Jak udekorować kominek w salonie

Jak udekorować kominek w salonie

Kominek jest centralnym punktem w salonie, więc dekorowanie go może dodać stylu do pokoju. Aby poprawić jego wygląd, możesz dodać sztukę nad płaszczem lub wazony z ozdobami i oprawionymi zdjęciami. Kominek może być również obramowany przez sztukę, książki lub rośliny. W tym artykule odkryjesz wskazówki i porady, jak udekorować kominek w salonie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zasadach układania warstw i o tym, jak możesz wyróżnić swój kominek.

Zasady warstwowania tworzą głębię i zainteresowanie wizualne

Użyj zasad warstwowania, aby dodać wizualne zainteresowanie i głębię do przestrzeni poprzez zróżnicowanie wysokości i tekstury przedmiotów. Książki na swoich stronach stanowią doskonałe postumenty, a na pchlich targach można znaleźć książki oprawione w skórę. Dodanie powtarzającego się koloru lub wzoru to kolejny sposób na związanie przestrzeni razem. Klasyki nigdy nie wychodzą z mody, więc możesz je wykorzystać w swoim wystroju salonu.

Sztuka nad płaszczem nawiązuje do kominka

Wisząca sztuka nad płaszczem to świetny sposób, by dodać trochę blasku do Twojego salonu. Najlepiej wybrać dzieła, które pasują do stylu płaszcza i jego otoczenia. Na przykład tradycyjny kominek dobrze komponuje się z abstrakcyjnym obrazem pomalowanym farbą. Neutralne tło płaszcza łączy się z kamiennym otoczeniem kominka, a element sięga do sufitu, nie sprawiając wrażenia zbyt małego.

Podobne treści:  Jak wykończyć komin klinkierowy

Głębokość i wysokość płaszcza to kluczowe czynniki, które należy rozważyć. Jeśli kominek jest zbyt wąski, ceramiczna żaba może być zbyt wysoka i grozić przewróceniem. Smuklejsze dzieło sztuki przyciągnie wzrok w górę i nada wyrazu. Możesz również użyć barwionych naczyń szklanych, aby wprowadzić do wnętrza pop koloru. Alternatywnie, pojedynczy element sztuki może być użyty do zaakcentowania płaszcza.

Kiedy umieszczasz sztukę nad kominkiem w salonie, spróbuj zrównoważyć ją podobnymi przedmiotami po obu stronach kominka. W ten sposób sztuka zrównoważy lustro, nie odwracając uwagi od architektonicznych detali kominka. Na przykład projekt autorstwa Maggie Griffin Design wykorzystuje symetrię w całym pomieszczeniu, w tym rozmieszczenie niebieskich i białych wazonów. Przedmioty te odzwierciedlają porcelanę na ścianach zabudowy. Ten pokój sprawia wrażenie bardzo osobistego i jednocześnie dopracowanego.

Kiedy dekorujesz mantel nad kominkiem, upewnij się, że uwzględnia on całą ścianę pomieszczenia. Jeśli masz wbudowane półki lub regały, przedmioty, które są w nich wystawione, muszą być skoordynowane z dziełami sztuki. Upewnij się również, że wysokości kawałków są różne. Na przykład małe poziome lustro przyciągnie wzrok do góry i zrównoważy duże dzieło sztuki.

Jeśli dekorujesz duży kominek, możesz chcieć wybrać duże dzieło sztuki, które wypełni ścianę. Jeśli jesteś fanem czerni i bieli, spróbuj przejrzeć Etsy, aby znaleźć abstrakcyjne dzieło sztuki, które będzie pasować. Aby uzyskać więcej zieleni, możesz wybrać liściasty, botaniczny wydruk i umieścić go na płaszczu. Możesz nawet powiesić lampę bezpośrednio nad obrazem.

Podobne treści:  Jaki komin wybrać do małego kominka na drewno

Dodanie kilku oprawionych zdjęć, wazonów i ozdób

Możesz wyróżnić swój kominek, umieszczając na nim kilka oprawionych w ramki zdjęć, wazonów i ozdób. Jeśli masz kominek w salonie, możesz nawet postawić na nim małe drzewko. Należy jednak zachować ostrożność przy umieszczaniu na nim przedmiotów. Mogą one być niebezpieczne, jeśli zawierają akceleratory lub łatwopalne płyny. Powinieneś też uważać na przedmioty wiszące obok kominka.

Jeśli chcesz dodać dzieło sztuki nad kominkiem, powinno być ono tej samej wielkości co otwór kominka. Jeśli przestrzeń jest mała, jedno duże dzieło sztuki może ją przytłoczyć. Jednak jeśli masz dużą przestrzeń, można zgrupować kilka małych dzieł sztuki. Da to złudzenie okna, co zwiększy estetykę pomieszczenia. Staraj się również unikać symetrycznych wzorów i łatwopalnych materiałów, takich jak drewno.

Dodanie kilku oprawionych zdjęć, kolorowych wazonów i ozdób do tradycyjnego kominka doda mu charakteru. Wplecenie kilku osobistych akcentów sprawi, że Twój kominek będzie się wyróżniał, a Ty zawsze możesz je zmieniać w zależności od pory roku lub specjalnych okazji. Możesz nawet udekorować kominek na Boże Narodzenie i inne święta, dzięki czemu będziesz mógł wyeksponować swoje cenne przedmioty bez uszczerbku dla budżetu.

Podobne treści:  Jak wyczyścić komin, gdy piec się pali

Podczas ferii zimowych kominki stają się prawdziwą ozdobą. Możesz wykorzystać stare dekoracje świąteczne, aby stworzyć czarujący świąteczny mantel. Wymieszaj i dopasuj wysokość zawieszenia, aby uzyskać odpowiedni wygląd. Możesz również użyć świeczników słupowych, tea lightów i innych przedmiotów dekoracyjnych, aby zapewnić więcej światła. Pamiętaj, że te dekoracje są łatwopalne, więc zawsze powinieneś sprawdzać płomień świec, które stawiasz obok kominka.

Podniesienie podłoża kominka w salonie

Podniesienie podłoża kominka w salonie może pomóc Ci stworzyć piękny punkt centralny i zaoferować większą elastyczność niż kiedykolwiek. Jeśli masz małe dzieci lub zwierzęta, może to być coś, co chcesz rozważyć. Jeśli już zainstalowałeś obudowę kominka, rozważ dodanie wkładu dla dramaturgii. Pamiętaj tylko o zrównoważeniu nowej konstrukcji z istniejącą obudową kominka, aby upewnić się, że podłoga pozostanie równa.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *