Jakie wyroby betonowe możemy wykonać do ogrodu?

Jakie wyroby betonowe możemy wykonać do ogrodu?

Oto kilka pomysłów na stworzenie elementów dekoracyjnych z wykorzystaniem betonu. Betonowa donica to elegancki wybór dla wszystkich rodzajów roślin, w tym ziół i kwiatów. Możesz je również wykorzystać jako elementy dekoracyjne na stołach w altanach i na tarasach. Jeśli nie masz żadnego doświadczenia w pracy z betonem, te projekty są łatwe do wykonania. Dowiedz się, jak zrobić własne betonowe donice i urny w tym artykule. To wymaga tylko kilku kroków.

Dowiedz się, jak zrobić betonowe donice

Projekt DIY, który może dać Ci piękne donice w ciągu zaledwie kilku godzin, pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze przy zachowaniu trwałości gotowego produktu. Betonowe donice są wykonane z dwóch identycznych pojemników, które muszą być co najmniej o jeden cal mniejsze od siebie. Betonowa donica może być wykonana ze sklejki lub innego wytrzymałego materiału. Oto kilka wskazówek, które zapewnią sukces Twojego projektu. Zawsze należy sprawdzić wymiary pojemnika przed wlaniem betonu.

Najpierw przygotuj swoje sadzarki. Do tego projektu potrzebne będzie 5000 funtów mieszanki betonowej, dwa lub pięciogalonowe wiadra oraz deska drewniana. Następnie sklej je razem i użyj frezarki do wycięcia dna donic. Możesz zrobić betonową sadzarkę dowolnej wielkości, ale jeśli jesteś początkujący, zacznij od małego i pracuj stamtąd.

Jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności cięcia, możesz również użyć wiadra do mieszania betonu. Zmieszaj jeden kubek Shapecrete z 3,5 kubka wody. Dodaj mieszaninę do dna formy i wciśnij w nią beton. Gdy wyschnie, możesz użyć papieru ściernego lub bloku piankowego, aby wygładzić krawędzie i usunąć nadmiar cementu. Twoja gotowa betonowa donica będzie wyglądała jak doniczka.

Zbuduj betonowy kwietnik

Aby zbudować kwietnik z betonu, najpierw potrzebujesz pojemnika. Będziesz potrzebował płytkiej plastikowej lub drewnianej skrzynki i kilku kawałków drewna. Wyciąć dno pudełka około siedmiu cali głębokości, a następnie dodać warstwę betonu. Gdy beton jest ustawiony, użyj szlifierki, aby wygładzić wszelkie pęcherzyki lub nieregularności. Następnie wypełnij formę ziemią i posadź wybrane rośliny.

Podobne treści:  Jak patynować beton za pomocą Spectrum 930

Do wykonania betonowej donicy potrzebne są trzy podstawowe materiały: woda, piasek i cement portlandzki. Cement jest klejem, który łączy pozostałe składniki. Jednak cement sam w sobie nie jest mocny. Ważne jest, aby zrozumieć różne zastosowania cementu w betonie. Dla celów sadzarki, większość ludzi będzie używać drobnoziarnistego piasku, który daje gotowy produkt gładszy wygląd. Ważne jest również, aby używać betonu, który jest szybkowiążący, ponieważ ten rodzaj betonu zawiera doskonałą równowagę drobnoziarnistego piasku i cementu.

Betonowa donica to doskonały sposób na wyeksponowanie roślin w ogrodzie. Jest łatwy do wykonania, niedrogi i może być wykonany na zamówienie, aby dopasować się do przestrzeni i stylu. Może być w różnych rozmiarach i kształtach. Najbardziej eleganckie betonowe sadzarki zwracają uwagę na szczegóły, co czyni je świetną opcją dla każdej przestrzeni na zewnątrz. Istnieje tak wiele stylów betonowych sadzarek do wyboru! Nie pozwól, aby koszt powstrzymał Cię przed zrobieniem własnego!

Utwórz betonową ścieżkę z kamieni

Jeśli kiedykolwiek chciałeś stworzyć ścieżkę z kamieni w swoim ogrodzie, ale nie byłeś pewien, jak się do tego zabrać, oto jak możesz to zrobić. Najpierw przygotuj ziemię, rozkładając warstwę piasku na całym obszarze, na którym chcesz umieścić kamienie. Piasek zapewnia drenaż i jest łatwiejszy do pracy niż gleba. Następnie zainstaluj kamienie schodowe około jednego cala powyżej poziomu gruntu. Stworzy to równą powierzchnię, po której będziesz mógł chodzić, a także zapobiegnie powstawaniu przeszkód i zgubieniu kamieni.

Przygotuj narzędzia i materiały potrzebne do tego projektu. Będziesz potrzebował formy, wiadra i ręcznego miksera. Duży liść lub inny duży przedmiot może posłużyć jako kamień schodowy, dzięki czemu możesz go wykorzystać jako akcent. Będziesz musiał również kupić beton szybkowiążący i maskę przeciwpyłową. Po przygotowaniu tych materiałów, będziesz gotowy do wylania mieszanki betonowej.

Gdy beton wyschnie, możesz przystąpić do tworzenia kolejnego kamienia. Będziesz chciał zrobić kilka form, ponieważ beton musi wyschnąć zanim następny będzie gotowy. Alternatywnie, można kupić formy kamienia schodowego z marketów budowlanych lub sklepów rzemieślniczych. W ten sposób można dostosować wygląd swojego projektu krajobrazowego. Możesz nawet dodać płytki mozaikowe lub odciski dłoni. Należy również zakupić różne kolory proszków do betonu.

Podobne treści:  Jak Wybrać i Zastosować Kręgi Betonowe o Średnicy 1200 mm w Projektach Kanalizacyjnych i Budowlanych

Stwórz betonową urnę

Jeśli chcesz stworzyć trwały i elegancki akcent w ogrodzie, rozważ betonową urnę. Urna betonowa może przetrwać dziesiątki lat i oferuje nieskończoną liczbę opcji projektowych. Ten typ urny jest popularny wśród tych, którzy chcą klasycznego wyglądu i doskonałej izolacji cieplnej. Ważne jest jednak, aby zbudować mocny fundament, który zapewni jej stabilność, ponieważ urny te mogą łatwo pęknąć, jeśli zostaną przypadkowo przewrócone.

Wybierz rośliny, które dobrze rosną w betonowych urnach. Do takich pojemników idealnie nadają się rośliny zimozielone, takie jak bukszpan. Z powodzeniem można stosować małe i średnie rośliny, takie jak bukszpan koreański “Wintergreen”, który jest mrozoodporny w strefach USDA od 4 do 9. Innym dobrym wyborem dla betonowej urny jest rozmaryn, zwłaszcza odmiana “Miss Jessopp’s Upright”, która ma niebieskie kwiaty i szarozielone liście. Dorasta do 6 stóp wysokości i jest mrozoodporny w strefach USDA od 7 do 11.

Projekt urny ogrodowej może mieć ogromny wpływ na jej wygląd. Duża, wysoka urna to dobry wybór, jeśli chcemy wywyższyć rośliny. Nie należy jednak wybierać wysokich urn dla roślin, które mają płytkie korzenie. Ponadto materiał, z którego wykonane są pojemniki, może odgrywać kluczową rolę we wzroście i rozwoju roślin. Na przykład wysokie pojemniki nie są zalecane dla roślin ozdobnych, które mogą mieć mniejsze wymagania materiałowe.

Stwórz betonowy liść rabarbaru

Liście rabarbaru mogą osiągnąć szerokość stopy i mogą być użyte do pokrycia ścieżki ogrodowej, umieszczone wokół podstawy rośliny lub nawet ułożone warstwowo na starych liściach. Ponieważ szybko się rozkładają, są doskonałym kandydatem do odlewania liści. Betonowy liść rabarbaru to elegancka i piękna ozdoba ogrodu, a proces ten jest zabawny i łatwy do wykonania w domu.

Najpierw odetnij kawałek liścia rabarbaru od łodygi i rozłóż go twarzą w dół. Może być konieczne zagięcie kawałka drutu z kurczaka, aby nie kłuł on rąk i stóp. Następnie wymieszaj beton, który powinien być pięciogalonowym wiadrem lub kubełkiem. Powinien być twardy, ale nie spływający. Po zastygnięciu betonu dodajemy kilka kropel oleju mineralnego, aby zapobiec przyklejaniu się go do liści.

Podobne treści:  Jak szkło wodne wpływa na beton

Po utwardzeniu betonu można usunąć liść. Jeśli nie zdążył dobrze wyschnąć, może być konieczne wyszorowanie liścia sztywną szczotką, aby usunąć cement. Po tygodniu możesz pomalować liść rabarbaru na jaskrawe kolory lub pozostawić go naturalnym. Jeśli chcesz użyć innego koloru, wybierz taki o naturalnej lub pastelowej barwie.

Zrób betonowy wazon

Jeśli chcesz mieć nowoczesny i piękny sposób na eksponowanie kwiatów, możesz zrobić betonowy wazon. Możesz kupić plastikową ozdobną żarówkę, która jest przezroczysta, i wypełnić ją szybko zastygającą mieszanką betonową Quikrete. Można go używać do wyświetlania kwiatów, pojedyncze łodygi, lub małe układy. Łatwo jest dostosować kształt wazonu i możesz wybrać, czy chcesz go pomalować, czy też pozostawić go au naturel, aby uzyskać bardziej industrialny wygląd.

Następnie należy wymieszać beton. Powinien on przypominać masło orzechowe. Upewnij się, że beton jest równomiernie wymieszany bez grudek i upewnij się, że ściana ma co najmniej 4 cale grubości. Można również dodać więcej betonu i wagi go w dół. Jeśli nie jesteś zadowolony z kształtu betonu, możesz powtórzyć proces, aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Po zakończeniu usuń donicę i przymocuj ją do betonowego wazonu.

Jeśli nie jesteś poręczny z narzędziami, możesz kupić formy do betonu. Możesz wtedy wlać beton do formy. Po jego odlaniu możesz użyć szlifierki bez papieru ściernego, aby go wygładzić i usunąć wszelkie pęcherzyki powietrza. Możesz również użyć betonowego plantera do sadzenia nisko rosnących roślin lub sukulentów. Jeśli jesteś początkujący, możesz wykonać betonowy planter z pomocą dziecka.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *