Polistyren w koktajlu Mołotowa

Polistyren w koktajlu Mołotowa

Czym jest styropian w koktajlu Mołotowa? Ten artykuł odpowie na Twoje pytania dotyczące tego wybuchowego napoju. Składniki koktajlu Mołotowa to wódka (lub inny płyn łatwopalny), butelka o pojemności 750 ml (0,79 US qt), knot, pirotechniczne zapałki sztormowe oraz butelka zawierająca płyn łatwopalny.

Polistyren

Użycie pokruszonego polistyrenu jako środka zagęszczającego może znacznie zwiększyć skuteczność i czas palenia materiału wybuchowego. Dodatek smoły do mieszanki zwiększa również jej zdolności penetracyjne i zagęszcza dym. W Finlandii żołnierze często łączyli ze sobą błoto z mydła ręcznego i smołę, aby wykonać bomby zapalające. Te materiały wybuchowe mogą być wykonane na wiele sposobów.

Na przykład w Dnieprze protestujący przygotowują się na rosyjski atak, upychając łatwopalny styropian w szklanych butelkach. Rząd ukraiński, w odpowiedzi na nadchodzący atak, szeroko udostępnił obywatelom instrukcje wykonania bomb benzynowych. W ostatnich dniach wzrosła liczba osób szukających w Google Ukraine hasła “koktajl Mołotowa”. Tymczasem mieszkańcy na całej Ukrainie zaczęli robić własne bomby łatwopalne, aby stworzyć własne materiały wybuchowe. Jeden z browarów w Dnieprze wstrzymał operacje rozlewu piwa, aby zrobić koktajl Mołotowa. Jako dodatkową zachętę zaczął również oferować darmową kawę i herbatę dla wojska i policji.

Oryginalny pomysł na koktajl Mołotowa powstał w Finlandii w latach 30. XX wieku. Finowie wymyślili bombę, którą nazwali na cześć radzieckiego polityka Wiaczesława Mołotowa. Bomby te zapalają benzynę, a następnie są rzucane na wroga, co może być niszczące. Jest to broń wojenna od czasów II wojny światowej, a pierwotnie miała być używana jako symulator czołgu. W latach czterdziestych XX wieku został użyty do zniszczenia kraju Finlandii, który był rządzony przez Niemcy Adolfa Hitlera. Finlandia dzielnie walczyła z Niemcami, ale ostatecznie została przez nich pokonana.

Koktajl Mołotowa został wynaleziony przez fińskich partyzantów w czasie wojny zimowej 1939-1940. Jego nazwa pochodzi od radzieckiego ministra spraw zagranicznych Wiaczesława Mołotowa. Pierwszego dnia wojny Związek Radziecki zbombardował miasto Helsinki. Mołotow zaprzeczył oskarżeniu, mówiąc, że bombardowanie było spowodowane przez radzieckie samoloty bombardujące worki z chlebem. Później Finowie również używali Mołotowa przeciwko radzieckim czołgom, a bomby nazywali nawet “koszami chleba Mołotowa”.

Podobne treści:  Jakie jest zastosowanie płynnego styropianu?

Broń improwizowana, koktajl Mołotowa, jest bombą zapalającą, wykonaną z frangowej szklanej butelki zawierającej łatwopalne płyny. Tradycyjnie koktajl Mołotowa używany jest w protestach ulicznych i działaniach partyzanckich. W ostatnich latach jego zastosowanie poszerzyło się jednak o wykorzystanie styropianu jako łatwopalnej, lepkiej substancji.

Pirotechniczne zapałki burzące

Pirotechniczne zapałki burzące z polisiarczkiem w koktajlu Mołotowa to prosty, ale skuteczny sposób na wywołanie eksplozji. Pirotechniczne zapałki burzące są popularnym sposobem zapalania improwizowanych urządzeń wybuchowych i są powszechnie stosowane podczas wojen. Podczas hiszpańskiej wojny domowej urządzenie zostało wykorzystane do zniszczenia radzieckich i fińskich czołgów. Urządzenie zostało nazwane na cześć radzieckiego komisarza ludowego do spraw zagranicznych Wiaczesława Mołotowa, który otrzymał również audycje w mediach promujące jego użycie.

Oryginalny przepis na koktajl Mołotowa został wymyślony przez armię fińską podczas wojny zimowej. Generał Francisco Franco nakazał hiszpańskim nacjonalistom używać koktajli Mołotowa przeciwko radzieckim czołgom. Improwizowane materiały wybuchowe były również używane przez fińskie wojska w czasie II wojny światowej. W Finlandii Sowieci twierdzili, że dostarczają żywność głodującym Finom, co doprowadziło do powstania nazwy “kosze na chleb Mołotowa”.

Oryginalny przepis na koktajl Mołotowa zawierał etanol, smołę i benzynę. Ta wybuchowa kombinacja znajdowała się w butelce, która miała 750 mililitrów (0,79 US qt). Butelka zawierała dwie pirotechniczne zapałki burzące. Zapałki burzowe zostały zaprojektowane tak, aby po ich złamaniu zapalić koktajl Mołotowa. Zapałki są bezpieczniejsze niż płonąca szmata umieszczona na ustach butelki.

Koktajl Mołotowa to improwizowana broń zapalająca składająca się z benzyny, nafty lub oleju opałowego. Te materiały wybuchowe, aby były skuteczne, muszą być rzucone w określone miejsca. Koktajl Mołotowa można łatwo zrobić we własnym domu. Jest on powszechnie używany w protestach ulicznych i wojnach partyzanckich.

Podobne treści:  Jak wtopić siatkę metalową w styropian

750 mililitrów (0,79 US qt) butelka

Oryginalny przepis na koktajl Mołotowa zawierał 750 mililitrową butelkę benzyny i łatwopalny naftalen. Te dwa składniki mieszano, aby stworzyć wysoce łatwopalny roztwór, który następnie dołączano do zapałki sztormowej. Kiedy zapałka się złamała, mieszanina wybuchła, zapalając łatwopalny naftalen, który był głównym składnikiem oryginalnej receptury.

Finowie udoskonalili konstrukcję i taktyczne zastosowanie bomby benzynowej. Zaadaptowali również koktajl Mołotowa i zaimprowizowali mieszankę paliwową, która była zrobiona z benzyny. Mieszanka ta miała się automatycznie zapalić po zetknięciu z powietrzem. Należy jednak pamiętać, że benzyna użyta w koktajlu prawdopodobnie zawiera gumowy korek, który może uniemożliwić jej zapłon.

Podczas gdy butelka polistyrenu w oryginalnym przepisie ma pojemność 750 mililitrów (0,79 US qt), jest ona obecnie używana jako broń przeciwpancerna. Zawiera ona szklaną butelkę wypełnioną paliwem, szmatę nasączoną substancją łatwopalną oraz zapałkę sztormową. Po zapaleniu koktajl Mołotowa szybko się rozprzestrzenia, niszcząc czołg na swojej drodze.

Łatwopalna mieszanka wewnątrz koktajlu Mołotowa jest cieczą, która wybucha i pali się. Jest on powszechnie używany przez partyzantów, przestępców i zwykłych żołnierzy, gdy brakuje im odpowiednika broni wojskowej. Jeden koktajl Mołotowa może zapalić czołg lub ogień, albo zniszczyć całe miasto.

Polistyrenowy knot

Koktajl Mołotowa składa się ze szklanej butelki wypełnionej łatwopalną cieczą, knota i kawałka płóciennego lontu. Gdy butelka zostanie rozbita, opary i chmura paliwa zapalą się, a knot spłonie. Do koktajlu można również dodać inne materiały, aby wzmocnić jego wybuchowy efekt. Do materiałów tych można zaliczyć szmaty, naftę, alkohol i inne.

Polska Armia Krajowa wynalazła nowy typ koktajlu Mołotowa bez knota. Koktajl zapala się w wyniku reakcji stężonego kwasu siarkowego z cukrem i chloranem potasu. Koktajle były używane przez rozruchy grup paramilitarnych w Irlandii Północnej i Egipcie do podpalania samochodów i domów. W powstaniu w Bahrajnie również użyto koktajli Mołotowa przeciwko siłom bezpieczeństwa.

Podobne treści:  Co zrobić ze styropianem pozostałym po budowie

Butelka z paliwem powinna być wypełniona w około 3/4. Knot powinien być włożony do połowy butelki i powinien zanurzyć się w cieczy. Płomień powinien iść w górę, a nie w dół. Knot powinien palić się powoli, tak aby rzucający mógł bezpiecznie trzymać butelkę bez spowodowania potężnej eksplozji. Butelka nie powinna jednak pęknąć, dopóki knot nie będzie całkowicie mokry.

Knot w koktajlu Mołotowa składa się ze szklanej butelki wypełnionej łatwopalną cieczą i źródła zapłonu. Knot jest nasączony naftą lub alkoholem przed rzuceniem w cel. Po rzuceniu, butelka pęknie i zapali paliwo. Wybuch będzie kontrolowany przez mieszankę alkoholu lub nafty w knocie.

Chociaż użycie koktajlu Mołotowa przeciwko czołgowi jest legalne na mocy III Protokołu CCW, to prawdopodobnie jest nielegalne, gdy zostanie użyty przeciwko mieszanemu konwojowi pojazdów lub ludzi. Modern Warfare Institute w West Point zauważa, że broń zapalająca ma wyjątkowe zalety w wojnie miejskiej, w tym zdolność do penetracji ciasnych przestrzeni i wypełniania ufortyfikowanych pozycji dymem i ogniem. Broń płomieniowa była historycznie używana do oczyszczania pomieszczeń. W ostatnich latach dowódcy wojskowi deklarowali jednak operacyjne zapotrzebowanie na tę broń. Broń zapalająca pozostaje jednak nielegalna wobec ludności cywilnej.

Chociaż użycie koktajli Mołotowa może być nielegalne, są one często używane przez gangi uliczne, zamieszki i innych nieregularnych żołnierzy w celu spowodowania spustoszenia i przemocy. Materiały wybuchowe mogą być również wykonane z produktów gospodarstwa domowego lub substancji chemicznych. Ponadto, jeśli knot jest wykonany z płynnego środka piorącego, jest bardzo mało prawdopodobne, że się zapali.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *