylacyjny

Komin DURATECH wykonany jest ze stali nierdzewnej. Jego wewnętrzna ściana ma warstwę ze stali nierdzewnej, a ściana zewnętrzna zbudowana jest z jednego elementu. Ściana zewnętrzna ze stali nierdzewnej nie jest dostępna w systemach chłodzonych powietrzem. Natomiast ściana wewnętrzna jest izolowana i jest skonstruowana jako jedna całość. Oferuje ona również wbudowaną izolację. Wreszcie, komin DURATECH jest łatwy do zainstalowania, a jego konserwacja to pestka.

Jeśli palisz w piecu wolnoobrotowym, niezbędne jest posiadanie odpowiednio zaizolowanego komina. Prawidłowo działający piec wymaga dopływu powietrza, a komin z odpowiednią izolacją może pomóc zapewnić, że Twój dom pozostanie przytulny i wygodny. Będziesz chciał, aby był on co najmniej trzy stopy wyższy niż najwyższa część dachu. Należy również upewnić się, że komin ma czterocalową rurę biegnącą z zewnątrz do zamknięcia ognia, aby zapobiec przeciągom.

Wybierając komin do pieca na drewno, upewnij się, że jest on zgodny z normą UL 103-HT. Podczas gdy niektórzy sprzedawcy sprzedają rury nieposiadające listy UL, nie jest to problem, jeśli twoja konstrukcja nie podlega przepisom budowlanym. Jeśli jednak trzeba przejść kontrolę lub spełnić wymagania ubezpieczeniowe, warto zdecydować się na rurę z listą UL, która jest droższa.

DURABLACK

Jeśli masz piec z nadmuchem i szukasz instalacji nowego komina, powinieneś wiedzieć, że jest kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że należy użyć komina, który znajduje się blisko jednostki pieca. Zwykle zaleca się, aby ograniczyć długość rury łączącej do 10 stóp. Oprócz tego należy również wiedzieć, że KOMIN DURATECH nie jest substytutem komina DURABLACKIEGO.

Podobne treści:  Jak uszczelnić komin wentylacyjny przed deszczem i śniegiem

Innym problemem, na który należy zwrócić uwagę jest kapiący kreozot. Świadczy to o tym, że piec się tli i że przewód kominowy nie spełnia prawidłowo swojej funkcji. Jeśli temperatura przewodu kominowego jest zbyt niska, piec może nie odprowadzać prawidłowo spalin. W takim przypadku należy zastosować się do poniższych wskazówek, aby podnieść temperaturę spalin. Gdy temperatura będzie wyższa, piec będzie palił się wydajniej.

Oprócz kominów DURABLACK, należy również poszukać wymaganego adaptera do pieców typu close clearance. Adapter ten skraca długość właściwej rury o dodatkowy cal. Rura wewnętrzna o podwójnych ścianach jest specjalnie zaprojektowana do podłączenia pieców do produkcji kominów. Rura jest czarna, ma sześciocalowy prześwit od ścian i jest wymieniona na ULC S641 (MH14089).

Innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy instalacji komina DURABLACK jest zastosowany materiał. Stal nierdzewna jest lepszym rozwiązaniem niż stal galwanizowana, która łatwiej ulega korozji. Poza tym, stal nierdzewna klasy 304 jest bardziej odporna na ciepło. Komin wykonany z tego materiału będzie w stanie wytrzymać wyższą temperaturę niż zwykły. Jeśli nie jesteś pewien, jakiego rodzaju komina potrzebujesz, koniecznie odwiedź lokalnego dostawcę.

Nigdy nie należy mieszać dwóch marek podczas odpowietrzania pieca. Te dwie marki są przeznaczone do konkretnych celów i nie powinny być mieszane. Dotyczy to zwłaszcza pieców nadmuchowych i kominków. Różnica w materiałach decyduje o jakości i trwałości komina DURABLACK. Należy również wziąć pod uwagę, ile stóp muszą mieć otwory wentylacyjne pieca, zanim zaczną powodować wydostawanie się dymu.

W przypadku dachów pochyłych, przewody odprowadzające dym do komina muszą przedostać się przez szczyt budynku. Komin, który jest zainstalowany w pobliżu szczytowego końca budynku jest najlepszym miejscem dla pieca nadmuchowego, ponieważ system wentylacyjny jest najbardziej stabilny i najmniej zauważalny. Komin DURABLACK jest nie tylko stabilny, ale również łatwy w montażu, zwłaszcza jeśli masz zamontowany system odzysku ciepła.

Podobne treści:  Jakie kratki wybrać do komina wentylacyjnego

FILTR KASETOWY

FILTR KASETOWY do pieców nadmuchowych udoskonala znane techniki. Niniejszy wynalazek ulepsza znane kasety filtracyjne i układ dla poprawy skuteczności filtrowania, żywotności i spadku ciśnienia. Skuteczność filtrowania jest poprawiona poprzez kombinację cech. Tutaj, filtry są omówione bardziej szczegółowo. Ponadto, niniejszy wynalazek ma zastosowanie do innych rodzajów systemów spalania, takich jak kotły i piece.

Arkusz medium filtracyjnego jest wgłębiony i plisowany. Plisy są rozmieszczone za pomocą wgłębień, które nie dodają wagi do filtra. Zazwyczaj filtr ma wymiary pięćset milimetrów na sześćset pięćdziesiąt milimetrów. Istnieją dwa rodzaje filtrów: filtr standardowy i wersja heavy-duty. W obu przypadkach filtr jest zaprojektowany tak, aby obsługiwać duże objętości i zapewnić dobrą wydajność filtracji.

Kaseta filtracyjna składa się zazwyczaj z wielu paneli filtracyjnych ułożonych w kształcie litery V od końca w górę do końca w dół. Każdy panel składa się z wielu płatów materiału filtracyjnego. Media filtracyjne są rozmieszczone w linii prostej, co zapewnia równomierny przepływ powietrza. Kasety filtracyjne są zamontowane w ramie, która jest szczelna.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *